Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz rudi #25 üzenetére

    Úgy tudom, hogy a biodiesel-el az a probléma, hogy ha a terményből üzemanyagot állítanának elő, akkor az az élelmiszer iparnak okozna gondot...pontosabban megdrágulna sok termék. Ezzel mondjuk szemben áll az az óriási pazarlás ami főleg a nyugati gazdagabb országokra jellemző...ahol a megvásárolt élelmiszer tekintélyes része megy a kukába, mert annyi eszük sincs hogy csak annyit vegyenek amire szükségük van.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Béééla

    őstag

    válasz rudi #25 üzenetére

    A biodízel a csekély ismereteim szerint nem jó mert a repce hamar kimeríti a talajt, de ezt a gondolkodást szeretem!

    @MongolZ:
    Már leírták, de a VER önműködő, önszabályzó. Szürkeáram alatt mit értesz? (mert szkeptikus vagyok a szürkeárammal kapcsolatban, bocs, villanymérnökként mondom, de lehet azóta változott a világ)

    A cucc meg azért lehet jó, mert ugyan tényleg kicsi, de olyan magasságokban dolgozhat, ahova nem érdemes tornyot húzni, ráadásul mozdítható évszakváltáskor. Csak süljön el jól, nem úgy mint a google plus!

    @Cathfaern
    Azért nem ilyen egyszerű számolni! Jóval széltebb kellene szórni mert egymagában lehet szépen megy, de akadjon össze két kanóc, le is esnek azonnal.
    (és 2000 mW-ot én is szívesen megtermelek, még éjjel-nappal is :DDD )

    A napelem margójára meg 2 gondolat: családi házak tetejére még jó is lehet, de panel esetén már az 1300 W/m2 lakásra osztva bakfitty (és szívesen látnék 12-24-48V DC-t plusz konnektorban, akkor el is lehetne tenni a villanyt)
    Plusz a kedves sötétzöldek azt is vegyék figyelembe, milyen veszélyes anyagokat használnak (meg öbtenek a folyóba kínai bérrabszolgáink) a napelemek gyártásakor. Rögtön összemérhető lenne az ökológiai lábnyoma az M0-n egyesben csőgázon repesztő kamazzal.
    (nekem most leginkább a sós naperőművek tűnnek helytakarékos Szaharába kirakható és terhelhető hosszú távú megoldásnak)

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák