Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerencsére valóban nyerésre áll a minőség. Emlékszem még 2008-ban mennyit beszélt a Lenovo a minőségről, aztán 3 évig minőséget gyártottak utána pedig nem. Majd megint jött a HP és lassan magához tér. Én nagyon drukkolok a Dell-nek is. Remélem feljönnek, a Lenovo meg csak dumáljon tovább...

    (#42) Slack

    Ennyi erővel egyik sem gyárt semmit.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Madwe #65 üzenetére

    Alaphelyzetben amiről Te beszélsz az ilyen kb gyerekes dolog. Kb a világ 98 %-án nem szarakodnak ezzel amit itt mondasz, most gondolj már bele, hogy ezeknek a termékeknek a fő piaca elsősorban a jól szituált keresőképes consumer.

    Abba belegondoltál ha összeraksz egy értelmes minőségi alkatrészekből álló alap gépet, akkor az többe fog kerülni, mint egy összeépített alap business PC?

    És akkor a supportról ne is beszéljünk, amivel nem az-az első dolga, hogy lehúzzon, mint a sarki PC kereskedőnek.

    A HP, Dell, Apple esetében nincs idióta dilettáns hozzá nem értő haver. "rendszergazda". Ma egy értelmesebb cég nem áll szóba összeépített névtelen PC-vel, mert nem lehet biztosítani semmilyen módon a folyamatos supportot.
    Arról nem beszélve, hogy én pl otthonra sem vennék már összeépített PC-t mert nem éri megvenni. Éppen most nézegettem magamnak házi PC-et virtualizációra. És ha összerakom, akkor 230 000 Ft, ha megveszem a Dell, HP PC-t, akkor 200 - 210 000 Ft 3 év garival, ami bármikor 5 évre kihúzható, next business day garival.

    Akkor mond már meg miért éri meg összerakni bármilyen PC-t otthon.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz gege547 #97 üzenetére

    Nekem meg most csaptak a seggem alá egy HP Z840-et és full felszereltségben 50 000 euró jó cucc, Hallod dual xeon 72 szál, meg 512 GB RAM... , viccet félretéve amúgy ki beszélt i7-ről és amúgy is 16 gb ram? Hmmm....

    [link]

    i5-el simán belefér.

    Ha legalább konkrét géppel jössz, akkor néznél utána az áraknak, az pedig, hogy a sutyerák magyar kereskedő/nagyker az anyját is átveri 1 fillérért ne vegyük alapul, mert hát ugye.... Magyarország az Magyarország...

    Még a jelenlegi ram és videokártya árak mellett is 250 ből (de max 300 ból) összerakok egy olyan gépet ami fényéveket ver erre és mondjuk nem visít fel néha hogy túl sok szálat futtatnék és kifullad a processzor.

    Meséld már el mennyibe kerül egy összerakott PC, amire 3 -5 év NBD gari van. És nem codegen ház meg táp van hozzá.

    Akkor most mondjam azt, hogy egy idióta a céged?

    [link]

    Ha egy emag ennyiért adja, akkor szerinted egy olyan helyen, ahol 5000-et vesznek?

    Tegyük fel honosítod, az kb 9000 Ft, de azt sem kell...

    Hiába a magyarok nem változnak... Azt nem kérdezted meg ezzel ki járt jól?

    Nem Lenovo, de hát kit érdekel, a Dell, HP legalább ugyan olyan jó...

    (#100) Madwe

    Érezheted is így. Mert hát sajnos tényleg így van.

    (#102) kpbendeguz

    Pontosan így van. Nem véletlenül tart az az ország ott ahol.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #121 üzenetére

    Az a baj, hogy ma az az érv sem igaz, hogy a brand gép drágább lenne, ha én állítok össze gépet magamnak nyilván minőségi cuccokból, akkor bizony az nem lesz olcsóbb.

    Egyrészt azt nem bírod megfizetni amit Te is írtál, hogy van egy SCCM server és egy óra alatt kész gépet kap a dolgozó. Másrészt azt sem tudod megfizetni azt sem összerakott PC-nél, amit szintén leírtál, hogy a gyártó egy bizonyos szám felett azonnal cseréli a gépet.

    Ha azt a Dell Optiplex 5040-et amit linkeltem sehogyan nem hozod ki minőségi alkatrészekből, ha összerakod.

    A harmadik amit viszont nem említettél a kompatibilitás fogalma. A brand gépek nagy általánosságban olyan hardverelemeket tartalmaznak amivel nem nagyon lesz probléma legyen az Linux, BSD, Windows vagy WMware.

    Ameddig egy összerakott gépe esetében lehet legózni mi lesz majd kompatibilis az adott Windows verzió adott SCCM verzió adott gyártói driverrel és ezt mind lehet összehangolni.

    A rendszergazda lehet VLAN-ozni akar majd a hálókártyájával, ez egy minőségi NIC-el nem gond az összeépített gépen meg vagy megy vagy nem.

    Lehetne sorolni az érveket.

    Azt pedig, hogy a magyar kereskedő miért adja kétszer annyiért ami kereskedelemben kapható, az pedig már más kérdés. Lásd a Dell - Lenovo párhuzamot az egyiknél 250 000 - a másiknál ugyanaz 500 000 Ft.... Ugyan értem én is dolgoztam nagykernél, de ezeket nem kell ráhúzni a való világra. A magyar kereskedő/nagyker egy külön világ, és nem jó értelemben....

    Teljesen egyetértek veled, kivéve abban, hogy egy minőségileg, kompatibilitásban, és rendelkezésre állásban azonos összeépített PC olcsóbb lenne mint egy Brand gép. Mert minimum annyiba kerül vagy többe. A nagykeres túlkapásoktól lehúzásoktól most tekintsünk is. Magyarország nem változik...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Madwe #125 üzenetére

    Főleg h gamer gépeket is néznek, ott viszont 99% biztos vagyok benne, h az emberek java nem brand gépet fog venni :D

    Te Magyarországból indulsz ki, Magyarországon nem. Ahol van pénz ott az ilyen összeszerelt gépeket nem nagyon szeretik. Magyarországon a PC piac mérete, akár a román vagy a lengyel piachoz képest is statisztikai hiba.
    Ha pedig esetleg nem keletre, hanem nyugatra nézek, ott meg meg sem említik.

    De h ne csak off legyen, a problémám nekem továbbra is az, h a brand gépek nem írják le a piac egészét, csak egy nagy részét, míg pl laptopok meg az egészét nézik, így felemás adatok ezek, amik csak tendenciát mutatnak. Valamint egy upgrade sincs benne, pedig sok esetben az is elég.

    Alaphelyzetben a brand piac is képes bármilyen upgrade-re, az más kérdés megéri-e, brand gépben ugyanúgy tehetsz alkatrészeket, az más kérdés, hogy azokra az alkaltrészekre nem vállal semmilyen supportot brand.

    Lehet én azért látom másként, mert az általam rálátott cégek ha nem is vékonyklienst, de arra hajazó klienseket alkalmaznak. Gépen adat nincs, minden szervereken van tárolva. Bőven elég egy összelegózott gép is, egyszerre 10 max 20 géphez nyúlnak hozzá fejlesztés címszó alatt, nem az egészhez, cserealkatrész mindenhez van raktáron legalább 1 de inkább 2-3 darab, valamint van cseregép is, ami amúgy vetítésre stb van, de probléma esetén birtokba vehető. Ha kiesik egy gép, nincs macera, mert addig user tud dolgozni, s addig intézni egy új cseregépet nem vész, ha esetleg alkatrészcserével nem megoldható a régi. Egy win+az a pár alapprogram isoból + driverek felrakása meg nem egy nagy kaland. De mondom, a cégek amikre rálátok semmi extra programot nem használnak, lotus, office, vs meg hasonlóak, amik mind szerverről futnak - gépen eleve nem is lehet semmilyen adat, mert az nem biztosítható, míg szerverről fut az a 2-3 tipusú biztonsági mentés ami kell...

    Ilyen cégeket én is ismerek, de ennek az elegáns megoldása, ha RDS szervereket tartanak fenn vékony kliensekkel.
    20 - 30 PC még a KKV szintet sem éri el. Ott el lehet bohóckodni egy rendszergazdának, de alaphelyzetben én oda sem tennék összeépített PC-ket. Mert nem éri meg.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák