Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    Kicsit túllihegettnek érzem ezt az XP kérdést.

    Nekem is van még fent eredeti XP prof régi gépen, mai napig nagyon jól használható oktatásra, szöveget szerkeszteni, régi játékok futtatására. Netezni, emailezni is lehet vele, ha az ember odafigyel a külső biztonsági programok használatára.
    Esetleg régi célszoftver, vagy régi pótolhatatlan hardver vezérlés is megoldható vele. Attól, hogy nincs már hozzá támogatás, ugyanúgy elvezérli a maga marófejét, vagy leltári programját. Sőt, igazából a célgépeken a legritkább esetben frissítettek windowst, mivel a vezérlő programok többnyire egy adott környezetben voltak garantáltan stabilak. Arról nem is beszélve, hogy normális helyen ezek a célgépek önmagukban, vagy helyi hálózaton voltak, minden külső veszélytől elkülönítve. Ott meg igazából kit érdekelnek az internetes frissítések? :F

    Szóval ha valakinek kell és akarja ezután is használhat XP-t. Csak tudni kell a helyén kezelni szerintem. ;)

    Szerk: A linux ötletet eleve amatőrnek érzem. Otthoni környezetben ez nem probléma, használja mindenki egészséggel. Viszont nem fognak sehol bevezetni egy olyan nyílt rendszert, ami mögött nincs felelős cég, aki garantálja a működő képességet, minden körülmények között.
    Persze tudom, használnak fontos helyeken is linuxot, ahol valaki mögé állt (akár a cég saját informatikusai) és kifejlesztettek és szétteszteltek egy saját maguknak ideális és megbízható környezetet. Ezt államilag nem fogja megcsinálni senki, mert akkor pénzt és munkát kellene bele tenni, ami meg már rosszabb, mintha csak pénzért megvennék készen az MS megoldásait és ha nem működik valami, van kit cseszegetni érte, le van tudva a felelősség.

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz bambano #49 üzenetére

    Sejtettem, hogy darázsfészekbe nyúlok. Inkább nem szállok veled vitába, mivel szerintem túlságosan önálló és sokszor szélsőségesen radikális nézeteket vallasz. Igen, az előző hsz-ben saját tapasztalataimon alapuló véleményemet fogalmaztam meg és vállalom. Marhaság? Lehet, de ez meg a Te véleményed és ugyanannyit ér. ;) Nem akarok MS kontra linux vitába beszállni. Igen hallottam a Müncheni kísérletről. Ahogy hallom, szívnak is vele rendesen. Most fölösleges erődemonstrációnak tartom, de lehet, hogy 10 év múlva másképp gondolom majd. :U

    #50: Valóban voltak ilyen hírek is! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák