Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Lenry #2177 üzenetére

    Na, ez azért nem így van, nekem pedig ne sarkítson senki ;) nem hobbi szinten űzöm a jogászi pályát.

    Törvényeket, eu jogi irányelveket, iránymutatásokat és magánjogi szerződéseket ne keverjük össze.
    Itt meg kell nézni azt, hogy az eladó országába milyen törvények szabályozzák az adásvételt és mi vonatkozik a határokon átívelő nemzetközi jellegű adásvételre. Meg kell nézni azt is, hogy mi vonatkozik a vevő országában az adásvételre (jelen esetben ugye ez a Ptk. lenne, a 2013. évi V. törvény) és milyen szabályokat vettek át és feleltették meg a saját jogi normarendszerüknek.
    Ezek után meg kell nézni azt, hogy van-e közös nemzetközi jogi szabályozás, amelyet mindkét ország átvett törvényi szinten. (jogforrási hierarchia, nem mindegy, hogy irányelvről van-e szó, vagy nemzetközi szerződésben szabályozott jogi szabályokról, amelyet az adott ország átvett és megfeleltette annak a jogszabályait vagy sem.)

    Abban igazad van, hogy egy magánjogi aktus nem ír felül törvényt, de hol is van ez a törvény? Átvettük? Valóban ez vonatkozik egy ilyen adásvételre? Ezt szerintem kategorikusan nem tudjuk kijelenteni a tények ismerete nélkül. :(

    A Motorola supportnál ülő ügyintézőnek én speciel nem hinném el, amit mond. De kívánom mindenkinek, hogy ne kelljen nyitott bootloaderje miatt garanciamegvonást elszenvednie.

    ungawa: Ja, látom írásba adták - és ki írta alá? Paul Ramji call centeres Indiából vagy az EU Motorola központból érkezett a levél? :DDD

    Ne vegyétek személyeskedésnek, vagy kötekedésnek, ez csak a kritikai gondolkodásom szüleménye. Nekem eddig még nem volt gondom Motorola telefonnal (6 teló, 1 tablet) Általában miután megjön rögtön nyitom a bootloderét is az új telcsinek és nagy ívben le...... a garanciális ügyintézést, mert nem lesz rá szükségem.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Új hozzászólás Aktív témák