Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz VIC20 #110 üzenetére

    Csak pár észrevétel:

    "Nyilván. És méltán. De azért azt vedd hozzá, hogy milyen ott a jogi kultúra.
    Ahogy mások is leírták már: felajánlják majd neki a követelt összeg felét, harmadát, negyedét x-ed részt, és megegyeznek peren kívül. (Az ügyvédet pedig ki kell fizetni belőle.) Szóval lehet, hogy az a szokás náluk, hogy égbekiáltó összegről indulnak, aztán némi alkudozás után lesz belőle egy - ottani mércével mérve - normális kártérítési összeg"

    Kapja meg a néni, ami neki (jogosan) jár: Kártérítést+Gyógykezelés. Ezzel semmi baj nincs. CSAKHOGY! Ne követeljen ő, vagy akár az ügyvédje 1Millió USD-t, mert

    1. SEMMI nem indokolja

    2. Aránytalanul magas

    minden szempontot figyelembe véve.

    Írtam már, de törölve lett, úgyhogy ismét arányosításképp: Ez az összeg mai árfolyamon 218579235 Ft. Egy orrtörésért? Egy hibáért, amit az ottani Apple dolgozók valamelyike elkövetett?? Pontosan nem tudom, mennyi ott egy havi "átlagkereset" de tegyük fel, a néni aktív éveiben keresett 5000 dollárt havi lebontásban (ez azt jelentené, hogy mai árfolyamon 1M ft-nak megfelelő összeget vitt haza/de 20-30-40-50 évvel ezelőtt a dollárnak is magasabb volt az értéke) Ez 1Millával számolva közel 17 évnyi keresetével lenne azonos (csak a mai árfolyamot figyelembe véve)

    Mondhatod, hogy "majd megegyeznek perenkívül és ez irányár" (vagy mi a rossebnek nevezzem :F ) de amennyire én tudom, szó sincs ilyesmiről arrafelé. Ha nyernek a perben, akkor Apple-nek ezt az összeget ki kell perkálnia a néninek + a perköltséget, meg a jogász díját+szakértőkét stb.

    Nem nyerészkedés? Ok. tegyük fel, hogy a néni nem abból az attitűdből ment neki Apple-nek hogy "úgyis van pénzetek". Ez ugye egy sima üvegajtó volt, aminek véletlenül nekiment, az tiszta. Mi van, ha te kimész és vért izzadva, kemény munkával nyitsz mondjuk egy bugyiüzletet, egyik alkalmazottad egy szép reggelen elfelejti kitenni a táblát az üvegajtóra, hogy "BEJÁRAT BZMG" és hozzád téved be ugyanez a néni, nem az apple-höz? Orrát töri teszem azt, mert 80x éves és csontritkulása van. Jön és beperel hm? 1Millára, mert csak. Még, ha "alkudozás" lenne is peren kívül, az inged-gatyád, de még az unokáid öröksége is rámenne! Sőt, megkockáztatom, hogy egész életedben, kemény munkával nem fogsz ennyit keresni (bár kívánom, hogy keress többet is)

    Vagy tegyünk különbséget Apple és közted? Jogegyenlőség hol maradna? A cselekmény, a baleset ugyanaz, a körülmények szintén, a cég változik a képletben, meg a hely, idő stb.

    Vagy ugyanazért a cselekményért te fizessél kevesebbet, Apple meg többet, mert hát úgyis van nekik?

    Állítólag azért van bekötve annak a bizonyos női szobornak (a nevét nem tudom, mert műveletlen vagyok és feledékeny) a szeme, amelyik az igazságszolgáltatást hivatott jelképezni USA-ban, mert "a törvény előtt mindenki egyenlő", vagyis: cselekedet és történés alapján, személy (és cég) válogatás nélkül mindenkire ugyanazok a törvények vonatkoznak a jogaikban és a kötelességeikben, meg a számonkérés "súlyában" is..

    A 218 579 235 Ft-nak megfelelő USD egyelőre TÉNY. A peren kívüli "alkudozás" meg fikció, vélemény, vélekedés, találgatás. A néni enynit KÖVETEL, mert ő "jól lát, de mégsem volt kellőképpen látható a bejárati ajtó"

    Mivel a cikk alapján semelyik félről nem derülnek ki részletes infók, sem arról, hogy ki mit mondott pontosan (az ügyvéden kívül) így én sem feltételezem alapból egy idős hölgyről, hogy szándékosan nekiment egy üvegajtónak, hogy aztán orrát törve rohanjon ügyvéddel a bíróságra horribilis összegeket követelve. DE! azt már simán el tudom képzelni, hogy a baleset kapcsán, meg azért, mert egy közismert mammutvállalatról van szó (zsíros falat) ezért "van pénzük, hadd szóljon" elv alapján vagy az ügyvéd, vagy a hozzátartozók (akiknek nem tört orruk) puszta hozzátartozói "részvétből" indokoltnak látták ezt a hatalmas összeget és uszítottak. Ha rosszhiszemű, ha nem, vállalom, de ilyen dolgok még ott sem történnek csak úgy "maguktól" és a pénz beszél, csak ott hangosabban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák