Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz tyaty1 #291 üzenetére

    előszöris nem csak a "free"-nek jelzett memória szabad (amit a task managerben előjegyzettnek látsz, még az is szabadnak számít). amit a superfetch bekajál, az továbbra is szabadon felhasználható igény szerint, de mennyivel jobb úgy indítani egy programot, hogy eleve ramból tölti be az adatokat, mint lekaparni a hdd-ről? lapozófájlt pedig így is úgy is használ, szóval ez nem oszt, nem szoroz.

    UAC: az mitől "intelligensebb", hogy megjegyzi, melyik programnak szabad mindent? ha egy vírus felülírja azt a programot, azt csinál, amit akar, észre sem fogod venni. nem tudom, de szerintem tizenhatmilliószor elmondtam már, hogy az UAC szándékosan nem tanítható, mivel nem programra szűr, hanem a jogosultsági szinteket felügyeli.

    "a Vista egy relative friss kernelre épül, így a kisebb-nagyobb problémák törvényszerűek, a lassulás pedig az optimalizálatlanság és a kiforratlanság hibája, míg az xp a 96 óta csiszolt NT- kernel-re"

    a Vista a Windows Server 2003 SP1 kernelére épült, szóval frissnek friss, de hogy optimalizálatlan lenne... nincs itt semmiféle teljesen újraírt kernel, evolúciós fejlődés van. (egyébként az NT kernel 93-ban már kereskedelmi termékben volt, szóval kicsit régebbi, mint amit írtál :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák