Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #24 üzenetére

    egyrészt megértem, hogy a szolgáltató a nagy forgalmat generáló ügyfeleitől többet akar zsebelni (hiszen neki is többe kerülnek ezek), másrészt viszont:
    - ha meghirdették nekem a sokmegabites, korlátlan netet, legyen is az. a szolgáltató annak idején kikalkulálta, hogy x csomagnak ennyi legyen az előfizetési díja, ezt meghirdette és szerződésbe foglalta - tartsa is magát hozzá. az, hogy elszámolták magukat, és a népek úgy gondolják, hogy ha már ott a sokmegabites net, csináljunk is vele valamit, az legyen a szolgáltató gondja. ha el akarok utazni zalaegerszegről budapestre és megveszem a 240km-es vonatjegyet, a kalauz sem mondhatja hogy "ja tényleg budapestig kíván utazni? akkor veszprémnél legyen kedves átszállni az icről a mindenmeggyfásra, holnap délután meg is érkezik."
    - egy ilyen húzás egy szolgáltató részéről magával rántja a többit is, a többi országban is - ha hagyják, hogy a dt bevezesse a germánoknál, mit gondoltok, mi mennyi idő után kapjuk meg, még nagyobb sarccal (az unagrishce telekom nem a visszafogottságáról hírös). akik pártolják a javaslatot, mivel ettől összességében azt remélik, hogy nem nekik kell áttételesen fizetniük az extrém felhasználók forgalmának egy részét (mert gondolom erről van szó), szomorúan tapasztalhatják esetleg, hogy az átlag net is korlátos lesz, vagy nálunk is beüt pl. a fent emlegetett amcsi példa.

    én 10 nap alatt 36gb adatforgalmat generáltam netmeter szerint 5 megabites nettel, steames játékok letöltése, sorozatletöltés (nem hd), és mai szokásokhoz képest nagyon visszafogott jútúbozás mellett. 100+ gb egy hónap alatt, a fenti, mai viszonylatban abszolúte nem gyors nettel úgy, hogy nem érzem, hogy túlhasználtam, vagy akár kihasználtam volna a hozzáférésemet...

Új hozzászólás Aktív témák