Új hozzászólás Aktív témák

  • feco72

    Modder

    Én kb. 3 éve álltam át linuxra, mert az öreg gépem már elfáradt az xp sp2-től. Beruházni nem tudtam, malmozni meg már untam mire működött rajta valami.
    Magam részéről sokáig a PcLinuxos-t ajánlottam kezdőknek, mert az volt, amin mindent be tudtam állítani kattingatással és még szép és gyors is volt. Sajna ott elfogyott az általam kedvelt ablakozó (E17, Gnome2) és váltottam. Sokáig Debian volt (most is 2. rendszernek) mert stabil a végtelenségig. Most a Manjaro-t nyúzom mert rolling és gyors.
    Azóta lett új gép és eszembe nem jutott a win, mert minek. Anyám is ezt használja, ha rakok fel új disztrót, kirakom a böngésző ikont, meg elmondom hol tudja kikapcsolni. Gyorsabb, kisebb, szebb. Jó nem játszom, de minden másra teljesen megfelel.
    Kezdőknek meg én a Mageia-t is tudom ajánlani, mert a Mandriva vonal (pclinuxos,unity,mageia) tényleg mindent az ember feneke alá tol. Egyre kell figyelni, hogy a live boot-nál ne válassza ki az ember a magyar nyelvet, csak ha már felállt a rendszer.

    mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

Új hozzászólás Aktív témák