Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    Paks I (Egy) azért termel most olcsón, mert a beruházás költségeit már jó ideje nem kell az árban leképezni. Gyakorlatilag csak rezsiköltsége van az erőműnek, amortizációs nincs.
    A Paks II (Kettő) és minden újonnan épülő erőmű (lásd finn) azért fog drágábban termelni, mert a beruházás költségeit a befektetők szeretnék viszont látni.
    Véleményem szerint azért is ostobák azok az államok, akik a 20+ éve épült atomerőműveiket lekapcsolják, mert azoknak a beruházási költsége már nem szerepelne az áramárban. Többek között szerencsétlen japánok is saját magukat szopatják azzal, hogy lekapcsolták az atomot, mert most horror áron vett külföldi energiával sanyargatják az amúgy sem túl fényes gazdaságukat.
    Az atom nem rossz. Csak ésszel kellene használni.
    Sajnos a termelő fúziós erőmű megvalósulása nagyon messze van. A Demot is az ötvenes évekre teszik. Még messze vagyok a harminctól de szerintem bőven nagyapa leszek, mire megépítik az első kereskedelmi fúziós erőművet.

    Hogy a cikkhez is hozzáböfögjek valamit:
    Úgy gondolom, hogy ilyen kis pöcsköszörűkkel nem lehet kiváltani kb semmit. Az 5%-os szél részesedés meg elég impresszív. Ennek több mint felét Európa teszi ki. Ahol fúj a szél rendesen, ott okés.

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • QwErTy42

    addikt

    válasz fordfairlane #90 üzenetére

    A naposról most olvastam, hogy megsüti őket (sóolvadékos). Az aztán az űber horror. ;]

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Új hozzászólás Aktív témák