Új hozzászólás Aktív témák

  • bolvar

    senior tag

    Érdekes volt végigolvasgatni a hsz-et.
    Frissen végzett Rendszergazdaként kb esélytelen a munkaszerzés jelenleg úgy érzem. Az alap hogy 2-5 évig terjedő tapasztalattal keresnek...sokszor az angol mellé megkövetelik a németet(bár én angolúl nyugodtan elbeszélgetek bármikor bárkivel)...és olyan irreálisan nagy tudást követelnek emellé aminek a megszerzését iskolában soha az életben nem tudod megtenni.
    Úgy érzem az suliban kb 20-30% kaptam meg a szükséges tudásnak. Fizetős szoftvereket sajnos hírből se láthattunk. Tényleges eszközökön pénz hiányában nem dolgozhattunk. Így pályakezdőként kb egy cég se akar alkalmazni. Ha otthon kitanultad a linux-ot már haladó szinten akkor van most esélyed munkát kapni esetleg ms szerverrel is foglalkoztál mellé. Mert ezeket a suliba kb 0 szinten vettük. És a legrosszabb hogy mikor a kötelező gyakszinkat végeztük volna 1-2 ember tudott normális helyet találni. Engem is elhajtottak mindenhonnan pedig ingyen is dolgoztam volna csak lássak és tanulhassak valamit.
    Sokkal többet kéne a sulinak kommunikálnia cégekkel akik lehetőséget biztosítanának gyakorlat végzésére hogy ne úgy kerüljön ki az ember hogy lövése sincs az egészről mert nem volt lehetősége beletanulni egy picit se és a suli is jobban nézhetné mit is oktat a cégek igényei szerint mert elég felesnek éreztem jópár tantárgyamat amit úgy kértek mintha azon múlna az életünk.

    A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Új hozzászólás Aktív témák