Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz Béééla #9 üzenetére

    Mennyi az a drága import ár? Miből gondolod, hogy Paks II ennél olcsóbb lesz?

    What is your ikigai?

  • fasyrt

    őstag

    válasz Béééla #9 üzenetére

    Ha az import villany olyan draga lenne, akkor a magyarorszagi felhasznalas harmadat nem importbol fedeznenk, hanem beinditanank a kihasznalatlanul allo erömüveket.
    Hogy is reagaltal a kolleganak? Ja, nem. :DDD

    Imho a koncentralt energiatermeles es felhasznalas napjai meg vannak szamlalva, ebbe invesztalni nem erdemes. Mikroerömüvek, felhasznalas helyen törtenö termeles, megujulok (keretik a geothermikus energiat nem elfelejteni), van azert lehetöseg böven.

    Ja, es hatekonyabb energiafelhasznalas.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Béééla #9 üzenetére

    Szél szerintem ott van, ahol a talajtípusok között kis távolságon nagy különbségek vannak, azaz tengerparton vagy nagy a szintemelkedésnél, esetleg erdő-sziklás rész találkozásánál, itt a felmelegedés különbsége állandósítja a légmozgást - mármint napos időben.
    Persze az óceán közepén és az alföldeken is van szél, amit a ciklonok-anticiklonok generálnak, csak épp az kevésbé kiszámítható, kevesebb energiát lehet kinyerni belőle.
    Előbbivel meg az a probléma, hogy a legtöbb energiára télen van szükség, amikor állandó a ködös idő gyenge légmozgással - ebből nehéz bármit is kinyerni.
    Geotermikus energia elvileg volna dögivel, viszont abból villamos energiához 130 fok feletti vízhőmérséklet, illeve a vízkészlet elhasználása is problémát jelenthet, szóval nem Izlandon vagyunk, ez nálunk ez inkább fűtésre használható, viszont a hőszivattyúkhoz megint elektromos áram kell.

  • tupacamaru

    veterán

    válasz Béééla #9 üzenetére

    Ha jó drága akkor az ország fogyasztásának 2/3-a miért kintről jön? [link]

    Egyébként érdekes ez az új szélerőmű, kiváncsi vagyok meddig jutnak majd el. :K

    [ Szerkesztve ]

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Béééla #9 üzenetére

    Én a paksi bővítést nem ellenezem pedig abszolút környezetvédő vagyok. Azzal csak annyi lesz a baj, hogy 2-3x áron fog elkészülni és az adófizetők évtizedekig nyögik majd a terhét, amiből pár ember még gazdagabb lesz.

    Sajnos ahogy írod, nem igazán ideálisak az adottságaink a környezetbarát energiatermelésre...

    Viszont láttam már pár dokumentumfilmet abszolút a megvalósítás stádiumában lévő a folyóvíz erejét felhasználó duzzasztást nem igénylő erőművekről. Olyan folyómederbe lerakható kis méretű turbinákkal talán mi is termelhetnénk annyi energiát hogy megtérüljön középtávon. [link] Volt egy Discovery-s vagy NG dokumentumfilm több ilyen projektről.

    Nincsenek nagy esésű folyóink, de elég hosszúak, vagyis bőven van hely telepíteni azokat.

    A másik az amiben azért nem állunk olyan rosszul, az a napsütés. Persze nem feltétlenül közvetlen elektromos áram termelésre gondolok, mert annál még a technológia nem igazán hatékony, de meleg vizet előállítani vagy fűtésre rásegíteni, átmeneti időszakban azzal kiváltani tökéletes. Itt abban lehetne előre lépni, hogy akár egy állami, vagy félig állami tulajdonban lévő napkollektor készítő gyárat vagy gyárakat kellene felhúzni az országban, amik a jelenleginél jóval olcsóbb napkollektorral láthatnák el az országot. Persze nem kell épp a legújabb, leghatékonyabb modellekre gondolni, hanem olyanra ami minél hamarabb visszahozza az árát, vagyis olcsó.

    A műszaki egyetemeink is dolgozhatnának ezeken a projekteken, vagyis ők tennék hozzá a kutatás-fejlesztés részt.

    A hírre visszatérve, remélem, hogy hamarosan többet hallunk a dologról. Én épp ezekért tartom a Google-t komolyabb cégnek, mint sok konkurensét.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • MongolZ

    addikt

    válasz Béééla #9 üzenetére

    A (szürke)import áram olcsóbb, mint az itthon atomenergiából előállított áram, kb. 30%-kal, pedig az atomnál olcsóbb egyelőre nincs.

    Eszméletlen szkeptikus vagyok ezzel az újfajta szélenergiacsodaszerrel kapcsolatban. Vajon innentől kezdve megéri majd szélenergiát alkalmazni, mármint gazdaságilag???
    A google is költhetné értelmesebb dolgokra a pénzét.

    Nem az orosz uránnal van alapvetően baj, hanem a közbeszerzés hiányával, ugyanis amilyen erőmű épülne, abszolút függne az oroszoktól. Akarjuk ezt? Amikor minden jel arra mutat, hogy függetlenedni kellene?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák