Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Namelesske #29 üzenetére

    Nekem a 8 = 8.1, szóval... nekem nyolc... :D

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Namelesske #161 üzenetére

    Szuperek a linkjeid, most már tényleg borzalmasan félek, reszketek is... csak éppen nem ezt kértem... (szomorú hogy nem volt triviális némelyeknek...)
    Akkor megismétlem kicsit szájbarágósabban, összehasonlító statisztikai kimutatást kérnék szépen.. Olyat tudnál-e linkelni ahol, mint már említettem volt, fel van sorolva az összes még forgalomban lévő web-et elérő operációs rendszer, a legrégebbitől a legújabbig, kivétel nélkül mind, és szépen táblázatban megfigyelhetjük, hogy mondjuk az elmúlt 10 évben, melyik rendszeren, mennyi sikeres támadás valósult meg, ami valós kárt okozott (tehát nem olyat, hogy pl felugrik egy nagy röhögő halálfej... és a "leirtása" kb annyi, hogy kitörlöm a sort az autoexec.bat -ból)...
    Mert azzal kedves kolléga, hogy beteszel kettő darab XP ellen rémisztgető (gyaníthatóan MS promó, hogy a balek rémülten rohanjon a boltba, és vegye meg az új MS oprendszert) jellegű linket - attól már bocs, de dörzsöltebb embernek nemhogy nem rebben szeme sem, hanem csak mosolyog és legyint.. ;)

    Ha itt bebizonyítod objektív vitathatatlan statisztikákkal, kimutatásokkal bármivel, hogy az XP jelenleg a leg-sebezhetőbb oprendszer, amin internetet érhet el ember a bolygón, akkor promt video-t készítek arról, csak neked csak itt csak most, ahogy upgrade-elem az XP-m, amire csak akarod (nyilván MS-re tudom csak, Vista - Win7 - Win8 leginkább ugyebár) és leteszem a képen a számlát is hozzá, hogy lássa ország-világ, megvettem a szoftvert, teljesen legális a történet.. a jó öreg bilgéc meg boldog lehet, hogy kasszírozta ezt a bevételt is a cége... ;) :R

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Namelesske #161 üzenetére

    Ja és még valami...
    "Mert senkinek se vagy érdekes haszonszerzés szempontjából."
    Ez pontosan így van! Ha visszaolvasol láthatod, pontosan ezt magyaráztam én is korábban itt. A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..! Ez alap, csak a hülye nem tudja...
    A középszerű hekker, meg nem megy át egy naprakész Comodo - Nod32 - router-tűzfal védelmen... (de még önmagában egy Comodo-n vagy hasonló szintű komoly falon sem)... a szirszarai, spamjai, tcp-probe-jai, trójaijai és egyéb kártevői, egyszerűen egy ilyen középszerű védelmen nem mennek át..!
    Kutyaharapást szőrivel..! Középszerű hekker ellen közepes védelem, akár elavult, őskori, support nélküli oprendszeren is megteszi.... és bár ismétlem magam, de mivel nem olvastad, akkor tessék nagyon figyelni, a pro hekker meg bármin átmegy... ha akar téged.... ha fontos vagy.... te vagy a NASA igazgatója... vagy szupersztár akárki, vagy akármi van a gépeden, ami kell neki, lehetsz te leges-leges-legaes legújabb legmenőbb, legsikkesebb, legdrágább legtrendibb legnaprakészebb... leg-Win10-ebb is... AKKOR IS RÁD FOG TÖRNI... és sikerülni fog neki, ha csak azzal véded magad ellene hogy te megvetted a legújabb Microsoft operációs rendszert és telepítettél rá egy kommersz védelmet.... Mert ezért pro hekker, mert low-level programozással alámegy a net csomagjaidnak és bemegy a gépedre a jelen, vagy akárhogy; nem tudod hogy, de bejuttatja a trójaiját, keyloggerét vagy amit csak akar és MEG FOG SZIVATNI... Hacsak nincs professzionális védelmed, amire elkölthetsz több milliót, hardveres tűzfal, speciális profi tűzfal program és vírusvédelem stb stb... Ha nincs ilyened a privát gépeden, és nincs, akkor ha akarja, bizony barátom, tótágast is állhatsz, de le fogja húzni az adatod, az infód, a pénzed, akármid, mert ezért pro hekker... ez a "szakmája", Ezek bementek a NASA-hoz, az NSA-hoz meg sok kiemelt védelmű helyre... akkor ugye nem vagy olyan naiv, hogy azt álmodozod, hogy mert te megvetted a Win10-edet és feltetted rá a legmenőbb legdrágább vírusvédelmet még pluszban, fizettél érte, átlagember számára sokat, profi védelmek aspektusában nullát; akkor te tökéletes védelem alatt állsz... mert ha te ebben hiszel, körbe röhöglek, karöltve az Anonymus-al...

    Maradjunk tehát abban, hogy a pro hekker ellen, teljesen mindegy hogy csilivili Win10-el szörfözöl vagy épp őskövület szupportálatlan XP32-el; mindkettőt egyformán kiröhögik a csúcs hekkerek és betörnek simán... a középszerű pitiáner kiberbűnözők akik bénán tcp-próbozgatnak, meg csak és kizárólag szerencsétlen júzerekhez jutnak be, aki vagy gagyi vagy semmilyen védelemmel nem rendelkezik, vagy nem vette észre és lejárt a liszensze, meg mondjuk képes arra a hátraszaltóra, hogy Internet Explorert bír használni stb stb stb... egyszóval lúzerjúzerekhez bejut... Hozzám meg barátom, nem fog bejutni XP32-őn sem, ha fejre áll, akkor sem.. mert minden ilyen béna hekkert, csak önmagában a Comodo megfog... Ám a pro hekker meg nem azért nem jön be hozzám mert nem tud, hanem mert ahogy írtad, mert NEM AKAR.. mert nem érdeklem.. és hozzád a Win10-eden vagy 8.1-eden sem fog bemenni, mert te sem érdekled barátom, hacsak nem te vagy inkognítóban az amerikai elnök... ennyi... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Namelesske #168 üzenetére

    Azért pentium M-re nem oly egyszerű felrakni a lubuntu-t, mivel nem támogatja a proci a PAE-t. Én túrtam a netet, hogy mi a faxért akad le lubuntu és linux lite telepítője. AntiX nonpae verziója szépen felment, de a kívánságos TC alternatívát - álá nem találtam mást - doublecommander-t windowsos halandóként nem tudtam működésre alkalmas verzóban felvarázsolni. Aztán sikerült találnom egy leírást hogyan lehet force-olni a PAE-t lubuntu számára, így már sikerült felrakni és doublecommander is szépen működik.
    De komolyan mondom, többször ott tartottam, hogy sz.rok a linux-ba és megy fel az XP, amivel negyed annyit sem kínlódtam volna. Na persze rutin hiány miatt :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Namelesske #178 üzenetére

    jaja F6, majd ESC mivel nincs a listában és begépelni forcepae és enter

    Így visszagondolva semmi az egész valóban :B

    Idővel biztosan lerakódik majd egy kevés alapdolog, most úgy is erőltetni fogom mindenkinek xp helyett a linux-ot, ha nem akar megverni ;] ellenkező esetben megy az xp :B

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák