Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Dare2Live #97 üzenetére

    Jájj de okosat írtál, hadd simogassam meg a buksi fejed!
    Rohadtul nem erről szól a dolog, de ne zavartasson. Az atomot nem piszkálják, mert Paks teljes kapacitáson sem éri el az országos minimumfogyasztást, tehát VER-ben gondolkozva sose elég önmagában, kell mellé a tervezett, csúcserőmű és a környező országok hogy szépen kiintegrálódjon az a hiba, amit az okoz, hogy te felkapcsoltad a villanyt, én neg csak fél perccel később kapcsoltam le. Ha a terhelés és a termelés kezd eltávolodni, a rendszer szól prioritást figyelembe véve, hogy ki adjon rá kakaót és ki vegyen visszább. Ezért van az a csoda amit úgy hívnak: minőségi 230V AC a röfiben. Ennek szépen meg van határozva, hány % lehet az ingadozása. Ha mindenki bezöldül és kukázzuk az eddigi szabályozható rendszert csak hogy tiszta energiánk legyen, akkor bizony rendszer legyen a talpán, ami majd szabályozni tudja a delej minőségét! A túllövést még csak-csak megoldják, de hogy egy ilyen húdezöld rendszerben rendszeresen behorpadna a feszültség, az is biztos szerintem.
    De továbbra is csinálják csak, mert legalább használható dologra megy a fejlesztési keret.

    @fasyrt:
    Az tény, hogy a politika meg csomó minden beleszól, Fukusima után szakmailag nehéz az atom mellett állást foglalni mert elég kemény a demagógok 2 kártyája amit lobogtatnak. De nem látom veszélyesebbnek mint bármely más erőművet, ha a potenciális veszélyhez méltó körültekintéssel tervezik meg.
    A hulladékról meg csak annyit, hogy ezt is a földből vették ki, nem boszorkánykonyhában varázsolnak fűtőanyagot. Ha nem is pontosan oda, de vissza lehet tenni olyan helyre, ahol a kutyát nem zavarja, de még a sztahanovista vakondot sem. Pont ugyanonnan jött, ráadásul erőnek erejével rá is segítettek a bomlására, úgyhogy még kevésbé is sugárzik összességében mint előtte. (jó, gondolom a nem dús uránt nem oda teszik úgyhogy ez nem teljesen igaz)

    @Magnat
    Erről én is csak hallottam, meg azt hogy az atomfejnek is van elég komoly szavatossági ideje. De ha igaz, akkor legalább hasznát vették. De ők sem hülyék, hogy annyira olcsón adják ha már egyszer dúsítva lett. Belekerült eddig x dodóba a gyártása, y dodó tárolási költség plusz az infláció, hülyék lennének jóval bekerülési költség alatt adni, vagy annyira telített az atompiac hogy kénytelenek nyomott áron adni azt is?

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák