Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz psyho85 #31 üzenetére

    MÁSKÉPP tudja

    Akkor sem kell tényként kinyilatkoztatni dolgokat. Na most én meg ha úgy tudom, hogy a világ egy fagyos sötétség, és halálom után a valkűrök elvisznek a Valhallába, Odin csarnokába, ahol egész nap eszem, iszom és szexelek az örökkévalóságig, akkor ez mitől kevésbé valóságos, mint az ő hite?
    Természetesen nem kevésbé valóságos, pont ugyanannyira az vagy nem az, mint az övé. De ha már itt tartunk, akkor tartózkodjunk az olyan kijelentésektől, hogy "majd rájössz", mert éppen korábban beszéltünk bigottságról, fanatizmusról és ennek előnytelenségeiről. Az én szememben, ha valaki nem akarja elfogadni az én véleményemet, hanem erre a saját hitének tényszerű kinyilatkoztatásával válaszol (mintha az jobban lenne bizonyítva, mint amit én mondok), akkor én azt minimum térítgető-tanító szándéknak, rosszabb esetben enyhe lesajnálásnak, legrosszabb esetben bigottságnak nézem.

    Mielőtt nemlétezett, nem kellett benne hinni, remélem.

    Azután, hogy állítólagosan létezett, sem kötelező benne hinni. Mint mondtam, a világ 67%-a nem hisz benne.

    és Jézusban való hit nélkül is jó helyen legyek halálom után

    Nyilván ha valaki nem hisz a keresztény Istenben, akkor nem hisz a keresztény mennyországban sem, ergo az egész bűnös-nembűnös dolog irrelevánssá válik számára.

    a halál (után ami lesz) minden kérdésünkre válaszol

    Korrekt. De ha jól tudom, nem jött onnan vissza senki. Akkor ne akarja nekem senki tényszerűsíteni, ami ott van, vagy leginkább nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák