Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz W666W #59 üzenetére

    0 marketinggel, 0 salessel, bazi nagy szembeszélben eljutott másfél százalékig, egy bizonyos piaci szegmensben. Más piaci szegmensekben meg tovább.
    nincs ezzel semmi baj. főleg, hogy sokan nem is akarják, hogy igazi desktop oprendszer legyen. elég, ha csak arra gondolsz, hogy néznek ki azok a linuxok, ahol erőltetik a desktopot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz W666W #59 üzenetére

    Valszeg csak be kell kapcsolnod az IEC.... valami névre hallgató kimenetet, mint ahogy ezt Windows alatt is meg kell tenni (csak ott nem ezen a néven van), mert az nem alapértelmezett kimenet. Creatíve Audigy hangkarimnál is így ment.

    Bambano postjára meg a teljes részesedést nézd, ő nem a desktopról beszélt. Máris bejön a képbe szerverek, rooterek és telefonok garmadája.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #59 üzenetére

    Az ugye úgy volt, h a szervereket Red Hat és Novell megbótóta, hogy szoftverrel együtt adják el - ez a mai napig is nagy divat. Oda nem kellett asztalikörnyezet, azon nem pasziánszoznak. MS-nek nem igazán volt szerver alternatívája, de az árukapcsolás működött, és ők is HW-vel eyütt árulták a szoftvert, akárcsak az apple anno (és most is nagyrészt, bár már lazábbak). Így alakultak ki a piaci részesedések kb. Az MS már 1985 óta desktop piacon nyomul, ehhez képest a "bebetonozott" viszonyok közé friss játékosként beugrott Ubuntu 2004-ben jelent meg, Fedora 2003-ban, SUSE 1994-ben, de azért az még csak inkább hobbiproject volt... Szóval 8 év alatt -úgy, hogy a fejlesztések jórésze közösségi, a HW gyártók jórésze b@szik linux drivereket írni, és a játékpiacot a DirectX uralja- ez a 1,5% (ami más mérések szerint 1,65% + android 1,3%) nem rossz.
    A DirectX hiánya és a "röghöz kötött" felhasználók (cégek a megvásárolt Windows licenszekkel), és a marketing hiánya miatt ezek az arányok nehezen változnak. Pl. Red Hat átlépte az egymilliárd dodós bevételt... de nem nagyon reklámozza a desktop rendszerét, minek is? Szerver hozza a pénzt, teszteléshez meg elegen vannak Fedora userek is. ;]
    A linuxnak is megvan a helye, csak sokan nem látják be, akkor sem, ha az megfelelő lenne - inkább crackelt windows, mint ingyen linux (itt főleg az új laptopokra gondolok, amikhez azért fel lehet tenni bátran az Ubuntut). Ha a W8 védelmét rendesen megcsinálják nőni fog a linux arány :P

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz W666W #133 üzenetére

    Add ki a terminálban az aplay -l parancsot, ez kilistázza a kártya kimeneteit. Kell ott lennie egy IEC958-as kimenetnek, ezt kellene engedélyezned a hangkezelőben, pl. alsa mixer v. kmixer, nem tudom milyen felületet használsz. Elképzelhető, hogy hozzá kell adnod a listához az IEC958 kimenetet.

    Egyébként persze, hogy van hova fejlődniük, de fejlődnek is.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz W666W #159 üzenetére

    A Wubi-s telepítés (azaz Windows alól) nem újdonság, már régóta lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz W666W #162 üzenetére

    Pedig a Wubi már 2008-ban is elérhető volt: [link]
    Kézi particionálást tiszta telepítésénél kell használni. Swapot meg szerintem csak kevés ram mellett érdemes beállítani, egyébként felesleges.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #161 üzenetére

    Hááát a Linux rendszerek mások mint a win (a kinézet egy dolog, de nézz utána azért ennek...), ezért nehezebb is vírust írni rá - mert nincs joga futni, nem tud mit módosítani. Persze böngésző sebezhetőség és User mint hibaforrás itt is van. De a nyílt forrás miatt nem nagyon lehet adatgyűjtő dolgokat belehegeszteni a progikba - zártnál ki tudja mit csinál pontosan? ...és részesedést érvként felhozni nettó marhaság, szerverek nagy része Linux, akkor ott miért nincs vírus? (sebezhetőség van, az tény) Biztos arra sem érdemes...

    julius666: többnyire olyanokkal volt dolgom, amin eleve linux volt -igaz vmi egyszerű pl. Linpus, ez lett Ubuntura cserélve. Webcam macerásabb sztem néha, ott javulhatna még a támogatás.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz W666W #133 üzenetére

    Az már valószínűleg akkor a lejátszó program beállításai miatt van. Kapásból azt mondom, hogy tegyél fel egy VLC-t, az nagyon jól beállítható minden téren.

    julius666: ez csak az UAC feladatainak a fele, de mivel ki lehet kapcsolni az egész UAC-t, ezért nem igazán ér sokat, mint védelem.
    Kötöttünk netet itt-ott, aztán leszólítanak minket, hogy nem nagyon tudnak internetezni, pedig fizetnek érte. Jó, megnézzük mi van.
    Gép:

    Vista, amin tűzfal, víruskereső, UAC kikapcsolva, updatek letiltva. Kérdeztük h. ezt miért csinálták, erre: "hát, itt volt az unoka nemrég". Visszaállítottunk mindent, kapott a gép vírus irtást, máris volt rendes net...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #176 üzenetére

    ...wubi installod van? Annak esetleg 2 perc, mert az egy virtuális fájlrendszerre települ.
    Progi telepítéshez raknak egy readme fájlt, ott van, de kb. itt is futtatni kell a fájlt, csak lehet nincs rá jog, mert netről szedted le...
    ;) nem kötelező, h linuxod legyen, ez is csak egy lehetőség - ingyen.
    Ha minden telepítve kell, estleg a Chakra-t próbáld ki, ilyen szempontból jobb.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Benoe77

    őstag

    válasz W666W #176 üzenetére

    Egyáltalán nem trollkodásból, meg leszólásból, de a hozzászólásod tipikus windowsos gondolkodást mutat.

    1. hangkártya, driverek
    Alapvetően a hardvergyártó feladata, hogy drivereket írjon az oprendszer alá. Ha van driver, és az megfelelően nyílt, vagy alkalmazkodik a linuxos rendszerhez akkor azt előbb-utóbb beépítik a kernelbe, vagy legalább a disztribúcióba. Ez azt eredményezi, hogy ha egy eszköz támogatott, akkor az már az indulás első pillanatában is támogatott lesz, sőt, elvileg ki is cserélheted a hardvert a rendszer alatt, nem kell a driverekkel ilyesmikkel szórakozni.
    Elvileg kézzel a felhasználónak nem kéne telepítenie semmit, ha a gyártók is és a disztribúciót/kernelt készítők is elég gyorsan implementálni tudnák az új hardvereket.

    2. kézzel telepítés
    Az 1. pont folyománya az, hogy ha a folyamatban valami nem stimmel (jó driver írása, implementálása) akkor kell a felhasználónak kézzel hegeszteni, de az általában nem felhasználói feladat, ellenben műszakibb emberek számára általában jól dokumentált. (README és társai a letöltött zip fájlban)

    Ezzel szemben a win azt a megoldást választotta, hogy a telepítési részt a felhasználóra bízza, na meg a hardvergyártókra, hogy olyan telepítőt csináljon, amit a felhasználónak is könnyű telepítenie. Az elterjedtség okán meg a gyártók hajlanak is arra, hogy ilyen drivereket csináljanak. Kérdés, hogy ez mennyire biztonságos, kényelmes, vagy stabil megoldás.

  • bambano

    titán

    válasz W666W #176 üzenetére

    3.1-es windowson és azóta egyszer sem fordult veled elő, hogy a hardveredhez nem volt jó az a driver, amit elsőre letöltöttél?
    ugye nem baj, ha ezt nem hiszem el?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Benoe77

    őstag

    válasz W666W #197 üzenetére

    Csak azért írtam, amit írtam, mert lehet, hogy a driver szar, és tényleg nem működik ez a funkció linuxon.

    A letöltött driverben van egy readme.txt, abban le van írva, hogy hogy kell manuálisan telepíteni. Ezek a lépések terminálos telepítésre vonatkoznak.

    Vagy lehet, hogy érdemesebb lenne egy frissebb linux-szal próbálkoznod, mondjuk az ubuntu 12.04 beta-val (amiből végleges lesz, ha kijön, és telepíted a frissítéseket), vagy új fedora-val, stb.

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #197 üzenetére

    rövid guglizás után azt találtam, hogy ehhez egy plugin kell, mert alapból nem tartalmazHATJA a linux (mint a zárt meghajtókat, flasht és sok kodeket sem). Majd az ALSA-ba vagy Pulse-be be kell tölteni, és van digitális 5.1, 7.1, akármik.
    Synapticban keresés, ALSA ott kell lennnie az a52 pluginnak. De van Upmixer, downmixer is, nem is tudtam :( -nem nagyon lehet gyerekek mellett fülesen kívül mást használni... :D
    Majd később tesztelem, most ~5-10 perc guglival eddig jutottam.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #40553216

    törölt tag

    válasz W666W #161 üzenetére

    "Ugye most már van prog center stb stb Központi frissítés mint a Winfosban">Most már???
    Dpkg
    "dpkg was originally created by Matt Welsh, Carl Streeter and Ian Murdock, first as a Perl program, and then later the main part was rewritten in C by Ian Jackson in 1993."
    How package management changed everything
    Fedora documentation
    "The next logical step in distribution evolution was the development of more advanced tools to control what was installed. Several distributions independently developed the notion of application-level installation management. The developers of these distributions realized that Slackware and similar distributions were heading in the right direction, but simply had not made software management granular enough. Slackware allowed installation and uninstallation (after a fashion) of bundles of related applications, but what was really needed was installation and uninstallation on an application-by-application basis.
    In late 1993, Rik Faith, Doug Hoffman, and Kevin Martin began releasing the first public betas of the BOGUS Linux distribution. BOGUS was notable for the package management system (pms) software that was used with it for installation and uninstallation of all software on an application-by-application basis. Shortly thereafter, in the summer of 1994, the first public betas of Red Hat Commercial Linux were released. Red Hat initially used Red Hat Software Program Packages (RPP) as the basis of its Linux distribution. Like pms, RPP was a system-management tool that allowed for easy installation and uninstallation of applications. In late 1993, Ian Murdock founded the Debian Gnu/Linux distribution. He began seriously developing its dpkg application-management software by the summer of 1994. Like pms and RPP, dpkg made it possible to manage each application on the system."
    Persze, "csak" a tárolókkal működik.
    Hol van ettől a "Központi frissítés"? Ezzel hogy csinálok mondjuk egy ilyen sorozatot, mint ami a cikk elején van? 6 év, 11 dist-upgrade. Grafikus felületen pár kattintás, terminálban pár parancs/upgrade.

    "Gyakorlatilag az UBUNTU egy EXT 2 fájlrendszeres Windows..annyi a különbség hogy más a fájlrendszer...">Ja. Annyira más, hogy az Ubuntuban a kezdetektől az ext3 volt az alapértelmezett, az ext4 meg emlékeim szerint a 9.04-től az.

    "akkor bizony pont az open source licensz miatt szerintem baromi nehéz lesz a hibajavításokat naprakészen tartani..Most még elviselhetö ha egy fejlesztő a progiját mondjuk 2 havonta Hegeszti ha baj van..De akkor mi lesz ha day hibát kéne kijavítani és a hiba miatt sok user kerül bajba ?????">Nyugodtan járj utána, kik és hogyan fejlesztik, tartják karban a Linuxot, a programokat. A javítások tempójáért pedig messze nincs szégyenkezni valója a FLOSS világnak, és semmi előnye nincs az MS-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz W666W #161 üzenetére

    "Ugye most már van prog center stb stb Központi frissítés mint a Winfosban": ugye arról nem felejtkezünk el, hogy az ilyen központi frissítéses móka előbb volt linuxon, és utána másolta a windows? szóval a w7 linuxosodik?

    "bizony pont az open source licensz miatt szerintem baromi nehéz lesz a hibajavításokat naprakészen tartani..": open source licensz azt jelenti, hogy bárki naprakészen tarthatja a hibajavításokat, mint ahogy meg is teszik. a closed source windowsban hogy van ugyanez? és ne felejtsünk már el két fontos dolgot:
    1. milyen támogatást kapsz egy átlag oem szoftverrel? ugye olvastad az eula-t, abban benne van, hogy gyakorlatilag semmilyent. kb. ugyanezt a támogatást kapod az office-oddal is, ott is as-is kapod a program felhasználási jogát.
    2. a windows userek által használt programok jelentős része nem ms forrásból származik. milyen támogatást várhatsz el pl. ha a totalcommandered hibás? semmilyent.

    Emellett hány hibáról is tud az ms, amire azt mondja, hogy nem javítja ki? nem árt ha tudod: többről is.

    Szóval például hibajavításban a linuxos rendszerek jobbak, mint a windows.

    Szerintem neked egy linuxos jótanácsot lehet adni: töröld le a linuxodat, nem neked való.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz W666W #197 üzenetére

    BTW én a Realtek oldalán nem találtam ALC668 drivert.
    Ezt találtam, meg ezt. A dokumentációban sincs sehol ALC668 említve. Csak jelzem.

    (#203) ViZion
    Én nagyjából az összes, az XP-től felfelé javított hibáról úgy gondolom, hogy a kezdetektől benne van a Windowsokban, csak azért nem tudjuk, mert az MS már nem ad ki régebbiekhez foltot, a nagyközönség meg k.ra nem is kíváncsi rá.
    Különben a BSD-kben is volt 33 meg 25 éves, addig nyilvánosságra nem került hiba. Nyilván mindenhol van, nem is ezzel van a baj. A baj azzal van, ha már ismert, de a reakció az, hogy "még nem tudunk az adott sebezhetőséget széles körben kihasználó támadókódró". Mert ha már erről is tudnak, akkor jön a kapkodós workaround és a kapkodós foltozás.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz W666W #161 üzenetére

    Most találtam meg, pedig majd' 3,5 éves:
    10 legnagyobb különbség a Windows és a Linux között
    "8. Installálás/uninstallálás

    Most minden Windows-rajongó elégedetten hátradőlve elmosolyodik karosszékében: „Na végre! Itt biztos a Windows lesz a nyerő…”

    A csomagok (azaz szoftverek) telepítése és eltávolítása olyan egyszerű, és főleg biztonságos és kényelmes, hogy a Windows „programok eltávolítása/hozzáadása” ezt látva csendesen sírdogál a sarokban."

Új hozzászólás Aktív témák