Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #96 üzenetére

    Az az adó is felfogható lopásként, amit az állam beszed tőled, meg a melóhelyedtől, és utána szakadt utak vannak, meg működésképtelen egészségügy. Ugye kis hazánkban ez már sok-sok éve bevett gyakorlat.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Ghoosty #96 üzenetére

    Nem a profittal van a baj, hanem a luxusprofittal. Tisztességes haszonnal semmi gond, azonban itt közel sem erről van szó, a kiadó ügyvédei vágják zsebre a haszon 90%-át, miközben semmit nem csinálnak (és nem, a maroktartás nem számít munkának). A fejlesztő / művész (leszámítva a bruszvilisz féle sztárokat) filléreket kap az egészből, gyakorlatilag fizetésért dolgozik. Szal hagyjuk már azt a kamut hogy a fejlesztő fog éhenhalni. Az most is "éhen hal", a kiadók által.

    De ha mindent szabad ami az erőfölénybe belefér - ahogy állítod - akkor mi a probléma az uzsorásokkal, olajozókkal, korrupt rendőrökkel? Ők is csak azt teszik ami az erőfölényükbe belefér. Akkor nincs is semmi probléma ha tolvaj kifosztja a házadat (megtehette, mert nem álltál ellen), a trafis rendőr meg a bokorból lefotóz az árokban heverő 30-as táblánál.

    herendi:
    "Nem a másolással valósítod meg a "lopást" hanem azzal, hogy úgy használod az adott szoftvert, filmet, ... hogy nem fizettél érte."
    Csakhogy azzal MÁSOLÁST valósítasz meg, NEM LOPÁST! Kaiser Edének is mindegy lett volna hogy a móri mészárlásért ítélik TÉSZ-re, vagy egyéb "piti" rablásokért 16-ra? Neked az lenne?

    "Viszont nincs jogod önhaltalmúlag meghatározni az árat és azt mondani, hogy ez a te fizetésedhez képest drága és csak X/10-et adsz érte. (letöltésnél mennyit is fizetsz érte??"
    Asszem Kossuth Lajosnak se volt túl sok joga trónfosztani a Habsburg házat, mégis megtette. Most akkor ő egy bűnöző? 56-ban jogos volt lámpavasra húzni az ÁVO-sokat? Ez történik akkor ha a jog köszönő viszonyban sincs az emberek értékítéletével.

    "Ahogy mondtam: leszarom, ha "lopsz", csak ne állítsd azt, hogy ez így normális csak azért, mert keveset keresel vagy szerinted nem ér annyit a termék."
    Azért annyira ne szard le, mert ez rágalmazás, ami bűntetőjogi kategória. Én pl. a Diablo3-ból is a Collectors Editiont vettem meg, és mégcsak fel se telepítettem a gépre, mekkora geci vagyok, miattam fognak éhenhalni a kiadók...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák