Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #37 üzenetére

    Egyébként amennyire emlékszem anno pont az Interneten kliens oldalon futtatás miatt fűztek nagy reményeket a Java-hoz a készítők. Aztán végül kezdeti emelkedés után pont ott esett pofára, míg szerveren hatalmas siker lett. Bár a bukás oka aligha sandbox lyukassága volt (miközben mások natív kódot tudnak sandboxban futtatni... nekik is azt a fajtát kellett volna), hanem azt gondolom az, hogy béna volt grafikai tudásában egy Flash-hoz képest... ami persze ugyan csak állandó biztonság gondok forrása. Még mondhatnám hogy Java és Java plugin telepítő és update mekkora trágya, de a Flashé kb. egy kategória vele, szóval ez tán nem számított.

    A böngészőn kívüli desktop Java-t meg sajnálom, és egyébként az a tradicionális (C++ stb) alkalmazásoknál igenis jóval biztonságosabb. Pont a nyelv és az eredetileg azt "utánzó" JMV filozófiája miatt. De az a töketlenkedés és most már talán beleszarás is ami azon a fronton folyik... Én agresszív dekstop Java irtóvá kb. akkor váltottam át, mikor Oracle úgy döntött, hogy a Java update-el felteteti "gizikiével" as Ask toolbart. Persze Oracle, azoktól az állatoktól én bármit kinézek...

Új hozzászólás Aktív témák