Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz frescho #14 üzenetére

    "Regi SIM-et barmikor lehet rendelni, legalabbis 3 eve meg siman 100 teszt kartyat teljesen vegyesen."

    A kérdés az volt, hogy kereskedelmi hálózatokban mit használnak. USIM-ből még nem láttam olyan szolgáltatót aki ne Milenage-t használna. Nekem is van XOR-os teszt kártyám, de ettől még nem ez lesz a jellemző :)

    "en a nehezseget a kapcsolat felepitesnel gondoltam elsore, nem az MS oldalon."

    Hiába oldod meg a hálózati oldalt, ha az MS egyszerűen elutasítja a hálózatot a hibás auth miatt. Kizárólag a segélyhívás a kivétel ez alól, amivel viszont semmilyen más szolgáltatást nem lehet használni, még a hálózat oldali kód manipulálásával sem.

    "Mukodik a termek"

    Félreértesz: a termék ebben az esetben a szolgáltatás, amiért havidíjat fizetek (prepaid vagy postpaid). A SIM ellenben egy eszköz ami szükséges a szolgáltatás igénybevételéhez. Például mobil nélkül sem lehet mobil telefonálni :) Namost sok esetben van a SIM-nek (nem a szolgáltatásnak) egyszeri díja. 500 vagy 1000 Forint. Ergó a SIM-et megvásároltam, a saját tulajdonom lesz. Nem csak bérelem. Ha én ezt a SIM-et máshol is használni akarom (például a saját teszt hálózatomon), akkor kell hozzá a K és OPC kulcs. Nem túl életszerű példa, de az érvelés ettől még helytálló. De mondok mást: hamarosan a SIM a MS része lesz, és a hozzá tartozó kulcsokat hozzá lehet (és kell) adni az aktuális szolgáltató hálózatához, így nyilván a készülék tulajdonosa birtokában lesz ezeknek a kulcsoknak. Nyilván senki nem fogja eldobni a készüléket minden szolgáltató váltáskor :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák