Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz vlevi #34 üzenetére

    Nézegettem ezt a kijelzőt [DELL U2515H], hogy milyen jó lenne 2db egymás mellett (egy munkatársamnak érik az új munkaállomás), de ha még mindig szívás a nagyítás, akkor esélytelen...

    25" 2560x1440 » 117.49 PPI

    Nem mondom, hogy nem tudom elolvasni, de ha sok a szöveges munka, hosszú távon fárasztó.

    Minap kaptam egy 24"-os Dell kijelzőt, aminek 1920x1200-as felbontása volt. Komolyan mondom, felüdülés volt azon szöveget olvasni. Akár 2 méterről is... Persze közelről jóval pixelesebb minden, de mégis, összességében abszolút élvezhető volt.

    24" 1920x1200 » 94.34 PPI

    A Windows egyébként valahol 100 környékén használható a legjobban. Nekem legalábbis így jött le az évek során.

    Amit most használok (OS X-szel) annak szinte tökéletes a méretezése.

    34" 3440x1440 » 109.68 PPI

    Egy hétig nem volt gépem, rettentően hiányzott. Illetve arra is rájöttem, hogy az OS X-szel szemben, Windows-on jobb a két kisebb kijelző, mint az egy nagy. Bár itt használok egy segédalkalmazást (BetterTouchTool) az ablakok helyzetnének definiálásához, de valahogy ott mégsem esett kézre. Minden munkatársamnak két megjelenítője van és régen én is így toltam. Messze sokkal hatékonyabb.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák