Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Picco #6 üzenetére

    Nálam megy. Biztos nyilvántartott terrorista vagy. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz MichaelSD #34 üzenetére

    Miben volt elfogult? Amúgy meg [link]

    Ez csak fél óra. Meg egy másik (ehhez még nincs felirat): [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #42 üzenetére

    "Már így is k.... sok pénzt költött el háborúkra, ennyit szerintem messze nem hoz a hadiipar."

    Próbáld meg külön választani a kormányt és a Wall Street-et. Utóbbi az irányító, előbbi a báb.
    Éppen az a biznisz, hogy az USA kormánya pénzt kölcsönöz a FED-től a hadi kiadásokra.

    Miért az USA-nak a legnagyobb az államadóssága? Miért van minden országnak államadóssága? Ezen gondolkozz el.

    A világbankon keresztül mindenkit eladósítanak, aztán újabb hiteleket adnak még magasabb kamatra, aztán addig-addig, amíg bedől az egész gazdaság és felajánlják alternatívaként a világkormányt (biztos hamisított felvétel :D).

  • Penge_4

    veterán

    válasz gombsadi #66 üzenetére

    "Erre még annyit, hogy ha nem találnak megfelelő alternatív energiát, vagy technológiát a kőolaj helyett, eljöhet az energia háborúk kora is."

    Már nagyon régen találtak, csak abból nem lenne nekik hosszútávon pénzük, mert megújuló.

  • Penge_4

    veterán

    válasz gombsadi #74 üzenetére

    Nem. A hidrogéncella a fosszilis energiaipar utolsó rúgása. Azt nem tudod házilag előállítani, kell hozzá katalizátoranyag és nem elég hatékony.

    A napelemekről, szélkerekekről és a geotermikus energiáról beszélek.
    Hogy az első kettő nem elég hatékony? A napelemes repülőgép pilótája, aki egész éjjel a levegőben maradt ereszkedés nélkül talán mást mondana erről...

    Az árakat pedig mesterségesen szabályozzák. A levegőért fizetsz? Nem, mert sok van belőle és bárhol elérhető. Ha hatalmas mennyiségű megújuló energia állna a rendelkezésedre, ami az egész bolygót ellátná, akkor azért sem fizetne senki. Ez ütközik a profitrendszerrel.

    A vízért is csak azért fizetsz, mert elhitették, hogy hiába víz a bolygó 70%-a, de nem iható és nem lehet sótalanítani az óceánok vizét, meg hogy hatalmas költség lenne. Pedig ez is szintén az emberiség közös érdeke lenne, hogy mindenhol elérhető legyen nagy mennyiségben. Ha valamelyik befektető profitot lát benne, akkor befektet, ha nem, akkor felőle megdögölhet mindenki.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #86 üzenetére

    "Én főként azzal az elvvel nem értek egyet, mely szerint létezik egy szinte osztatlan, de láthatatlan elitcsoport, amely minden fontos eseményt távvezérel, minden konfliktust pénzzel távmenedzsel."

    A Zeitgeist sem állít mást. Az a baj, hogy mindenhonnan ömlik az összeesküvés-elmélet a még kevésbé fanatikus Alex Jones-tól kezdve egészen a durvább példányokig, mint Molnár F. Árpád.

    Az embereknek meg nincs idejük mindennek utánanézni, így meglátnak pár elvetemültet és egy kalap alá vesznek mindent. Azt mondják ez összeesküvés, tehát hülyeség, az mainstream, amit az RTL Klub mond, az az igazság. Nem ásnak a dolgok mélyére.

    A hatalmi elit a Z szerint (és szerintem is) egy tendencia. Létezik Bilderberg csoport, kár lenne tagadni, de attól még, ha (elméletben) kiirtanád az összes tagják, akkor alakulna egy akármilyen nevű csoport és azok kezdenék meg a hatalmi törekvéseket.

    Tehát a hatalmi elit az éppen piramis csúcsán állók összefoglaló neve. De amíg monetáris rendszer van, addig mindig lesz valaki a piramis csúcsán.

    Javaslom neked is az Awakening című fél órás dokumentumfilmet, ott jobban összefoglalják a lényeget. A technológia túlhaladta a monetáris rendszert. A technológiát egészen a kőbaltáig visszamenőleg azért alkotta az ember, hogy egyszerűsítse, kényelmesebbé tegye az életét és felszabadítsa a munka alól. Viszont jelenleg azért van pazarlás és túltermelés, mert el kell adni a termékeket a fogyasztó embereknek. Akiknek minél többet kell dolgozni, hogy meg tudják venni a terméket. De a munka meg egyre inkább fogy a gépesítés miatt. A munkanélküliség egyre növekszik. A munkanélküli nem tud eleget fogyasztani, tehát nem termel profitot a gyáraknak. A profit visszaesik, a termelés visszaesik.

    És ebben a mókuskerékben van az emberiség.

    "Olyan életszínvonalat semmiképp nem lehetne fenntartani az egész Földön, egyszerűen túl szűkösek ahhoz az erőforrások."

    Mivel nincs pontos nyilvántartás sehol az erőforrásokról és a jelenlegi technológiai fejlettségről (ráadásul egy csomó mindent szabadalmak védenek és hasonlók), ezt mire alapozod?

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #93 üzenetére

    Részben egyetértek, de azt azért vedd figyelembe, hogy elsősorban az átlag amerikai embereknek készült, akik hozzá vannak szokva az erős ingerekhez és sokkolni kellett őket valamivel. Lehet, hogy Peter Joseph nem a legjobb rendező, de ez még nem von le semmit a Venus Project értékéből és megvalósíthatóságából (elméletben).

    "Ebben a modellben van a komprádor elit, amelyik az anyját is shortolná, ha esne a kanadai dollárral szemben, meg van a tudatlan átlagtömeg, amelyik zombiként asszisztál ehhez, de neki igazából ez nem is érdeke."

    Ez azért olyan szinten igaz, hogy a kapitalizmusban mindenkinek, aki el akar adni az a érdeke, hogy az emberek hülyék legyenek és megvezethetők. És ezt a média hatékonyan meg is teszi a többséggel. Hihetetlenül képes elhülyíteni és lezsibbasztani az emberi agyat, itt a PH-n aránylag kevesen néznek tévét, inkább neteznek és ha néznek is válogatott műsorokat.

    Nem tudom mennyit láttál belőle, de az Addendumban például kitérnek a pszichológiai mikéntjére, hogy az embert a társadalom, az őt körülvevő környezet formálja. Ily módon egyrészt mindenki különböző azáltal, hogy különböző ingereket él át, másrészt a pillangó hatás is érvényesül. Bármilyen apró mozzanat befolyásolhatja egy ember életét. Hogy a legegyszerűbb, de szemléletes példával éljek, otthon felejted a mobilodat és ez ment meg attól, hogy elüssön egy 200-zal lakott területen hajtó autó.

    Ez utóbbival azt akartam szemléltetni, hogy nagyon sok apró, visszamenőleg akár ellenőrizhetetlen esemény befolyásolhatja egy ember életét. És ehhez még hozzá jön a gyerekkor, amikor a leginkább fogékony a gyerek mindenre. Megfelelő pszichológiával képezhetsz belőle bármit, akár még gyilkost is. És ugyanígy, rosszul alkalmazott pszichológiával minden ki is csúszhat a kezedből. Hogy általános példákat említsek a nadrágszíjjal vert "kitűnő tanulóktól" a vallási fanatikus szülőkön át az alkoholista szülőkig megfejelve az adott környezettel megjósolhatatlan mi lesz belőle ha felnő.

    És ahogy a tükörben is magadat látod, nem azt, ami tegnap voltál vagy holnap leszel, így a társadalom is a saját képére formálja önmagát.

    "Ennek nem az a fő üzenete, hogy műveletlen vagy, olvass többet, hanem hogy te nem vagy hibás, te semmiről sem tehetsz."

    A vallási résznél például éppen hogy csak ki nem mondja szó szerint. Persze ezt is sokan félreértelmezték, vagy félreérthető, nem tudom, mivel soha nem voltam vallásos, de szerintem egész jól megfogalmazta az egész lényegét azzal a mondattal, hogy "Nem tudom mi Isten, de azt tudom, hogy mi nem az."

    De ha folyamatosan fikázná az embereket, akkor az első 5 percben fognák és kikapcsolnák pont azok, akiket a leginkább megszólít a "lehülyézéssel".

    Ha egy száraz dokumentumfilmet kapnánk Fresco technológiai fejlesztéseiről, akkor azt nem sokan néznék meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MichaelSD #94 üzenetére

    "PS.: és pénzügyi rendszernek sok hibája van, de ZG egy érdemlegeset se említ, csak összeesküvés elméleteket."

    Az infláció nem az? A résztartalék képzési limit minimálisra csökkentése és helyenkénti eltörlése nem az? Ezek mind megtalálhatók hivatalos forrásokban, a FED, IMF oldalain.

    Az nem az, hogy minél fejlettebb a technológia annál nagyobb a munkanélküliség és annál inkább nyílik a gazdasági olló?

    "PPS.: vannak alternatívák még a jelenlegi rendszerben is, arról se beszél, mert a VP a megoldás..."

    Mire gondolsz? Várjuk meg, amíg kipusztul az idősebb generáció, esetleg még segítsünk nekik az egészségügyi rendszer tönkretételével és a nyugdíjkorhatár folyamatos emelésével, aztán gépesítsük a teljes ipart és a fiatalok már csak szellemi munkát fognak végezni, beleértve az etiópokat, akik élelmiszer helyett Windows Startert kapnak?

    Aztán várjuk meg, amíg egyre kevesebb informatikusra lesz szükség a mesterséges intelligencia fejlesztésével, de emellett tartsuk fenn a jelenlegi fogyasztói rendszert?

    Minden generációval egyre inkább csökken a termékek minősége és az élettartama. Nem a bővíthetőségre, a hatékonyságra és az ár -és erőforrás takarékosságra helyezik a hangsúlyt, mivel szöges ellentétben áll a fogyasztói rendszerrel, aminek az a célja, hogy vegyél újat, ha nincs is rá szükséged, majd mi "segítünk".

    A VP nem "a megoldás", csak egy jobb alternatíva. A Z is úgy fogalmazott, hogy a monetáris rendszer nem rossz, egyszerűen csak idejétmúlt az emberiség jelenlegi technológiai szintjén.

Új hozzászólás Aktív témák