Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    én nem használok vírusirtót már vagy 7 éve windowson sem (linuxon soha), egyszerűen egy tűzfal kell, és figyelni mit indítasz el, mit okézol le (kicsi az esélye hogy a 150 kbyte-os codlegújabbdownload.exe, a legújjab kod hulladékot tölti le ;), más fajta hulladékokat fog az tölteni ).
    Tűzfal miatt, külső támadás nem lehetséges, ahhoz hogy felkerüljön valami a gépre a felhasználó engedélye kell.
    Ja és persze azóta sem volt vírusom, pedig vannak particiók amik már 2005-óta megvannak (persze több vinyót megjártak azóta). Persze az okostojások ilyenkor mindig benyögik, hogy csak nem tudok róla hogy van kártékony programom, ezért ilyenkor mindig lefuttatok egy víruskeresőt, teljes ellenőrzéssel, és még soha sem volt igazuk...
    Egyébként pedig a kártékony programok, víruskereső nélkül is észlelhetők, ugyanis nem hiszem hogy van arra mód hogy a feladatkezelőben ne látszódjon, ha ismered mi szokott ott lenni, rögtön kiszúrod a nem odaillő folyamatot, még akkor is ha az a folyamat szeretne hasonlítani egy rendszerfolyamat nevére is. 2004 környékén, az akkor divatos blastert is így szúrtam ki, miközben a vírusirtó észre sem vette, és manuálisan is gyomláltam ki bár eltartott egy ideig mire megtaláltam a trükkjét...

    Persze a vírusirtó ad egy jófajta (hamis) biztonságérzetet, főleg úgy hogy minden cracket meg trainert (hamisan) ismer fel(onnan lehet tudni hogy vagy annyit ír rá hogy "gyanús" vagy egy programozási technikát ismer fel vírusként (hook), nem egy konkrét kártékony program nevét), na meg sok egyéb programot is, így a laikus csak azt látja hogy milyen sok kártékony programtól mentette meg őt :DD
    De Pl egy általam írt tartalomterjesztőprogramot (DLC szerűség) is már ismert fel vírusirtó vírusnak, pedig az aztán semmi okosságot nem csinált, csak letöltött és kicsomagolt oda ahova a júzer kívánta, és még admin jogot sem kért a program.

    Azt viszont már nehezebb tudni hogy a hivatalos szervek megfigyelnek-e, mert ahhoz a legelterjedtebb os-eknél valószínűleg nem kell telepíteniük semmit, ott van benne készen a hátsóajtó ;)
    De linuxon ez is kizárható, mivel a nyílt forráskódot sokan böngészik, és elég gyorsan kiszúrnának egy ilyen hátsó ajtót.
    De a legtöbb embernél nem probléma, mivel nem a magyar titkosszolgálat figyelget így meg, hanem inkább usrael. Őket meg nem érdekli milyen poreszt nézel, hogy optimalizálod az adódat, és milyen játékot töltöttél le :D

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák