Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz marcus.fenix #21 üzenetére

    itt engem múlt héten kellemes csalódás ért... kecskeméten a lakótelepen sétáltam át keresztbe, mert munka után elég kajás voltam és mielőbb haza akartam érni... az egyik iskola mellett leszólítottak a gyerekek... (asszem jónapot kivánok!-kal köszöntek... csak néztem... 26vagyok, de szokatlan, ha akárki is magáz... persze bizonyos helyeket/helyzeteket leszámítva) nagyon tisztelettudóan és invitálni próbáltak az udvaron rendezett valamilyen szavalóversenyre... mondták, hogy ezt a feladatot kapták, hogy próbáljanak az utcáról felnőtteket/fiatalabbakat behívni, hátha megnézik a rendezvényt és ők is elszavalnak 1 verset... csak néztem, mert a 3 10 év körüli kissrác szokatlanul tisztelettudó volt... el sem várnám senkitől, hogy így odajöjjön hozzám, ezért nagyon meglepődtem :) megköszöntem nekik a lehetőségeket, mondtam, hogy sajnos nem érek rá, mert sietek... éhes vagyok meg minden bajom van, aztán elköszöntünk és kész... meglepő helyzet volt...

    ...de mondjuk a panelrengetegben van egy tér a házunk mellett, ahol 10-15körüli gyerekek focizni szoktak és azok is sokkal értelmesebbek a nagyátlagnál... anyázást és b@zmegelést nem hallottam még tőlük... vannak mindkét oldalon kivételek...

    p*ncimutogatós tanárnéni meg nálunk is volt az általánosban... őt a helyi igazgató kúrálgatta és volt, hogy felült a csaj a tanári asztalra, mint sharon stone az elemi ösztönben és néhányaknak guvvadt a szeme rendesen az első sorban...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rive #52 üzenetére

    jah, a köszönés tényleg elég fontos... és a hozzá tartozó kézfogás is, ha pl. 2 férfiról beszélünk... (valamiért nekem mindig fura nővel kezet fognom... közeli nőismerősökkel puszi-puszi, de idegennel ez nem megy elsőre és ott marad a kézfogás bemutatkozáskor...) és kézfogásnál is a határozottság... nem letépni azért a másik kezét, de nem is sülthal módjára odanyújtani, hogy: "naszevaszb@zmeg":) és "kötelezően": a másik szemébe kell nézni közben, nem összevissza bámészkodni... ez elvileg az egymás iránti tisztelet egyik kifejezése... olyan dolog, mintha az ember iszik valakivel... ilyenkor is, ha koccint az ember, illik a másik szemébe nézni közben... van csomó hasonló apróság, ami szerintem elég sokat jelent mégis...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    az éttermes példát nem említettem még, hogy kezeljük... ha a pincér/pincérnő életkorban hasonló korú, mint mi, akkor simán letegezem és ezt is várom el viszont, mert utálom, ha úgy jön ki a szitu, mintha alárendelt szerepben lenne... (az esetek 99%-ában úgy jött ki eddig, hogy azonnal vette is a lapot és oldottabb lett a légkör ezáltal...) én tényleg nem várom el a pincérektől, hogy ott hajbókoljonak, mint valami cseléd... valahogy soha nem tudnék olyan "sznob" lenni, mint néhány ember ismerősök közül, akik ilyen esetben elvárják, majdnem hogy a s*ggüket is kinyalják... (mellékesen el sem tudnám képzelni magamról, hogy cselédeink/szolgáink legyenek, mint valami brazil szappanoperában) szerintem sem azon múlik a tisztelet, hogy most tegeződik az ember valakivel vagy magázódik...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák