Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thronks.90

    tag

    válasz Alteran-IT #7 üzenetére

    Sajnos tévedsz " Igazából ma már egy IQ teszt is elég lenne ahhoz, hogy a kormány 90%-át kiszelektáljuk, csak sajnos még ennyit sem sikerül a kritériumok közé beiktatni." ezzel kapcsolatban. Ennyire intelligens emberekből álló kormányunk nagyon rég volt. Gyakorlatilag minden legális, amit tesznek, mert meghoznak egy törvényt, ami nekik tetszik, és kész is a szabadrablás. Szó szerint. Személy szerint a komplett parlamentet cserélném Balról- Jobbra, a takarítótól a házelnökig úgy, hogy 1990 előtt született nem léphet be, akinek van volt pártkáder/ III/III- as, vagy tisztviselő, vagy bármi más állami intézményhez kapcsolódó felmenője/rokona, szintén nem léphet be. Minden tárcához az adott szakmabeli diploma, és még így is szigorúan szakmai alapon válogatva. A politikusi ígérgetés is fontos része kéne legyen a választások utáni iránynak, hogy mennyit hazudnak. 10 pontot ígérhetnek, amennyi nem teljesül, annyi év böri ;] . Ötlet lenne, de sajnos a nép elég jelentős részének kuss van/volt/lesz, és nem is minket fognak kérdezni ezekben az ügyekben. Ilyen radikális változások eléréséhez nagyjából a Mussolini vagy Ceaușescu féle "kormányváltás" sajnos az egyetlen út.

    Na és szépen le is írtam egy utópiát, ami sajnos ugyanolyan szar lenne előbb- utóbb mint ez.
    Viszont ez jutott eszembe miközben gépeltem, szerintem ide illik: ;]
    [Link]

    [ Szerkesztve ]

    https://www.twitch.tv/thronks_

  • Thronks.90

    tag

    válasz Alteran-IT #13 üzenetére

    Igazad van, az intelligenciát a nép manipulálására, és a helyzet felismerésére, kihasználására értettem. (remélem érthetően fogalmazok) Lehet valaki tök ostoba az élet dolgaihoz, ellenben szakmailag ott van a szeren. Példa erre a kedves nejem :). Ez működik fordítva is nyilván, ahogy Te mondod. Félre ne érts, rühellem ami itt folyik, de azért azt nem mondanám hogy teljesen ostobák mind. Diploma témával 100%- ig egyetértek, nekem sincs, és itt nem is lesz. Kis történet : Mérnök úr jön, segít kalibralni egy gépet. Mondom neki, rakja össze a gémet hozzá, el megyek addig nyomok egy kávét. Mire mentem vissza, két csavart ferdén halytott bele (12x1.5). Mondom neki, vágjon bele menetet. Nekem kellett megtanítanom menetet vágni a mérnököt, aki kétszer annyit keres, és gépész a szakterülete. Vicc az oktatás. Lényeg a lényeg, egyetértünk, csak más megfogalmazásban írtuk le nagyjából ugyanazt.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.twitch.tv/thronks_

Új hozzászólás Aktív témák