Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz ollie #357 üzenetére

    Még mindig sokkal kevesebbet von el a költségvetésből, mint ha a magas fehér keresetű átteszi a székhelyét egy másik országba. Nem önmagában a több kulcsos SZJA volt itt a probléma, hanem a régióban drasztikusan magas átlagos adóztatás, ami még a Nyugat-európai átlagot is meghaladta. Az a nagy büdös helyzet állt fenn még 2 éve is, hogy a nappaliban szétterített Közép-Európa térképen bármerre gurítottam el a kockát, olyan országon állt meg, ahol ugyanabból a bruttóból százezrekkel lett volna magasabb a nettóm, mint itthon. Emellett általában még a munkáltatóm is jobban járt volna...
    Mindez azért, mert itthon kiugróan alacsony a közterhet viselők aránya, és még durvábban kevés a rendszerbe nettó befizetői száma. A közhiedelemmel ellentétben elég nyilvánvaló, hogy nem a nettó haszonélvező (nem pejoratíve a "melós") elvándorlása okoz nagy problémát az országnak, hanem a nettó befizetőké. Ráadásul szinte minden esetben ők azok, akik a legkönnyebben találnak munkát külföldön. Hiszen kik keresnek fehéren magasan az átlag fölött? A több diplomával, folyékony nyelvtudással, (vezetői) tapasztalattal rendelkezők. Meddig lehet az arany tojást tojó tyúkot szívatni?
    Én magam pl. bármikor áttehetem a székhelyen másik országba, egyetlen emailbe kerül. Ha szerinted lényegtelen, hogy itt csengetek én és a munkáltatóm havi egy millát, vagy inkább másik országban 700 ezret, akkor nem voltál túl jó matekból...

    A hazai közteherviselési probléma a fentebb leírtak szerint mar régóta ismert: nem keveset fizetek, hanem kevesen fizetünk, mert túl sokan nem dolgoznak, akik pedig dolgoznak, nem fizetik meg az államnak, ami jár. Magyarul kibújnak az adó- és járulékfizetési kötelezettség alól, azaz csalnak, élősködnek az egyre kevesebb becsületes adófizetőn. :((
    Erről kell beszélgetni, mert ez az a specifikus hazai probléma, ami minél sürgősebb megoldást igényel. Ennek egyik módja az adók kiterjesztése minél több emberre, azaz olyan adók bevezetése, ami alól nehéz kibújni. A jövedelemadó jelenleg nem ilyen Magyarországon, és ha visszahozzák a 3/4 a közösbe rendszert, akkor el is megyek, mert gyerekeim vannak, akiknek a jövőjéért felelősséggel tartozok. Sokkal inkább, mint a 8 millió élősködőnek, akik (velem ellentétben!) nagy ívben tesznek a közzel szembeni felelősségükre.

    (#415) ollie

    Csökkent a jövedelme a minimálbéren bejelentett, de zsebbe feketén tíz- és százezreket kapó százezreknek? Ennyi év szipolyozás után csak azt tudom mondani: telibe xarom. Még akkor is, ha több ismerősömet is érinti a dolog. Eddig nem fizették meg, amit nemcsak illett, de kötelező lett volna, most pár ezerrel többet befizetnek, kevesebbet kell másoknak pótolni helyettük... Sajnos vannak valóban minimálbéren dolgozók, akikkel szemben igazságtalan a lépés, de ezeket lehetetlen megülönböztetni a csalóktól. Ők kérjenek szociális támogatást.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák