Új hozzászólás Aktív témák

  • - = Zk = -

    félisten

    fain cikk. elgondolkodtató...

    nálam a következő képpen alakul. csak röviden.
    1 fali 220as csati van a szobámba, semmi több. ide felpöccintetem egy pill fogy mérőt, és azon szoktam nézelődni.
    ezen van 2 PC+2monitor, 1 nyomtató, 1 óra, tv, telefontöltők, UPS...meg miegymás.
    netezés közben jelen pillanatban 210-215W. játék közben van ez 450 is.
    ha öcsém is becsatlakozik, akkor megvan az 500, de ebben nem vagyok biztos. igény esetén utánnajárok...
    emlékem szerint éjszakai módban, kussban, 45-50W között vagyok fogyasztással.

    éves spórólás:nekem ettől két szótól feláll a hátamon a szőr.
    hónapról hónapra élek, nem azt nézem, 1 évben mennyit spórólók, hanem havi szinten. ha pl az adott 8000-et elosszuk 12-vel (1 év, ugyebár. és most ne nézzük ide az áramszolgáltatók " érdekességeit"), az annyit tesz, ~670-re jön ki a havi spórólás. ezt lehet nézni több oldalról is: plusz fél kiló osanos párizsi, 1dodoz cigi stb. én azt mondom, ez nekem semmi. ha majd tudok spórólni 2-3k-t havi szinten, akkor oké. ami, lehetséges. hogyan? energiatakarékos izzók.
    épp teszt fázisban vagyok vele, de ismerősőméknél 4ezer forinttal lett olcsóbb a havi számla. 13-ról 9-ezer. a lakásról nem sokat tudok, de 2 nyugdíjas lakja, tv folymatos stb. passzolok...

    :R

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Új hozzászólás Aktív témák