Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz #06658560 #424 üzenetére

    Nem ezt mondtam. Viszont az tény, hogy nálunk a nettó befizetők aránya katasztrofális, és emiatt hagyományosan durván túladóztatják őket. Aztán még osztályellentéteket szítanak, amikor a normalizálás irányába tesznek lépéseket. Sidenote: a német kollégám még mindig többet visz haza a bruttójából (ami nyilván arányosan magasabb az enyémnél), mint én, és a nettóra jutó fogyasztási adók is alacsonyabbak náluk.
    Engem mint fejőstehenet rohadtul nem kell érdekeljen, ki és miért nem fizeti be a rá eső részt, viszont kiabálnom csak szabad, amikor már a duplája zsírt fölözik le rólam, mint a környékbeli országokban? Bármikor körülnézek, csaló hegyeket látok ebben az országban. Ügyeskedőket, akik gyakran még a mellüket is döngetik, és büszkék arra, amit csinálnak. Ez nem normális. Vagy visszamegyünk pár évszázadot, és mindenki magának fizet mindent, a közösbe pedig 10 %-ot, vagy fejenként fix összeget fizetünk, vagy az állapot nem tartható fenn tovább.

    (#428) Rive

    Bár én magam viszonylag keveset mozgok ilyen körökben, van bőven ismerősöm, aki minimálbérre van ugyan bejelentve de 50-100-200 (!) ezer Ft-ot kap mellé zsebbe havonta. Olyan is van, aki még 40 éves sincs, de már 20 éve kap rokkantsági ellátást, miközben másodállásban első osztályú sportmeccseken játékvezető... Ha ezeket sajnálom kellene, akkor hiábavaló a próbálkozásod.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák