Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Grodd #59 üzenetére

    Német multinál láttam linuxot desktopként használva olyan részen, ahol jobban használható volt. És futtatták a FEA pre-season és posztprocesszinget.

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #59 üzenetére

    "De miért lenne érdemes linuxra váltani akármelyik vállalatnak?": te most direkt kérdezel hülyeséget vagy nem olvastad a topicot? Miért lenne érdemes linux desktopra váltani egy vállalatnak?
    lehetséges válaszok:
    - mert a windows desktop felháborítóan mocskos drága
    - mert a windows desktop szemét módon kémkedik

    adalék: amikor megnéztem, hogy mennyibe kerül a teamviewer windowsra, vinnyogva röhögtem, hogy ezt mégis hogy? (C)Czollner.
    leírom neked, hogy ne kelljen kugliznod: egyszázharminckétezer forint. és ezen a ponton nem kezdek el bmegelni, mert azon már túlvagyok. és ha már lendületbe jöttem, leírom neked, hogy annál a négyfős irodánál mennyibe kerül a teamviewer: kettőszázhetvenkilencezer forint.

    "a feature felhozatal és szoftverellátottság egy kalap f*s,": egyrészt ezzel vitatkoznék. például a debianos aktiválási rendszer több nagyságrenddel egyszerűbb, mint a w10 aktiválási rendszere. másrészt az alapkérdés soha nem az, hogy milyen a szoftverellátottság, hanem az, hogy a TE IGÉNYEIDHEZ képest milyen. mert ha a létező szoftverek halmazából kivonod azt, amire neked szükséged van, megmarad azon szoftverek halmaza, amire neked nincs szükséged. Még akár az is előfordulhat, hogy azon szoftverek halmaza, amire nincs szükséged, sokkal nagyobb w10 esetén, mint debian esetén. És akkor mi a bánatos franc van? semmi. ugyanezt a gondolatsort végigfocizhatod a szoftvereken belüli fícsörökkel.

    a kkv-k zömének igényeit tökéletesen lefedi egy 8.2-es debian. és ne gyere megint azzal a poros fotóbolt érveléssel, mert felröhögöm a szomszédot. tessék végre tudomásul venni, hogy a cégek többsége nem retusál profi szinten fotót. még egyszer leírom: nem retusál. különösen igaz ez az államigazgatásra, akikkel fájlokon keresztül tartanád a kapcsolatot, vagyis akik ha átállnának, átállna az ország többi része is.

    tehát mégegyszer: a miniszter nem retusál fotót.

    "Szerintem csak az javasol Linux desktop környezet az ügyfelének": szerinted. én már raktam fel linuxos desktopot, ha a bevételemet nézem, életem legrosszabb döntése volt. 6 éve raktam fel, azóta egyszer kellett foglalkozni vele, amikor felújították az ügyfélszolgálatot és a gépparkot is lecserélték. akkor újrahúztam nulláról. rég éhenhalunk, ha én a linuxos konzultációmra hegyezem ki a bevételi tervemet.

    másrészt meg: figyelembe véve a windowst, az milyen ember aki a windowsos konzultációs díjakkal akarja lehúzni az ügyfelet? különös figyelemmel arra, hogy a szoftver megvásárlásakor egyszer már brutálisan lehúzták ugyanezt az ügyfelet?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Grodd #69 üzenetére

    Szerintem meg inkabb az lehetett a mondanivaloja lenyege, hogy Linuxon nincs szukseg TV-re, ugyanazon celok eleresere.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Grodd #59 üzenetére

    Átlagos KKV-nak mire van szüksége? Szövegszerkesztő, táblázatkezelő, pénzügyi program (számlázás). Esetleg a feladatfüggő célprogramok, amik az utóbbi időben egyre többször webes cuccok, tehát böngészőből kezelhetőek, vagy eleve multiplatform (pl. Skype, bár most készül abból is a webböngészős változat).

    Mi ebből az, amit Linuxon nem tudsz? Minden elérhető ezekből ott is.
    A hétköznapi dolgok (videólejátszás, zenelejátszás, képszerkesztés alapfokon) ott is elérhető ingyenes programokkal.

    A Teamviewert én RealVNC-vel váltanám, ki, 43 euro per desktop. Most piszkálja a csőröm a Chrome távoli elérés, de a Linux része még bétás, bár nálam tegnap működött Ubuntu-n, és tök ingyenes (igaz Google kémkedés gyanúja fent áll, de hát a Teamviewer esetén is...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #69 üzenetére

    úgy érted, hogy a linuxos teljesen hálózattranszparens grafikus felület helyett egyszer is tv-t akarnék használni? nem vagyok hülye. ez kb olyan, mintha a ferrarim helyett trabanttal járnék.

    "azt szerintem ne nagyon reklámozd, hogy nem fizetsz az üzleti célú felhasználásért, ez csak jó tanács". mégha a mondatodban rejlő alapvető kijelentéssel (hogy ne lopj szoftvert) egyet is tudnék érteni, hol mondtam én olyat, hogy üzleti céllal felhasználtam? sehol.

    "Windows-on is van alternetíva TV-re (ingyenes is), kicsivel több, mint Linuxra": na ja, mert az opensource világ megcsinálta windowsra is a vnc-t.:P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák