Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz anulu #69 üzenetére

    nincsenek elterjedve ilyen egysoros ps szkriptek a neten konkrét problémák megoldására. nem fogok belemenni most emiatt a win topikba, de az alapján amit sugallni szeretnél, legalábbis számottevő ilyen egysoros ps parancsnak kéne ott lennie. egyrész diagnosztikára (futtasd le ezt és másold be a kimenetet), másrészt probléma megoldásra. vagy tele van a win topik ilyesmivel, csak én régen jártam arra?

    más kérdés, hogy én múltkor egy akkora ps szriptet csináltam, hogy kérjen csillagozva jelszót aztán indítson el azt paraméterként valamit. 2 mp, mire megjelenik a doboz. ez lehet virtualizált környezet sajátossága, nem tudom. de nem egy meggyőző elsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz anulu #69 üzenetére

    Azért van alap az ajnározásra, egyszerűen a disztrók többsége koncepcionálisan jobb, mint bármelyik Windows.

    Ha felületet nézünk, akkor meg a KDE lett az, aminek a Windowsnak soha nem sikerült lennie. Akármelyik Win kiadást nézzük, érződik benne az, hogy hülyékre szabták. Mondjuk ilyen létezik Linuxon is, pl. a Gnome3.

    A HW támogatás meg köszöni szépen jól van, én pl. kicseréltem a T400-as Thinkpademet egy olyan T400-ra, amiben van dedikált radeon VGA is a gagyi Intel mellett (de egyébként a procit kivéve azonosak), a partíciókat meg backupoltam, majd visszaállítottam az új gépen. A Win persze nem indult valami komponens regisztrációs gonddal és ez miatt újra kellett rakni, a Chakrám meg kérdés és hiba nélkül elindult, na ez HW támogatás a javából.

    ---
    Cikkre: a Distrowatch eredmények nem függenek össze azzal, hogy kezdőknek mi való. Pl. az említett OpenSuse egy igen nehezen átlátható rendszerré vált, az Ubuntu meg hát khm, lentebb már kifejtette egyik kolléga...

    Egyébként THX a cikkért, bár lehetne részletezni dolgokat, pl. az Amazon kérdését Ubuntunál, meg hogy a virusok miért nem jelenek olyan problémát, mint Winen, mert a lényeg ott kimaradt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz anulu #69 üzenetére

    Szerintem csak a napi trollkodási adagodat akartad kiélni valahol. Rögtön a legelején kezdted emlegetni a wint, mikor semmi köze nem volt a cikknek hozzá, csakis trollkodási szándékkal. Azóta sem csinálsz mást.

Új hozzászólás Aktív témák