Új hozzászólás Aktív témák

  • bobace

    őstag

    [PAGE:1]Bevezető[/PAGE]

    Gondolom van még pár appjunkie köreinkben, aki nem fér el a telefonján, nekik készült a leírás, közkívánatra magyar nyelven.


    Hőn szeretett telefonunk

    Először is köszönjük lengyel kollégáinknak, hogy megoldották sokunk problémáját és megalkották hőn szeretett telefonunkhoz az app2sd lehetőséget, nagyjából ezt a leírást követem én is.
    Ilyenkor szokás elmondani, hogy a buherálás, amit a telefonodon végzel, garanciavesztéssel jár(hat), valamint elromolhat, és egy darab levélnehezék lehet, felelősséget nem vállal érte senki. Szóval óvatosan.

    Csapjunk a lecsóba, és függetlenítsük magunkat a belső memória méretétől.

    [PAGE:2]1. Rootolás[/PAGE]

    1. Rootolás

    Rootolt telefon szükséges a művelethez. Itt vagy kiszállsz, vagy továbbmész. Vedd a kék pirulát és megmutatom milyen mély a nyúl ürege.
    A rootolást legegyszerűbben az Universal Androot progival végezheted el. Telepíted a telefonra (Astro, Apps Installer), elindítod, rányomsz a Root gombra, vársz egy kicsit és kész is. Unrootolni ugyanígy, csak az Unroot gombra tapizol.

    Képekben:


    Root előtt


    Root után


    UnRoot után

    [PAGE:3]2. SD Particionálás[/PAGE]

    2. Az SD-kártya particionálása

    Kell nekünk egy SD kártya, amit particionálnunk kell. Erre fognak kerülni a programok a belső memóriából.

    1. és legfontosabb: Végezz biztonsági mentést a művelet előtt!

    2. Több féle módon elvégezhető a particionálás, én a MiniTool Partition Wizarddal csináltam.
    Letöltöd, telepíted, kártyát berakod a kártyaolvasóba (vagy valami erre alkalmas kütyübe), indítod.
    Valami hasonlót látsz, a meghajtóid függvényében:

    3. Ráklikkelsz a kártya sorára, és nyomsz a felső menüsorban egy Delete-ét. Ha eddig minden oké, akkor Unallocated felirat fogad a kártyánál az eddigi FAT (vagy amire formázva volt, FAT ill. FAT32-t láttam eddig gyárilag) helyett.

    4. Most a felső menüsorban a delete mellett a Create gomb aktívvá vált, ne légy rest, kattanj rá.

    Fontos elmondani, hogy a Windows a memóriakártyából egy partíciót lát, így először azt a particiót kell létrehozni, amelyet a továbbiakban is háttértárnak kívánunk használni.

    5. Van pár adat amit be kell állítani:
    Partition Label: tetszőlegesen beírhatsz valamit
    Create As: válaszd ki a Primary-t
    File System: FAT vagy FAT 32, attól függ mi volt a delete előtt.
    A Drive letter-t és a Clustert nem kell változtatni.
    Size and Location: itt a csúszkát húzd a kívánt méretre. Megjegyzés: a majdani partíció, amit a telefon programjainak szánsz, bármekkora méret lehet, de 300-500 MB bőven elég, ennek megfelelően állítsd a csuszkát. Tehát ha 4 GB-os SD kártyád van, akkor ennél a partíciónál a csuszkát húzd kb 3300-3400 MB-ig, és figyeld az Unallocated Space After sort, hogy megmaradjon még a másik partíciónak a kívánt méret. Én egy 512-es kártyát áldoztam be a teszt kedvéért, szóval közel sem kell a fele memóriát ellőnöd.

    6. Ezután OK.

    7. A kártyán most két sort kell látnod. Egy partíciót, amely már rendelkezik fájlrendszerrel és alatta egy Unallocated sort. Most válaszd ki ezt a sort, és kattints a Create gombra.

    8. Feltesz egy kérdést a program, arra vonatkozóan, hogy létre akarsz-e hozni egy második partíciót, mert a Windows csak egyet fog látni, kattints a Yes-re.

    9. Adatok:
    Partition Label: tetszőlegesen beírhatsz valamit
    Create As: válaszd ki a Primary-t
    File System: Ext2
    A Drive letter-t és a Clustert nem kell változtatni.
    Size and Location: ezt sem kell változtatni már.

    10. Katt OK.

    11. A bal felső sorban katt az Apply gombra.

    12. Rákérdez, hogy biztos vagy e a dolgodban:

    13. Lefutnak a dolgok, kis ablakban szöveg, katt az OK-ra.


    14. Program bezár, kész a particionált SD kártyád. Total Commanderben ha rámész az SD meghajtójára, láthatod is, hogy mekkora hely maradt a tároláshoz, a progiknak készített partíció már nem látszik.

    [PAGE:4]3. A script installálása és futtatása[/PAGE]

    3. A script installálása és futtatása

    1. Felmászol a Marketre és leszeded a Gscript Lite alkalmazást.


    Közkívánatra QR kód, mert úgyis sírnátok érte..

    2. Letöltöd az app2sd scriptet tartalmazó állományt, magyarítva (Thx to DLDKox) innen.

    Az eredeti lengyelt innen töltheted le.

    3. Ezt kicsomagolod és a két mappát felmásolod az SD kártyára. Ha a telódban van a kártya, akkor kapcsold ki az USB Mass Storage módot ezután.

    4 A Gscript Lite alkalmazást elindítod. Menü gomb -> Add script -> Load file -> válaszd ki az a2sd.sh-t -> Save. Ezután futtasd a scriptet, ehhez szimplán rá kell tapiznod.


    A Gscript alapállapotban

    5. Ezután ha mindent jól csináltál ezt kell látnod:
    " A programok az Ext2 particióra másolódnak". Egy idő múlva pedig megjelenik a "Kész, újraindítás szükséges" felirat is. Újraindíthatod a telefont, de még ne tedd, előbb olvass tovább.

    Amúgy van egy check.sh script is azok között, amiket felmásoltál. Újraindítás után megnézheted vele, hogy minden oké-e, kiírja hogy működik-e vagy nem.

    +1 Fontos megjegyzés
    A program azokat az appokat másolja a kártyára, amelyek a telefonban vannak jelenleg. Viszont nem is törli le őket, így most két példány van belőlük, egy a belső memóriában és egy a kártyán. Ez afféle biztonsági dolog, hogy az appjaid ne szálljanak el, ha gond van.
    Ha törölni akarod az appokat a belső memóriából arra több mód is van:

    a. Teló kikapcs -> Memkari ki -> Bekapcs -> Appok uninstallálása -> Kikapcs -> Memkari vissza -> Bekapcs -> PROFIT!

    b. Amíg a script futtatás után nem indítod újra a telót, addig simán eltávolíthatod őket az Alkalmazások eltávolításával.

    c. Nem foglalkozol a belső memóriával, mindent úgy hagysz ahogy van, ugyanis a teló azt már úgysem használja a továbbiakban. Bár egy kis belső memóriát nem árt felszabadítani, mert gondolom tele van a belső memóriád, ha már hozzáláttál az app2sd-hez.

    Köszi, hogy velem tartottál. Külön köszönet DLDKox és Naras kollégáknak, nélkülük nem jöhetett volna létre az írás.
    Észrevételek, javaslatok jöhetnek.

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák