Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Hát köszönöm cikket, talán felébreszti a VR-t, mint világmegváltás várótkat. Külön köszönet a 3D-s TV-s hasonlatért, régóta használom a VR szemléltetésére, így talán megértik. Btw, azt sem szokták érteni, hogy hiába mondja az ember, hogy a mostani VR-t kipróbálva pontosan ugyanott vagyunk mint 20 évvel ezelőtt. Akkor is pont ugyanaz volt a régi pc kiállításokon mindenkinek: nagyon jó az egész, úgy öt percig, de nem akar senki szemüveg viselni két órán át a fején. (Megintcsak vissza a 3D-hez... :U )

    Kopi: CAD-ra vannak már ilyen eszközök, nem látom a srácok azokkal nyomulni. BMW-nek van ilyen szerviz cucca is, az sem terjedt el, ahogy a repülőgyártóké (mind a két nagynak van ilyen) sem. NFL sem biztos megerné, van már most is olyan szolgáltató aki ad szabad nézetváltást és sok egyéb remeknek hangzó dolgot (privát kamerák, ráhallgatás a komm line-okra bármikor) NFL és Forma-1 esetén, aztán küszködnek, mert nincs elég előfizető.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rudi #18 üzenetére

    Teljesen egyetértek, szvsz ezért sem terjednek ezek az előfizetések. A franc akar még kameranézetekkel is foglalkozni. Van egy pici piaca, akiket ez érdekel. VR-ben pedig én is max. ezt látom.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Menthirist #27 üzenetére

    Azért kell(ene) felébreszteni az embereket, mert a 3D bukta után sem képesek sokan egyszerű ok-okozati dolgokat észrevenni, mert elvakítja őket a saját véleményük. A 3D azért bukott, amiért a VR is fog: senki nem akar a fején még egy vacakot viselni, amikor simán pihenni szeretne. A VR lesz a következő világmegváltásnak beharangozott dolog, amiből lesz aztán az x. niche üzlet. Egyszerűen meló után minek ezzel? BMW, Boeing, Airbus kb. 10 éve keresi, hogy lehetne a VR-t használni olyan területen ahol magától értetődő (szerelés) és mégsem megy, mert a felhasználók kényelmetlennek, nehézkesnek és feleslegesnek találják.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz #06658560 #86 üzenetére

    Igen, ahogy a legtöbb cég is. Csak éppen célterületen, nem minden alkalmazottra azt akasztva, ahogy a vr evangelisták jósolják. GM is ott tart vele, ahol az említettet többi cég.

    Márton: Attól, hogy sokan használják ma is a 3D-t megelégedettséggel (többek között én is), attól még ordas bukta lett üzletileg. Egyszerűen nem lett selling point, az emberek kis része vesz emiatt tv-t. Azért ha gizmodo-nál eltemetik, az remélem jelent valamit.

    Reggie0: Hát szerintem, ha az ESPN és nagyjából az összes nagyobb tv szolgáltató aki belevágott pont erre hivatkozva lőtte le a 3D adását, akkor azért én elgondolkoznék. Persze lehet a medvedisznóemberek összeesküvése áll emögött is és az emberek valójában imádnak plusz egy szemüvegben lenni a saját nappalijukban. :U Mondjuk pár felmérés már előtte is erre figyelmeztetett, de az átverés, mert TÉGED nem zavar napi 13 órában sem a plusz szemüveg. :U

    Menthirist: Nyilván nem 100%, hogy bukni fog, de az eddigiek alapján olyan 95. Felhozod példának a wii-t. Hogy is áll most? Még kapkodnak utána az emberek vagy talán kifutott három-négy év alatt? Vagy te magadból kiindulva azt gondolod, hogy siker lehet? Mercis példád szintén remek a niche üzletre. Használja a cégnél vagy tíz ember összesen.

    vitko: Állítom, hogy itt azok között akik negatív véleménnyel vannak az egész VR-ról, jó ha 2 vagy 3 ember próbálta ki az Oculus Riftet vagy HTC Vive-ot, de lehet annyi sem. Látod pontosan ez a gond. Úgy látom a nagyon lelkesek nem nyomták vele eleget. Ha sokat nyomtad vele vagy bármilyen vr cuccal, a legtöbb embernél lecseng a hype igen gyorsan. Felteszed magadnak a kérdést, hogy megér ez ennyit? Akarok én szemüveggel vacakolni? Azért a gyártók ezeket a felméréseket nem nagyon hangoztatják. Pedig a választ megadod te magad is. Már a G27-eddel is valami irtó kisebbség vagy az autós játékosok világában, miért lenne a többi játékos, aki még egy jó kormányt sem vesz, hajlandó hirtelen kiadni annak árának sokszorosát egy vr eszközre? Mármint a kezdeti hype-on túl?

    vaakuum: Szerintem egyértelműen nem, pont ezt mondom. Lesz egy niche üzlet a kezdeti hype után. Ez nem gond, csak ne akarjuk már mindent vr-osítani, meg új világokról beszélni, mint teszik azt sokan a vr kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Menthirist #115 üzenetére

    Miért is? Mert te ezt mondod? Vagy pontosan ki is jósolt 95%-ot?

    Az eddigi hasonló "mindenikek kelleni fog a világmegváltó 3d/smart tv/4k/whatever" hype-ok alapján tippeltem. Lehet igazad van és a valós szám ennél több.:)

    Olyan sikert elérve amit jelenleg még a többi konzol (a ps2-őt leszámítva) nem igazán tudott elérni. Technikailag elavult mert nem lett tovább fejlesztve, ettől függetlenül anyagi siker volt? Igen.

    A vr-t azonban úgy hirdetitek, hogy az mindenhová jó lesz és ez a következő okostelefon. A bajom ezzel van... Előbb beleköttök, hogy nem is niche piaca lesz, most meg már csak nyereséges legyen? WTF?

    A nagyon lelkes youtuberek és a vr csatornák tucatjai, százai nyilván nem nyomták eleget.

    A geek csatornák beszámolóival meg mit csináljunk? Tehát ha linkelek lelkes beszámolókat az új molytermesztő bigyuláról, akkor innentől kezdve az fogja mindenkinek megváltani a világát?:D Esetleg ha lelkes chrisfix néző vagyok akkor onnantól kezdve feltehetem, hogy mindenki seafoam-oza a kocsiját? :D Remélem érzed a különbséget a között, hogy a saját hobbidról csinálsz lelkes videót, meg a között, hogy átlag Joe használni fogja-e a cuccot. Itt is leírták vagy 15-en, hogy nem akarnak szemüveggel vacakolni, de ők is biztos nem tudják, hogy mit akarnak, mert hát a youtube-on linus azt mondta hogy... Bakker, itthon is volt millió sim-es bemutató. A második team event-re már nem nagyon akart senki jönni, mert unalmasnak találták volna... :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák