Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Winner_hun #359 üzenetére

    Igen, vagy kiszámlázza neked a percenkénti 2 forintot mint adó formájában, vagy benyeli ő maga. De ő maga biztos, hogy nem fogja benyelni.
    Ezért szerintem a gerinces viselkedés az lenne ha szólna előre hogy ez lesz ha tetszik ha nem.
    Én is hasonló cipőben járok. Bár nekem erre az ingyen beszéd opcióra nincs hűségidőm.

    A megoldás "pofon egyszerű". Le kell mondani. :) Én azt teszem majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz kutga #391 üzenetére

    "azt nem követte magasabb fogyasztás"

    Persze hogy nem. Mivel az egykulcsosítás csak a kisebb rétegnek kedvezett. Akik már eddig is az átlag felett kerestek. Ergo amire nagyon szükségük volt azt eddig is megtudták venni, eddig se kellett igazán szűkölködni. Amire meg költöttek volt, arra meg pont nem volt elég az a többlet kereset.
    Viszont a nagy többséget inkább hátrányosan érintette. Akik eddig se kerestek sokat, most valamivel még kevesebbet keresnek, bár van a kompenzáció, de érdemben akkor se növekedett a a fizetésük a többségnek inkább csökkent. Pedig pont ez a réteg lenne az akik vásárlásának növekedése a nagy számuk miatt igazán észrevehető lenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz MCGaiwer #422 üzenetére

    Ez nagyon korlátolt gondolkodásmód. Mutatom:

    "az a ~4.000 ft amit minden ilyen keresetű bukott az max jó 15milliárdot jelentene havonta, szóval évi 180at. nem hiszem hogy az a 180 milliárd olyan nagy keresetet generálna és fellendíteni a piacokat..."

    Itt nem csak arról a 180mrd-ról van szó, hanem a tényről, hogy a minimálbéreseknek tovább csökken a költeni való pénze. Itt a hangsúly a "továbbon" van! Mert ha csak ennyi lenne a megszorítás akkor azt mondom okés, le van kakilva.
    De ugye ott van az áfa emelés, ott van a csekk / utalásadó, mostmár itt a telefonálás adó. És akkor még az általános értelemben vett inflációról nem is beszéltünk.

    És igen, ha fogyasztásról van szó, akkor az a ~3,5 millió ember a döntő! Mert hiába van a jómódúaknak sok pénze nem fog több kenyeret almát vagy húst venni csak azért mert több pénze. Viszont ha annak a 3,5 millió embernek már nem jut pénz húsra - vagy kevesebbre jut csak - akkor az bizony mocskosul megérződik!

    A felsőbb réteg költekezése gyakorlatilag irreleváns. Illetve nem az, de gazdasági szempontból sehol sincsen a további 3,5 millió átlagbéres emberhez képest. És akkor még nyugdíjasokat ide se vettük. Hiszen ez a réteg se egy "jólkereső".

    Amúgy egy másik fontos dolog. A láncreakció. Miszerint az alsóbb többségi réteg anyagi ellehetetlenítése magával sodorja a vállalkozókat, vállalkozásokat is. És én ezt a saját bőrömön munka közben úgymond "élőben" tapasztalom.
    Reklámdekorációs cégnél dolgozom. És már évről évre csökkennek a megrendeléseink. Pedig mi nem magánszemélyeknek dolgozunk, hanem cégeknek, nagyvállalatoknak. És mégis. Nekik is csökken a pénzük. Elmondta az egyik nagyobb kereskedelmi lánc boltvezetője, hogy neki nem kell karácsonyi dekoráció, mert nincsen rá pénze. Mert nincs kereslet a boltjában. Inkább tegyük fel a tavalyit, mert az 10x olcsóbb. Mi következik ebből? Az, hogy a cégünk egy 100-200 ezres megrendelés helyett kapott egy ~ 15 ezrest. Ergo a mi bevételünk is csökken. Aminek a vége az lesz, hogy nálunk is leépítések vagy fizetéscsökkentés következik.
    És mindez miért? Azért mert az átlagembernek nincs pénz bemenni abba a boltba és vásárolni. -> ezért a boltosnak csökken a bevétele. -> ezért spórol a dekoráción (gondolom máson is) -> ezáltal a mi cégünknek is kevesebb lesz a megrendelése és a mi bevételünk is csökken -> közelebb kerülünk a csőhöz és a munkanélküliséghez.
    Na így lehetséges az, hogy az átlag kiskeresetű emberek elszegényedése hogy tesz tönkre nagy cégeket, akik közvetlenül nem is nekik dolgoznak.
    (és ezt most tessék mégegyszer átolvasni és értelmezni)

  • Dany007

    veterán

    válasz tuser #446 üzenetére

    Erről van szó. Engem se érdekel ki mennyit keres. Az lenne a fontos, hogy a legkevesebbet kereső ember is képes legyen tisztességesen megélni a keresetéből.
    És itt nem számít mit dolgozik, ugyanis v.színűleg azt a munkát is el kell végeznie valakinek. Legyen az wc pucolás vagy utcaseprés. Csak egyenlőre ettől még nagyon messze állunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz MCGaiwer #430 üzenetére

    Azért a magyar vállalkozóknak szerintem igen jól jönne 180mrd forint. Mert ugye arról a pénzről van most szó, amit a magyar átlagemberek így már nem tudnak elkölteni a magyar boltokban. Ergo annak a 180mrd-nak egy jórésze a különböző vállalkozások haszna lehetett volna.

    De ahogy korábban is írtam nem csak erről az 5.000 forintról van szó. Ehhez tessék hozzávenni a 2%-os áfanövekedést, a csekkadót, utalásadót, a legújabb telefonálási adót, meg úgy átlagban az inflációt, plusz az irdatlan benzináremelésből adódó általános áremelkedést. És akkor ott vagyunk, hogy az a havi 5 ezer mindjárt inkább 15-20 ezer lesz. Ezt meg már ~3,5 millióval szorozva szép kis összeg jön ki.
    Szóval ismétlem, nem az egyszeri - példa kevéért - 5 ezer forinton van a hangsúly, hanem, hogy évek óta ez megy. Innen csípjünk le egy kicsit, meg onnan még pár ezret, meg a harmadik adót is vezessük meg stb stb stb... És a végén tényleg az lesz, hogy 3,5 millió ember szépen elszegényedik.

    "Aki valóban generálna extra keresetet, az eddig ült a pénzén, ha most sikerül valahogy ösztönözni hogy azt költse el, akkor jó. Ezek meg a közép és felsőrétegben vannak."

    De mire költse el? Attól még a középrétek nem fog 3x annyi sonkát paprikát vagy kenyeret megvenni, mint tegnap. Attól hogy több marad az amúgyis sokat keresőknek nem fognak többet költeni wc papírra, tusfürdőre.... Igen lehet többet mennek síelni Németországba vagy Svájca. Esetleg nagyobb értékű autót vesznek... Szal remélem érted mire gondolok?
    Hiába lesz több pénze, mivel neki eddig se kellett szűkölködni ezután se fog többet költeni. Max luxustermékekre.
    Arról nem is beszélve, hogy ennek a középosztálynak a száma annyira elenyésző az átlag keresetűekhez képest, hogy még ha el is kezdenének mondjuk napi 5Kg kenyeret venni meg napi 1,5 Kg húst, annak se lenne érdemi hatása!

    Amúgy itt sokan beleesnek ebbe a szemléleti hibába amibe szerintem te is. Azt kell megérteni, hogy - a példánál maradva - az a 3,5 millió ember irdatlan nagy szám! Lehet, hogy csak az olcsóbb 250forintos kenyeret tudják megvenni minden nap, de ha ezt 3,5 millióan teszik naponta akkor az már igeni nagyon nagy volumen! Ezért is írtam ha a középosztálynak milliókat fizetsz se fog ennyi kenyeret megvenni. (természetesen a kenyér csak egy példa a hétköznapi fogyasztási cikkek közül).
    Hiszen fogyasztói társadalomban élünk. Aminek alapja a fogyasztás. Hogy működhetne ilyen keretek között jól egy gazdaság, ha a többség(!) elszegényedik és nincs pénze "fogyasztani"? Komolyan azt gondoljátok, hogy pár tízezer középosztálybeli jómódú család képes felülmúlni fogyasztásban 3,5 millió másik családot? Ugyanmár...

    Ha figyeled a külföldi nyilatkozatokat, akkor több esetben is kihangsúlyozzák - most a válság kapcsán többször is láttam / olvastam - , hogy megszorítások mellett legalább olyan kiemelt szerepet kap a vásárlóerő megtartása és(!) növelése is! Ezt pl a Francia megszorítások kapcsán nyilatkozták. De Tildy szerint Angliában is ugyan erre törekednek. Hiába vannak megszorítások, azt mindig úgy kompenzálják, hogy azért a vásárlóerő ne csökkenjen. Mert nagyon jól tudják, hogy az egész gazdaság a vásárlásra épül. Legyen az szolgáltatás vagy termék.
    Gondolj csak bele, egy Tesco napi ~ 10 milliós bevételének 99%-át vajon kik adják? Hát az átlagemberek! Nem a középosztály! Pontosan azért, mert akkora a számbeli különbség.

    szerk.:
    szal végülis értem én mire célzol. Hogy a középosztálynak mégtöbb pénzt adnak, mert ők eddig is jól éltek és akkor majd biztos a több pénzből mégtöbb pénzt költenek majd. De ez nem így van. Már bebizonyosodott hogy nem. Pont azért, mert nekik már így is megvan mindenük amire normális keretek között gondolni lehet. Annyival pedig nem kapnak többet, hogy új autót vagy házat tudjanak venni.
    Ellenben ha a kisembernek lenne több pénze, akkor ő lehet hogy többször is enne húst egy héten. Ezért ha lenne rá biztos nem 1 kilót vesz egy hónapra, hanem mondjuk 4-et. Lehet, hogy akkor nem a 49 forintos külföldi ásványvizet inná, hanem megvenné a magyar gyártású 300 forintos gyümölcslevet! És ezek még csak apróságok.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz MCGaiwer #449 üzenetére

    Én se akarom húzni a vitát, de ha egyszer itt vagyunk és kulturáltan megtudjuk beszélni, akkor mért ne tegyük?

    Szerintem még mindig nem látod az én nézőpontomat.

    "jelenleg a gazdaságban csak a -5e van, a többi jövő."

    Tévedsz. A többi már a múlt és a jövő együttvéve. Ugyanis az a -5 ezer cska az N+1. sarc a kisembereken. Az előző hsz-emben is próbáltam kifejteni, hogy nem az egyszeri -5 ezerrel van gond, hanem az évek óta tartó mindenféle néven nevezett megszorítással. Ez a -5 ezer csak egy plusz adalék a korábbiakhoz, ami önmagában tényleg nem lenne számottevő.

    "3 havonta lecserélheti a mobilt. eredeti dvdket, játékokat vehet. és sorolhatnám."

    Rendben, akkor maradjunk a te példádnál. Mitől lesz jobb az ország gazdasága, ha az a párezer , pár tízezer középosztálybeli 3 havonta lecserélni a cipőjét a mobilját vagy akármijét? Úgy mégis mitől? Komolyan azt hiszed, hogy érdemben számítana ha az a párezer ember gyakrabban venne cipőt vagy mobilt? Minden nagyobb városban van vagy 25 cipős üzlet, Pesten valószínűleg több száz. Semmi érdemi hatása nem lenne országos szinte ha párezer ember havonta cserélné a cipőjét vagy a mobilját.
    Ellenben ha 3,5 millió ember tudná megcsinálni, hogy csak félévente cserélne cipőt nem 2-3 évente akkor az már valami lenne!
    De azt próbálom már hsz-ek óta elmagyarázni, hogy az a pár ezer középosztálybeli mindegy mennyit költ, egy ~ 10 milliós lakosságra vetítve gazdaságilag semmit nem jelent.

    "mindenki vehetne húst minden nap, a hús ára elkezdene emelkedni, és nagyon rövid idő alatt komoly infláció jelentkezik. (természetesen ez igaz minden fogyasztási cikkre is)"

    Nem vagyok közgazdász de szerintem ez így nem állja meg a helyét. Gondolj csak bele mennyibe került egy mobiltelefon vagy LCD TV mondjuk 10 évvel ezelőtt, amikor még nem volt rá kereslet. És most mennyibe kerül? Csak azért mondom mert ez mind olyan termék ami piacra kerülése idején piszkosul drága volt. De amint megnőtt a vásárlás az igény rá, úgy csökkent az ára is! Ma már egy tizenéves is megtud venni egy mobiltelefont a zsebpénzéből. 15 éve ezt még csak a kiváltságos üzletemberek és cégvezetők tudták megvásárolni!
    Ha a te analógiádat követnénk akkor az LCD tv árának az elmúlt 10 évben csak növekednie kellett volna, hiszen nőtt rá a kereslet. Amúgyis hülyeség mert minél magasabb az ára egy adott terméknek annál kisebb az a fogyasztói réteg akik azt megtudják fizetni. Ergo a kereslet eleve csökkenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #453 üzenetére

    szerk plusz: Úgy tudom árat növelni akkor szoktak, ha már nem képesek annyit termelni amennyivel elláthatnák a keresletet. Igen akkor növelnek árat hiszen nincs mit veszteni, amúgyis túlkereslet van a termékre. De jelenleg pont ennek fordítottja a helyzet. És nem csak itt az országban, hanem világszinten is túlkínálat van a termékekből. Lásd Amerikai autóipar. Nem véletlenül kellett gyárakat bezárni.

  • Dany007

    veterán

    válasz MCGaiwer #474 üzenetére

    Én csak azt vártam volna, hogy ha már ennyire határozott véleményed van amiből nem engedsz, akkor legalább a mi érveinket / véleményünket megcáfoljad!

    Ha megnézed én a #453-ban tételesen végigmentem a hozzászólásod azon pontjain amivel nem értek egyet. És le is írtam, hogy miért nem jó az, ahogy gondolod.
    Ugyanis egy vitának a vége kétféle lehet. Vagy elismered, hogy oké rendben, igazunk volt, vagy pedig megcáfolod. Olyan nincs, hogy "meguntad". :) Mert vagy tudsz rá mondani valamit és akkor megcáfolod, vagy nem és akkor elismered. Meg amúgyis ha már olyan hosszasan fejtegettem az álláspontomat jó lenne legalább annyi, hogy amivel nem értesz egyet azt leírod, hogy miért nem.

    Megmutatom mire gondolok. Én azt írtam legutóbb, hogy:
    "az a -5 ezer cska az N+1. sarc a kisembereken. Az előző hsz-emben is próbáltam kifejteni, hogy nem az egyszeri -5 ezerrel van gond, hanem az évek óta tartó mindenféle néven nevezett megszorítással."

    Ha nem értesz vele egyet akkor leírhatod, hogy : nem ez nem az N+1. sarc az embereken, hiszen eddig csak adott az állam az embereknek, soha semmit se vett el, ez az első eset a közelmúltban. Persze ezt akkor nem ártana bizonyítani sem, hiszen köztudott, hogy nem így történt. De valamiért erre a bekezdésemre vagy 5 hsz óta semmit nem reagáltál, továbbra is csak azt a -5 ezer forintot mondod, miközben már többször felhívtam rá a figyelmedet, hogy az a -5 ezer inkább már -15-20 ezer is van nem csak 5. De továbbra sincs semmi reakció.

    Továbbá azt is megkérdeztem:
    Mitől lesz jobb az ország gazdasága, ha az a párezer , pár tízezer középosztálybeli 3 havonta lecserélni a cipőjét a mobilját vagy akármijét? Úgy mégis mitől? Komolyan azt hiszed, hogy érdemben számítana ha az a párezer ember gyakrabban venne cipőt vagy mobilt?

    Erre se kaptam semmi választ. Pedig én direkt elfogadtam nálad, hogy okés hagyjuk az élelmiszert (bár valójában ha egy egész gazdaságot nézünk nem lehet kihagyni belőle az élelmiszert), és áttértem a Te általad felhozott példákra.
    Mind1, a lényeg hogy erre se kaptam választ, pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá. Hogy amikor az ország lakosságának közel 90-95%-a kis vagy kisebb keresetűekhez tartozik és csak a maradék 5-10% tartozik a középosztályhoz és a felső tízezerhez, akkor mégis miből gondolod, hogy az a maradék ~5% akiknek jobb lett, majd ellensúlyozni képes vásárlásaival a másik 95% kiesését? Milyen matematikai alapon gondolod ezt? :) El tudod te képzelni mennyivel többet kéne költenie annak a pár ezer középosztálybeli embernek ahhoz, hogy ellensúlyozzon ~3,5 millió másik embert?

    Amúgy a mínusz 5.000-ből adódó évi 180mrd forintod valójában 210 milliárd forint (3,5millió ember esetén 12 hónappal számolva). És ahogy itt is olvashattuk több esetben az nem -5 ezer, hanem inkább -10.
    Szóval maradjunk a 210 milliárdnál évente. És vegyünk mondjuk 20.000 középosztálybeli családot (nem embert, családot). Ha a két számot elosztod egymással, akkor azt kapod, hogy a középosztálynak családonként(!) évente 10,5 milliót kéne költeniük pluszban(!!!!) ahhoz, hogy kompenzálják azt a bizonyos kieső -5 ezer forintot.

    De számoljunk másként is, csak azért, mert nem találtam számadatokat arról hányan tartoznak ma hazánkban a középosztályhoz. Legyen 100.000 család (ami ~ 3-400 ezer főt jelent, ami már majdnem a lakosság 5%-a)! Amennyi szerintem nincsen. Ez esetben is éves szinte több, mint 2,1 millió forintot kell elkölteniük pluszban(!!!) az eddigi költekezések mellett(!) ahhoz, hogy kompenzálni tudják azt a kieső -5 ezer forintot a kisemberek vásárlásai után (illetve annak hiányában). Ez a középosztálynak ~ havi 175 ezer forintos kiadást jelentene pluszban, amellett amennyit eddig is költöttek! Szerinted kapott annyival többet a középosztály, hogy havi rendszerességgel mindegyik család képes lesz pluszban 175 ezer forintot elkölteni?
    Mert szerintem nem. De cáfolj meg nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #486 üzenetére

    Ez szerintem is így van.
    Viszont a fordulat akkor jön a témába, amikor arról beszélünk, hogy az Ausztriában előállított - mondjuk - kenyér nagyjából ugyanannyiba kerül, mint itthon. Csak a példa kedvéért vegyünk mindkét esetben egy kisvárosi pékséget és közel azonos árfekvést.
    Szóval az az érdekes különbség, hogy miközben az osztrák pékség ugyanúgy eladja ~300 forintért a kenyér kilóját, mint a magyar, viszont az osztrák pékség mégis kitudja fizetni a dolgozóinak az ottani minimálbért. Itthon meg az itthonit is nehezen tudják kitermelni. Természetesen a felvetésben egyik pékség sem szállít külföldre terméket (hiszen kisvárosi kis pékségről van szó).

    Szal érted mit nem értek? :) Több akár fórumos forrásból is megerősítést kaptunk, hogy az osztrák, német stb... alap élelmiszer árak közel azonosak az itthonival, de pl a tojás németben feleannyiba kerül, mint itthon.
    Ezért nem értem, hogy képes egy német / osztrák pékség megadni a német / osztrák minimálbért a dolgozóinak, miközben ők is ugyanannyiért adják a terméket, mint itthon az itthoni pékségek.

    (egyet tudok elképzelni, itthon sokkal magasabbak a vállalkozásokra háruló terhek, mint külföldön. na de ennyivel? Ennyivel magasabb, hogy ottkint az itthoni 3x-sát is kitermelik itthon meg még a minimált is alig? )

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #491 üzenetére

    Ne köss bele mindenbe :P
    Csak egy példa volt arra amikor egy adott termék ára megegyezik. : ) Aztán, hogy melyik ez a termék azt nem tudom. De tény, hogy igen sok van belőle. Ezt itt a fórumban is megerősítették páran, plusz volt szó ilyen próbavásárlásokról stb... Mindegyiknek az volt az eredménye, hogy nagyjából azonos az árfekvés.

    @gtasystem:

    Nem ismerem a pontos számadatokat, de könnyen elképzelhető az amit ollie írt. Miszerint ott jóval kevesebb a "teher". Plusz mi már végfelhasználó árakat nézünk csak. Értem ezalatt, hogy lehet Ausztriában / Német o-ban / Angliában nem pont 27%-os az áfa, hanem mondjuk kevesebb. Ellenben a végfelhasználói ár megegyezik akkor az azt jelenti, hogy ott jóval több rajta a tiszta haszon, több marad meg a vállalkozónak.
    (sőt a legtöbb országban az alapélelmiszereken csak tízen x százalékos áfa van, nem 27 mindenen, mint nálunk. Azt is hallottam valahol - nem tudom mennyire hiteles - hogy Angliában pl a kisbaba termékeken 0% vagy csak elenyésző 3-5%-nyi az áfa tartalom, ezzel is elősegítve a gyerekvállalást és nevelést)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #497 üzenetére

    Okés, akkor tessék személyesen megkérdezni ha nekem nem hiszed el: [link] <- Anglia, [link] <- Németország. Hajrá.

  • Dany007

    veterán

    válasz Ringman #639 üzenetére

    "az első tízpercnyi telefonbeszélgetés mentesülne az adó alól, és személyenként havonta maximum 700 forint lenne a közteher."

    Hallottam én is! Na de ez megint mint jelent a polgári lakosság körében? Na vajon mit? :D Hát azt, hogy megint a kiskeresetű kevesebbet telefonáló átlagember fogja megszívni, ellenben aki amúgyis sokat telefonált alig fogja észrevenni.
    Megint hasonló a helyzet, mint az egykulcsos szja bevezetésénél.

    Hiszen gondoljunk bele, akinek most van kb 5.000 forintos előfizetése, annak ezek után lesz maximum 5.700 forint ugyebár. Ez durván 15%-os áremelkedést jelent az előfizető számára.

    DE(!) és itt a lényeg, akinek van mondjuk egy 16-20.000 forintos előfizetése, annak ezek után lesz maximum 16.700 vagy 20.700 forint. És aki eddig kitudta fizetni a 20 rongyot havi telefonszámlára az aztán meg se érzi azt a plusz 700 forintot.
    Az ő esetükben viszont már csak mindössze 3-4%-os áremelkedésről beszélhetünk!

    Vágod? :D Megint az a nagy büdi helyzet, hogy akinek kevesebbje van az többet fog fizetni, akinek meg több az meg százalékosan kevesebbet.

  • Dany007

    veterán

    válasz Ringman #650 üzenetére

    Ja, hát a többiről meg nem is beszélve... Nálunk a cégnél van 15-20 céges telefon. Nem bájcsevejre, hanem kifejezetten céges munkára. Magán telefonálás nincs megengedve! És sajnos elég sokat kell használni a telefont meló közben...
    Szal a lényeg nekünk most olyan 80-100k között van a céges számla havonta. De ugye benne van, hogy egymásközt ingyen beszélgetünk. 1-1 külsős munka kapcsán, de amúgyis igen gyakran hívjuk egymást. Hogy ezek után mennyi lesz azt el se tudom képzelni. :)

    Szerintem simán 120-130 vagy még több is. Nem lennék most cégvezető az biztos. Meg az is, hogy ezt a mi képzeletbeli fizetésemelésünk fogja bánni! =/

    A skype nálam is be van tervezve. Két megoldás van, vagy PC-re telepíted és akkor kell headset. Ami kb 5 ezer forint egyszeri költség. Vagy mindenki okostelefont kap - nem kell nemtom milyen extra, csak wifi legyen - és akkor már onnan is mehet a skype direktbe.

    Aztán csak reménykedni lehet, hogy internetadót nem fog kivetni a kormány. Azt talán már az EU se hagyná.

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #653 üzenetére

    Mivan? :D
    Szerinted az átlag magyar ember 10 percet beszél havonta telefonon? Annyiért nem lenne érdemes mobiltelefont venni...
    Ne röhögtess már... És mi van az ingyen beszélgetésekkel? Én fizetek havi plusz 1000 forintot amiért cserébe egy számmal ingyen beszélek akármennyit. Amit ki is használok napi 15-20 percben rendszeresen. Akkor számold már ki ezek után 2 forinttal szorozva mennyibe fog nekem kerülni az amúgy 1000 forinton túli "ingyen" hívás!

    Az 5.000 forinthoz meg jár 180 perc beszélgetés plusz havi 50 sms. Ezek után is tessék szépen felszámolni a 2 forintot pluszban!
    Plusz azt se felejtsd el, hogy nem tudod 1:59-nél lerakni a telefont. Hanem lerakod mondjuk 2:04-nél vagy 2:18-nál tökmindegy. Mert azért már nem 4 forintot fogsz pluszban fizetni, hanem 6-ot! Emiatt meg jócskán többet fogunk fizetni mint a mezei számítás szerinti x perc szorozva 2 forinttal. Mivel ha egy másodperccel is túlléped, akkor már annyit fizetsz, mintha 3 percet beszéltél volna.
    Úgyhogy az a 700 forint pluszban bőven kifog jönni a hó végére.
    Nem is értem honnan vetted, hogy az átlag 10 percnyi beszélgetésnél megáll havonta??

    De mint mondtam ha ez nektek olyan kevés akkor simán kifizethetitek helyettem is :) De komolyan. Van itt pár ember, aki olyan könnyelműen veszi ezeket a dolgokat, hogy lelkiismeretfurdalásos nélkül eltudnám viselni ha kifizetnék helyettem.

  • Dany007

    veterán

    válasz djculture #655 üzenetére

    Ja, hogy ez lehetséges, hogy úgy fog működni, hogy minden 10 perc alatti hívás esetén nem kell fizetni? Az úgy már más...

    Én úgy értettem, hogy az első 10 perc lesz ingyen a havi beszélgetésekből.

    szerk.: egyébként nem csoda, hogy nagyobb a füstje mint a lángja, mert amióta bejelentették már vagy 3 féle változatot ismertettek a különféle médiumok.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #658 üzenetére

    Persze, hogy hülyeség. Ezért se jutott eszembe. Nem is gondoltam ilyenre...
    Csak itt írták korábban, hogy lehet ezért írta ollie hogy elég nekik a 10 perc is.

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #661 üzenetére

    De akkor te most komolyan gondoltad, hogy xy átlag magyar ember nem beszél többet egy hónapban 10 percnél? Vagy mi volt az az előző? Nem értem...

  • Dany007

    veterán

    válasz djculture #667 üzenetére

    Igen kb elmehetnek a fenébe.
    Mondtam én, hogy havonta 1x 10 perc lesz pluszadó mentes. Ezt viszont a mai magyar lakosság jórésze bőven túllépi.

    Akinek van lehetőség és egy csöpp esze az átmegy majd skype-ra. Telefonálni az is jó. A hangminőség meg szerintem nem olyan fontos szempont, mint az ár. Különben is telefonon az információ csere a lényeg nem pedig az akusztikus élmény.

    Az utolsó pár sor meg egyenesen bicskanyitogató.

  • Dany007

    veterán

    válasz Ringman #671 üzenetére

    "ugye, ha veszteséges lesz, azt kik is fogják megfizetni? csak az köztudott, hogy kik nem."

    Hehe, na igen! Pont erről van szó. Már korábban is említettem, ahelyett, hogy az állam valami módon pénzt keresne / olyanba invesztálna ami nyereséget hoz neki(!), ahelyett inkább az állampolgárokat sarcolják továbbra is.
    Erre tessék, itt van még egy példa. Ez is veszteséges lesz, ezt is mi fogjuk megfizetni. Hurrá.

  • Dany007

    veterán

    válasz djculture #677 üzenetére

    Ez a sok bizonytalanság / változtatás, különféle módosítások, lehetőségek sem jók. Tisztán azt mutatja, hogy fingjuk se volt róla mit is csinálnak. Csak akartak valamit ahonnan bejön +50mrd azt kész.
    De most ha ezt átalakítják, megvariálják, könnyítik akkor nem lesz meg az a pénz. Akkor az EU morcos lesz. Esni fog a forint. És megint mi szívjuk meg. Így is úgyis mi szívunk... :U

Új hozzászólás Aktív témák