Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mooka-Miki

    senior tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    Talán mert a szülők és tanárok helyett a média neveli a fiatalokat? S a média nevelése kb egyenlő a népbutítással?...

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #61 üzenetére

    Valószínű a Call of Duty sorozat miatt? :U

    Aj nemár. Anno carmageddon miatt se kezdtek sorozatos gyilkolásba az autósok, vagy az azóta felnőtt gyerekek.
    Már páran elmondták előttem is, aki egy játék hatására kezd el sorozatgyilkolni, annak alapvetően is gondja van az agyával! Ez nem kérdés.
    Normális épeszű ember fel tudja fogni, hogy az csak egy játék. Képes megkülönböztetni az általános értelemben vett jót a rossztól.
    Ennyi, ezen nincs mit ragozni.
    Ha a játék lenne a kiváltó ok, akkor minden egyes játékos egyszercsak elkezdene össze-vissza gyilkolászni... Márpedig láthatjuk, hogy ilyen nincs.
    Viszont, mielőtt rákontráznál tudom, hogy volt olyan eset, amikor Xy a GTA4 hatására kezdett gyilkolászni az iskolában. DE(!) ott ki is derült, hogy az illető gyereknek komoly gondjai voltak a fejével!

  • GegeWarrior

    senior tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    Elárulom azért, mert a mai gyerekek magukra vannak hagyva!Amit lát a tévébe, játékba, de főleg a tévébe nem tudja feldolgozni torzulás indul a lelkébe, és megvan a baj.
    Régen ugye ilyenek nem voltak. A másik, hogy vannak eleve kissé eltorzult lelkű gyerekek, akiknek ez lökést ad, hogy "huhh most megyek gyilkolni". Vannak olyanok is akiket mondjuk bántanak suliba, otthon valahol, játszik otthon egy ilyen játékkal, és úgy értelmezi, hogy "Ahha így lehetne az engem ért sérelmeket megtorolni"
    Így óriási felelősség van a szülőkön, abban a tekintetben, hogy egyrészt mit enged meg és, hogy mit és, hogyan magyaráz meg egy gyereknek.
    Mondjuk eleve 18-as a játék beosztása, így elvileg olyan gyermek akit ez nagyon felkavarhat nem láthatná, de tudjuk főleg hazánkban nem így van. Játszanak ezzel 14-15 éves(sőt) gyerekek is akiknek nem erre volna szükségük, de ugye nincs aki megakadályozza. A warez miatt pláne így van.
    Ja és még annyit, hogy azért sokunkra nincsen hatással, legalábbis nekem nem keltődött az az olthatatlan vágyam, hogy öljek. Pedig játszottam érdekes játékokkal ezelőtt is.

    [ Szerkesztve ]

    REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz ollie #61 üzenetére

    Régen is voltak háborús, gyilkolós, horror és egyébb filmek mikor még mindenki VHS-en nézte ezeket. Akkor miért nem volt? Hm? Nem kell ezt a számítógépes játékok kárrára fogni. Én is játszottam gyerek fejjel lővöldözös, gyilkolászós játékokkal és mégsem lettem pszihopata tömeggyilkos. Ma 32 évesen nem megyek oda emberekhez hogy kifosszam őket vagy ne adj isten elvegyem az életüket mert olyanom van. Szerintem ez baromság. Én mindig tudtam különbséget tenni fikció és valóság között. Gyerek fejjel is. És most is.

    Azért azt hozzá kell tenni hogy sok múlik a nevelésen. A szülő a legfontosabb láncszem ebben a gépezetben. Nem kell megvenni a kölöknek ha még nem érett az eféle dolgokra. Az a gyerek nyugodtan játszon csak pac-man és társaival vagy bármi mással ami nincs olyan hatással rá, hogy elferdítse az eddig a NEVELÉSE alatt kialakult értékrendjét a világgal kapcsolatban. :R Elvégre a szülőnek ismernie kéne a gyermekét a lába kisujjától a feje bubjáig hogy mit szabad és mit nem.

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    tényleg több gyilkosság van, vagy csak a média foglalkozik többet a dologgal? én úgy tudom, hogy ez utóbbi a helyzet. persze nyilván más tényezők is közrejátszanak, de például itthon az elmúlt 20 év statisztikái alapján csökkent a gyilkosságok száma.

    bartucc: mennyit játszottam én doom2-vel, quake sorozattal tizen-pár évesen... jó, persze a grafika és realitás-rzés más volt akkor, de ettől függetlenül amikor láncfűrésszel kell kaszabolni... vagy a soldier of fortune-ban, ott már évekkel ezelőtt hullottak a testrészetk. és ennek ellenére semmi bajom nem lett tőle. normális nevelés mellett a fiamnak sem lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz ollie #73 üzenetére

    Én azt egy szóval sem mondtam hogy nincs hatással rájuk a sok szörnyű dolog. de ezt a szülő feladata hogy ezt megfelelően kontrolálja. Bár kétségtelen egyre nehezebb mert már a hiradó is teli van szörnyűbbnél szörnyűbb dolgokkal. :(

    Azért az nem igaz, hogy a évtizedekkel ezelőtt nem igazán léteztek horrorfilmek. Akkor az akkori kor filmjei voltak. Emlékszem azért féltünk anno egy farkasemberes filmen. :DDD Akkor az nem volt paródia. Akkor azokat a filmeket kellett a szülönek "dugdosnia" hogy a gyerek meg ne nézze a VHS kazin. Ma ezek azok a játékok, filmek amik ma mennek a mai kor filmjei és játékai. El kell fogani és nem engedni a gyereket ilyen játékok elé ha még nincs kifejlődve a realitás érzéke, a megfelelő itélőképpesége. Tudjon különbésget tenni realitás és fikció között.

    Amugy meg nem véletleül írják rá a +18-as korhatárt. Gyereknek nem kell ezeket nézni. Nem neki való. Majd mi felnőttek játszunk vele. :R

    bartucc: Az igazat megvalva igazad van. Ma egyre realisztikusabbak a játékok. De ha tudsz a valóság és egy fikció között különbséget tenni akkor ez a kettő nem keveredik össze. Amint ez összekeveredik na ott már nagy baj van. A GTA után én valahogy nem éreztem, hogy elmenjek autót lopni vagy megverjem a járókelőket. ;)

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • bandras0226

    aktív tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    Azért mert a kedves szülők szarnak a kölkeikre.Kifogás meg van dögivel:tv,videojátékok sok a munka stb.
    A lövöldözős suttyók szüleitől azért megkérdezném hogy hogyan jutott hozzá a gyerek az elzárt fegyvereikhez?
    Gondolom erre is lenne valami kifogás. :W

    Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

Új hozzászólás Aktív témák