Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    A 90-es évek elején, amikor az akkori laptop és notebook számítógépek szinte teljesen valamelyik általános vagy gyártói DOS operációs rendszerrel működtek, a CHIP magazinnál dolgouzam és többek között norebook teszteket is készítettünk a magazin számára.

    A kedvencem - talán nem véletlenül - a Toshiba volt már akkor is. Talán nem véletlenül. Míg a tesztelésre kölcsönbe kapott gépek zöme 64K- IMB között volt, a Toshibánál nagyobbal is találkozhattam. De nem is ez volt a legjobb, hanema hardram opció.

    A gép saját akkuja mellett volt egy mini akksi - más gépekéhez hasonlóan - a BIOS beállításainak a megőrzésére, ami a netbokk akkujának cseréjekor sem veszítette el a beállításokat. A hardram viszont egy harmadik belső akksi volt, amivel a 640 KB feletti memóriarészt nem csak ramdisknek lehetett beállítani, hanem formázás után kikapcsolás után is megőrizte az így előkezelt hardram az oda másolt fájlokat.

    Én arra használtam, hogy a bootolhatónak formázott hardram-ra felmásoltam a command.com fájlt. és a COMSPEC változót oda irányítva a nem csak a szövegszerkesztésre használt Norton Editor mellett az operációs rendszert is a merevlmeet helyett a fizikai mpzgás nélküli hardram használatával az élettartam is sokkal nagyobb volt.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák