Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz julius666 #17 üzenetére

    Viszont ha megnézed a másik oldalt, a konkurencia eléggé rossz helyzetben van. A DX12 a Windows10-el fog működni, miközben a netes statcounter oldalak szerint nem nagyon akar kikopni a Win7-se a gépekről, nem hogy jól terjedne a 8.1... Szóval az egész DX12 szekér azon fog múlni, hogy miként terjed a Win10, arra meg hiába lesz egy évig ingyen a frissítés, a nyakamat rá, hogy úgy sem nem lesz túl gyors folyamat.
    Ezért mondjuk sokan, hogy ebben a pozícióban gyakorlatilag nem tudja elrontani a Vulkan.

    Ezt a játékfejlesztés dolgot azért ketté kellene választani. Egyértelmű, hogy az AAA játékokat nem OpenGL alatt írták, ellenben igen sok egyszerűbb játék van steamen Linuxra. Abu leírta ennek az okát, a be nem tartatott szabványosság miatt, de ezeket nyilván te is vágod.
    Egyébként lesz itt csúcs OpenGL is Abu írásai alapján, mikor majd elkészül az újraírt OpenGL. Addig meg ott lesz a Vulkan.

    A széttöredezettség dolgot viszont vitatom. Az alapok azonosak, a driverek szintén (a driverek minősége persze más tészta, de a Valve most pl. a Mesa fejlesztőinek ingyen játszhatóvá tette az összes játékát, hogy még könnyebben tudjanak drivereket optimalizálni, hibát keresni), ez nem lehet különösebb akadály. Mindössze annyit jelentett ez a gyakorlatban, hogy Chakrán kicsit más nevű libeket igényelt néhány Steames játék, mert Debian vonalon más a nevük, kellett picit guglizni. Felraktam, elindult a játék.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák