Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moreecqa

    tag

    válasz Moreecqa #29 üzenetére

    Játékelmélet szerint a vállalti IT vezetők ott kerülnek csapdába, hogy minden alkalommal tovább fizetnek a mikroszoftnak, mert nem akarják veszni hagyni az eddig elköltött pénzeket... Ezzel pedig csak újabb pénzeket veszítenek... És ez végnélküli... azaz ördögi kör..

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Moreecqa #29 üzenetére

    *****

    "Egy áru nem annyiba kerül, amennyiért előállítják + egy tisztességes haszon... Hanem amennyiért a sok hülye megveszi..."

    Egy áru mindenkinek annyiba kerül, amennyiért neki megéri megvenni. Ha nem éri meg, nem veszi meg. Pont.

    [ Módosította: Racecam ]

    ***

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Moreecqa #29 üzenetére

    Egy áru nem annyiba kerül, amennyiért előállítják + egy tisztességes haszon...

    Miért, mennyi a "tisztességes haszon", mondjuk százalékban megadva?

    Hanem amennyiért a sok hülye megveszi...

    Minden annyit ér, amennyért a vásárló megveszi.
    Nem mellesleg ennek kurvára örülsz, amikor mondjuk a használt autódat adod el, vagy valami vackot itt a hardveraprón, és teszem azt jó üzletet csinálsz. Vagy éppen eladóként örülsz ugyanennek. De tudom, a másik oldal mindig ****

    És amikor már minden hülye megvette akkor engednek az árból, hogy a kevésbbé hülyék is vegyék...

    Nem tudom, feltűnt-e, hogy pont azt mondtam: még ha akarsz is váltani, akkor sem kell azonnal. Sőt, akár váltani sem kell. Én csak azt mondtam, hogy warezolni nem kéne. **********

    mert az iskolában csak ezt tanítják

    Mert a munkahelyek túlnyomó többségén csak ezt kérik.
    Egyébként ne fogd mondjuk Magyarországon ezt az oktatásra. Aki csak annyit tud a PC-ről/OS-ről, amennyit számtech. órán rákennek, az aztán nem lesz belegyöpösödve a Windows-ba, mert semmit nem is tud róla.
    Ha felvágsz említett delikvensnek egy Linuxot, vagy a kezébe adsz egy Macbookot (esetleg a sulis Xp után Vista vagy W7 elé ülteted) ugyanúgy csak pislog.

    Megveszed, mert lusta vagy a szokásaiddal szakítani...

    Tudom, hogy benned ez fel sem merül, de én pl. a Windows-t választom, nem pedig lusta vagyok. A többi embert meg nem ismerem, és az indokaik sem különösebben érdekelnek.
    Rajtad sem akarom számon kérni, hogy miért a "lifost" választod, mert nem érdekel. Nekem nem fáj, hogy te azt használsz. Sőt, még csak nem is linfosozok.

    Tehát ezek mind bele vannak kényszerítve az újabb és újabb windows-ba

    Ja, kurvára. Ezért használ mindenki Vistát. Ööö, nem is, most már Seven-t. Régebbi rendszert senki nem használ, hiszen mindenki kényszeredetten váltott a kiadás napján.

    Tehát, miért lenne olcsóbb, ha úgyis megveszed drágán is.....

    Ha őszinte akarok lenni, nekem megért 23K-t a dobozos Home Premium, az meg egyáltalán nem érdekel, hogy más ezt nem képes kifizetni.

    könnyebb őket kordában tartani a BSA-val

    Na most azt azért tisztázzuk, hogy ami törvényt sért, az ellen fel kell lépni. Vagy a kedves ópenszósz kommuna nem lép fel, ha valaki megcseszi mondjuk a GPL-t?

    meg bilincses reklámmal...

    Magyarországon aztán rengeteg Windows-reklámot látsz, valóban. Itt aztán bilics van vazze. Hetes buszon hetes Windows, oszt' annyi. Hát ja, nyomatják, mint állat.

    Még a végén azt is megéljük, hogy bilinccsel fognak fenyegetni ha nem vinfost használsz....

    Nem tudom, én inkább úgy veszem észre, hogy gyakoribb a "hülye eregyenlőegy júzer vagy, ha vinfost használsz, mert a linugz keményebb".

    Szakadjatok már le erről a baromságról, meg a világfájdalomról. Nem értem, mit fáj neked az, hogy más Windows-t használ. Fentebb korrekten kifejtetted, hogy te nem akarsz fizetni, és ráadásul neked jobb is az Ubi. ********

    ********

    [ Módosította: Racecam ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Moreecqa #420 üzenetére

    Másrészt ha valakinek nincs pénze windows-ra, az használjon linuxot...

    Ritka alkalmak egyike, hogy veled egyetérthetek bármiben is, most viszont teszem.
    Mellesleg ezt nem elsősorban Windows-Linux párosításban kell látni, szerintem. Ha nincsen pénzed valaminek a fizetős változatára, akkor meg kell próbálni ingyenes alternatívát találni.
    Mi sem bizonyítja ékesebben a warezolás okozta fogyasztói elhülyülést, amikor mindenki a "közismert" (és gyakran kevésbé jó) fizetős szoftvereket warezolja, miközben pont egy kereső-beírás távolságnyira van egy nagy rakás free cucctól.

    Kényelmes és lusta álláspont kívülről az, hogy fizessen ha használni akarja.

    Még kényelmesebb és lustább a warez.

    Te miért támogatod a rablóbandát?

    Nem kell támogatni őket, akkor majd jól megszűnnek a picsába. A játékszoftvergyártók elmennek szobafestőnek, a gyereknek meg nem lesz COD-ja, és marad fűtésre is.

    Sectumsempra - For Enemies

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Moreecqa #422 üzenetére

    Már nem tudtam szerkeszteni, ezért külön leírom a költői kérdést:

    Vajon mennyire hasznos tagja a társadalomnak egy olyan ember, aki csak azért tartja be a törvényeket, mert megbüntetnék, ha nem tenné?

    Másképp fogalmazva:

    Mekkora kárt okoz az az ember, aki nem tartja be a törvényeket akkor, ha biztos benne, hogy nulla, vagy minimális a lebukás veszélye?

    Mert hogy itt erről van szó.

    ***

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Moreecqa #424 üzenetére

    Helyes...

    Mondjuk elég furcsa hozzáállás, hogy ha neked nincsen igényed rá, akkor tűnjön el. Ugye tudnék még dolgokat mondani, amire jóval nagyobb százaléknak nincsen igénye, mégsem örülnél, ha eltűnne :K

    Sectumsempra - For Enemies

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Moreecqa #420 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a rang-mizériát, ez aztán igazán tényleg felesleges... :) Ugyanúgy ahogyan arra sincsen szükségem, hogy tiszteljél.

    Nem támogatom a rablóbandát, csak próbálom megérteni azokat az embereket, akik szeretnek mondjuk képkidolgozással foglakozni, de nem tudnak 100 ezreket kiadni rá. Nem maga a windows a hobbi, hanem a rajta futó programok. De mint már mondtam, annak aki illegális szoftvert használ, annak legalább annyi esze legyen, hogy nem kürtöli szét a fél világnak.

    Egyébként meg eléggé kuszák a válaszaid, valahogy félreértelmezted amit írtam. És nem, a felkötéssel senkit nem öngyilkosságra buzdítottam, ha még eddig nem esett volna le ez sem. :U

Új hozzászólás Aktív témák