Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Glenda #45 üzenetére

    A digitális géppel lőtt képek gépre másolása és megnyitása már nem tartozik a casual felhasználáshoz?

    Elhiszem, hogy a MS szerint valóban ez a helyzet, de szerintem alaposan félreértik.
    A mostani Win mehetne mondjuk USA edition, vagy Nagymama edition néven, és csinálhatnának egy a Mac OS beépitett progijaival azonos funcionalitású és minőségű (az már valóban éppen megfelelő) csomagot normál 21. századi embereknek.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • KTTech

    veterán

    válasz Glenda #45 üzenetére

    Azt a kis felbontású képet sem bírja rendesen megjeleníteni (mivel normális skálázó algoritmust nem ismer), nemhogy színkezelni (és ha már megvette a jó kis nagy színterű monitorát, akkor nézegeti szép narancssárgában az embereket akár a FB-n is, mivel a Firefoxon kívül más böngésző nem igazán kezeli jól az említett esetet)... de ugye a casual felhasználónak nincs fényképező gépe sem, mert azokat a képeket sem akarja megnézni (persze aztán csodálkozik, hogy milyen csúnya a kép, amikor a gyárit használja, és a fényképező a hibás, lehet köpködni a fórumokon)...

    Megjegyzem, ha koncerten lövök képet, akkor először hazamegyek, feldolgozom a 21Mpx-es RAW-ot, és majd aztán töltöm fel, normális minőségben... a mobilban levő fényképezőt kb. 1-2 alkalommal használtam, amikor kipróbáltam, elég is volt belőle annyi, sőt sok is volt...

    Én pl. szeretem használni a Winampot PC-n, ahogy a PowerAMP-ot is használom a gyári helyett Androidon, mivel a saját rendezési módszerem nem illik bele egyik cég által elképzelt ökoszisztémába se, konkrétan sikító frászt kapok az összes adatbázisba rendezett zenétől, aminél ha esetleg nincs minden metaadat kitöltve, össze-vissza rendeződik...

    De ha már itt tartunk, ugye a Windows gyárilag nem tartalmazhat az EU-ban médialejátszót (a régi WinXP, Win7 N-es verziók az EU-ban forgalmazásra jóváhagyottak). Innen kezdve nem kérdés, hogy a casual felhasználó (aki nem warezolt windowst használ) kénytelen lesz valami 3rd party programot keresni, ami lejátssza az MP3-at... a videókról nem is beszélve.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák