Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz rainmen #187 üzenetére

    ööö hát az az igazság valahonnan én azt hittem, hogy most is dimmelve hajtod, de valszeg félreértettem valamit. csak azért említettem, mert ezek a dimmelések néha zúgnak-búgnak, akár nem hallható frekin is.

    aztán ha pont valami olyanon búg akkor csak azt veszed észre, hogy mindennap elalszol a melóhelyen, mert nem pihen az agyad a zúgástól. persze ez így nem túl tudományos, de ha nem szükséges akkor inkább ne.

    ha ez most 5w kompakt fénycső és le kell takarnod, akkor néznék mondjuk 3w körüli ledet ha ez elpusztul.

    a kompakt meg a led között hatékonyságban (most még) nincs nagy difi. nagyon elnagyolva 1:1 (azaz 70-80 lm / w), de a lumen a mérvadó, hisz mindkét techből van ezer féle. aztán 2 év távlatában elvileg piacon a 150-200 lm / w ledek, és nagyjából ott lesz a vége, annál feljebb nem nagyon fognak menni hatásfokban. esetleg hidegfehérrel 230-ig, az a technikai határ.

    önmagában ledre váltással nem leszel beljebb. viszont új kompakt helyett már meg fogja érni egy kisebb ledet venni.

Új hozzászólás Aktív témák