Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz hcl #555 üzenetére

    "GPL megvan? Kérhetsz pénzt a progiért."

    Ezt egyébként nem igazán értettem soha. Ha nyílt forráskódú, akkor mi értelme van annak, hogy pénzt kérsz a programért? Az adományos megoldás oké, de semmi logikája nincs, mert ha nem akarsz fizetni érte, akkor forráskódból forgatod le és legálisan nem fizettél érte. Maximum forknak nevezed és lecseréled a nevét és az ikonját és onnantól már minden jogi oldalról be vagy védve. Nem?

    Meg ha már itt tartunk, akkor zárt forráskódú programokból (pl. Opera) hogy tesznek közzé tar.gz fájlokat? Mert akkor elvileg az már a forráskód. De valójában pl. az Opera esetében ugyanazok a fájlok vannak csak benne (beleértve a binárisokat), amiket megkapsz USB módban történő telepítésnél (plusz a Linuxos mappaszerkezet, hogy mi hova települjön, /usr/share meg /usr/lib/opera). Szóval akkor ez sem helyes meghatározás, hogy tarball-ban forráskódot kapsz, amit "leforgatsz". Mert nem minden esetben igaz. Inkább csak olyasmi, mint mikor megkapsz egy IKEA-s bútort. A gyártási eljárást nem ismered meg (forráskód), csak a darabokból "csináld magad" módon kell a "telepítened".

    "Amúgy pl. a VLC fejlesztői miből élhetnek?"

    Egyébként tényleg, ki pénzeli őket? Mert ahhoz már túl nagy projekt, hogy hobbifejlesztők legyenek.

    (#557) fsb1000: "Most is csak azért merészeltem megszólalni, mert előjött az a nyilvánvaló butaság, hogy winfos telepítése 8-10 óra."

    Ha kulcsra készen akarod odaadni (vagy önmagadnak belakni), akkor igenis kell annyi idő. Ha átlagos gépet feltételezünk mondjuk 7200 rpm-es vinyóval (nem SSD-vel) és max Core 2 Duo-val. Mert akkor a telepítés (a sok újraindítással és SP-vel) is elvesz vagy 3 órát, aztán Office, Photoshop, meg minden, amit az ügyfél kér, rohadt sok idő tud lenni és akkor még nem számoltam bele az esetleges hibákat, amikor a telepítés alatt döglik meg és utána vissza BIOS-ba, majd újra nekikezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák