Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #37 üzenetére

    Egyébként amennyire emlékszem anno pont az Interneten kliens oldalon futtatás miatt fűztek nagy reményeket a Java-hoz a készítők. Aztán végül kezdeti emelkedés után pont ott esett pofára, míg szerveren hatalmas siker lett. Bár a bukás oka aligha sandbox lyukassága volt (miközben mások natív kódot tudnak sandboxban futtatni... nekik is azt a fajtát kellett volna), hanem azt gondolom az, hogy béna volt grafikai tudásában egy Flash-hoz képest... ami persze ugyan csak állandó biztonság gondok forrása. Még mondhatnám hogy Java és Java plugin telepítő és update mekkora trágya, de a Flashé kb. egy kategória vele, szóval ez tán nem számított.

    A böngészőn kívüli desktop Java-t meg sajnálom, és egyébként az a tradicionális (C++ stb) alkalmazásoknál igenis jóval biztonságosabb. Pont a nyelv és az eredetileg azt "utánzó" JMV filozófiája miatt. De az a töketlenkedés és most már talán beleszarás is ami azon a fronton folyik... Én agresszív dekstop Java irtóvá kb. akkor váltottam át, mikor Oracle úgy döntött, hogy a Java update-el felteteti "gizikiével" as Ask toolbart. Persze Oracle, azoktól az állatoktól én bármit kinézek...

  • floatr

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    Mindenki jobban járt volna vele, ha a guglihoz kerül a java, nem az oracle kezébe hullik. Nagyon látszik rajta, hogy semmi közük sincsen a dektophoz

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #47 üzenetére

    "Csak mert szerveroldalon a memóriaigény kis túlzással a kutyát nem érdekli"

    Akkor azért tegyük hozzá, hogy "nagyvállalati" alkalmazásokról van szó. Mert van aki havi párezres PHP-s sharing hostingból indul ki, ahol egy alkalmazás átlagos memória igénye lepkefing... főleg mert általában nincs is, csak arra a pár pillanatra amikor épp beesett egy látogató.

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #47 üzenetére

    Ezeket kliens oldali kódhoz számítod mint hátrányokat, ugye?

    Igen... úgy gondoltam. Hogy egy nagyvállalatnak mi a pro, és a kontra, azt majd ők eldöntik. Ha nekik van elég ram, de kell valami java -s bigyó, vagy éppen heterogén a szerverpark, akkor nyilván a java más tulajdonságai bőven előnyösebbek, mint ha rammal spórolna. Kliensen viszont kurva nagy pazarlás. Nekem pl van egy letöltögetős programom, amit csak pár oldalhoz használok, de már indulása után bezabál 160mb ramot, 64bit -es vm -en úgy, hogy még nem is csinál épp semmit.

    Mondjuk a sebességgel kliens oldalon sem értem mi lenne a gond. Oké, hogy az indulás lassú, de a másik oldal nagy üdvöskéi, a .NET-es alkalmazások sem éppen túl fürgék ilyen szempontból. Win only fejlesztésnél pedig más alternatíva jóformán fel sem merül.

    Persze... a .net is egy rakás szar ebből a szempontból, eszem ágában nem volt azt védeni. SŐT, mivel az még csak nem is multiplatform, és saját magával sem kompatibilis szinte soha, ráadásul 86 féle változat kell a gépre ha minden .net programot használni akarsz.... hát..... szóval szar az is... :)

    Betöltés után, runtime meg teljesen oké a Java, simán köröket ver egy Pythonra vagy JavaScriptre, amiben mostanság bőszen fejlesztenek desktop alkalmazásokat *nix vonalon is.

    Ebben tökéletesen igazad van.... még egy olyan fost mint a python, ritkán látni. Komolyan.... és az sem kompatibilis magával, még annyira sem mint a .net. Simán van olyan python program, ami csak és kizárólag bizonyos alverzióval hajlandó menni, és mással nem..... mekkora egy szar.

    Na de attól hogy van valami ami szarabb mint a java, még nem lesz automatikusan jó a java. :)

    Nem mellesleg a gui tool -ok valami rettentően rosszak hozzá.... A reakcióidejük ugyanúgy, mint a kinézetük. Rövid úton aztán szépen meg is halt kliens oldalon. A teljesítmény gondokat meg mi sem bizonyítja jobban, hogy még egy irodai programot sem tudtak megírni benne, vagy egy browser -t, mert azokhoz is kevés volt. A legkomolyabb kliens oldali java programok meg leginkább az eclipse, és a netbeans, amikre meg szintén állandó teljesítménnyel kapcsolatos panaszok vannak..... de mindig hozzáteszik hogy nem azért mert java... pedig dehogyis nem azért..... ;)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák