Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Most megy a sok ledöbbenés és morgás de én munkahelyi e-mail fiókba landolni láttam olyan magyar(!) e-maileket (persze a levélszűrő által spam-ként megjelölve), amiben egy illető/cég hirdette a magyar neten fellelhető cégek publikus adatait (email címek, telefonszám, ilyesmik) összegyűjtve eladásra, konkrét árral.
    Az e-mailben megjegyzésben oda volt írva, hogy semmi törvénytelen nincs az ajánlatban mivel az ilyen-olyan kormányrendelet az ilyesmit nem tiltja (csak ránéztem, nem olvastam részletesen a levelet).

    Így szvsz amit az amerikai cég kitalált, az annyira nem is új ötlet (csak itt a publikus közösségi adatokat gyűjtik össze), amikor itt Mo.-n a cégek publikus adatait árulják így...

    (akinek meg a párja aggódik az ilyesmi "adatgyűjtések" miatt, gondolom a gyűjtések során figyelembe veszik az olyan részeket mint "in relationship with..." így ők kiesnek a rostán...)

    OFF:

    Igaz nem ide vág de egyes helyeken azt irkálják,h. készül egy tervezet ami szerint az internetezőknek egyfajta "fényképes jogosítványt" kellene használniuk, hogy pl. ne lehessen névtelenül garázdálkodni (lehet ezzel mindjárt kihalnának a trollok a fórumokról? :DDD ) a neten és ezt az alkalmat megragadva az "arcoskönyv" örömmel vállalkozna ezen feladatot ellátni.

    (bár nekem személy szerint ez-az ötlet nagyon nem tetszene, egy cég kezébe adni az összes net felhasználó adatait, kicsit visszaélés gyanúsnak tűnik a dolog :U )

    Ezek után más hasonló jellegű oldalak is létrejöhetnek, amiknek nem feltétlen a párkeresős megközelítés a céljuk és így ez a lépés csak a kezdet a publikus adatok összegyűjtésében, amit ha megfűszerezünk a "netes jogosítvánnyal", igazi "érdekes" oldalaknak nézhetünk elébe... :U (pl. valakit beválasztanak a helyi horgászegyesületbe mert egyszer "kedvel"-t nyomott vagy hozzászólt fórumon egy horgászos cikkhez, aztán csak akkor kap észbe, amikor küldik a csekket a horgászegyesület tagdíjáról :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák