Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz dabadab #40 üzenetére

    Mindenfélére kötelezték, de csak lokálisan. A szétválasztás viszont globális lenne, máshogy nem tudom elképzelni. Vagy csak az EU-ban ne épüljön a hirdetés a keresőre? Vagy csak az EU-ban ne lehessen egy belépéssel a levelezést és a google office-t elérni? És ez miért lesz jó az EU polgárainak?

    Különválasztani az egymásra épült szolgáltatásokat anélkül, hogy a szolgáltatás minősége ne romoljon? Ezt is elég nehéz elképzelni.

    Az életképes alternatívánál nem arra gondoltam, hogy az EU, mint hivatalnokok gyülekezete készítsen egy ilyet, mivel az arra alkalmatlan. A versenyhivatal is csak a már piacon levő szereplőkkel tud bármit kezdeni, ha csak egy szereplő van, azzal elég nehéz. Ha versenyt akarnak, akkor az EU támogassa, tegye lehetővé, gyűjtse össze a kezdőcsapatot, és adjon esélyt. Sőt, össze se kell gyűjteni, összegyűlik az magától, Magyarországon is nem kevés kezdeményezést támogat az EU, ha van, aki szervezze.

  • floatr

    veterán

    válasz dabadab #40 üzenetére

    Az a naivitás, hogy ezekre a szolgáltatásokra úgy tekintenek, hogy szét lehet őket választani. Ezen az alapon lehetne piszkálni a MS-t, az apple-t, az oracle-t, FB-t, csak sajnos ezt az egész indítványt ők gerjesztették. Innentől kezdve meg az egész gondolatkísérlet az ideális piacról, meg a szabályozásáról megdől, mert nem a kicsi árva induló vállalkozások jajgatnak, hanem azok az ordas multik, akik féltik a saját pozíciójukat. És nyugodtan ide lehet venni az egyre nagyobb (többek közt) autógyártó-konszerneket.

    Egyébként meg észre kéne venni, hogy a gugli 15+ évvel ezelőtt volt a kicsit induló vállalkozás a nagy monopolisták mellett, aztán valahogy megoldotta a méretbeli problémáját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák