Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stirlitz

    senior tag

    Én Mecseknádasdon lakom, amíg buszoztam ugyanez a helyzet töbször velem is előfordult. Nem is, inkább rendszeres volt. Mit képzelek én a bérletemmel, hogy gondolom azt, hogy felszállok a buszra, és elveszem a helyett a pesti és dunaújvárosi diákok elöl. Meg a szekszárdiak és az összes többi meszebb lévő településre utazók elöl. Akkor is, ha érvényes megállója van a buszjáratnak Mecseknádasdon, ha érvényes bérletem van, mely mellesleg előreváltott jegynek minösül!!!! Sokszor komoly hangerővel és zord hangnemben kellett a soförökkel szemben érvényesitenem a jogaimat. Mások azonban nem mindig voltak ilyen szerencsések. Anyu munkatársnőjét leráncigálta (szó szerint kell érteni) egy soför. Velem ilyen nem történt, erös fiatalember vagyok, és nem is épp alacsony. Szerintem nem fog megváltozni ez a helyzett még sokáig.

  • Stirlitz

    senior tag

    válasz iknight #53 üzenetére

    Ezt gondold végig mégegyszer. Van busz kifejezetten Mecseknádasdra is. Probálj meg azokhoz igazodni. Elutazhatsz hajnalban Pécsre, hazajöhetsz délben és késő délután. Azért van enyi buszjárat csak, mert a járat ellátotságnál azokat a járatokat is ide számolják, amelyek messzebb mennek, de van érvényes megállójuk Mecseknádasdon. Például Mecseknádasd, írhatsz ide bármilyen település nevet, ami két város között fekszik. Nagyon kíváncsi lennék, de tényleg, hogy a fenében tudnál célszerűen közlekedni naponta. Persze, értem, jőn a hétvége, menne haza a kollégista a családjához a hatalmas táskával. Más is menne haza a családjához, csak ő itt él a környéken, naponta utazik. Akkor a pénteki napon nem diszkriminálni kellene azt, aki közelebb lakik, de naponta ingázik, hanem a jellemzően kollégista utasoknak inditani céljáratot. De ez már nekem sem napi probléma, vettem egy autót, azzal járok. A havi felnött bérlet árából tellik az üzemanyagra, és nem fáj a szívem a volánért. Igénytelen buszok (beázik, nem fűt, nyáron nem szellözik, undorítoan piszkos ülések, és van, hogy nem visz el, mert 30km-re laksz csak. Hiába van bérleted kemény pénzért.) A környezt védelem miatt fáj a szívem, mert sokan vagyunk, akik azért ülünk kocsiba egyedül vagy ketten, minden nap, mert egyszerüen az ember gyomra a pénteki napra görcsbe szorul. Ha odáig nem ment el a kedve a szolgáltatástól amit kap a pénzéért.

Új hozzászólás Aktív témák