Új hozzászólás Aktív témák

  • baryll

    tag

    Szia!
    L. vagyok, és 38 múltam. Érdekes a téma:).Amit leírok az az én személyes véleményem, vagy ha úgy tetszik a hitem. Az élet nem más mint az élettelen anyag egy különleges állapota. Olyan különleges szerveződése az ÉLETTELEN anyagnak( mondjuk atomoknak), ami valahogy életre kelt, és ÉL. Lélegzik, mozog, stb. (Persze az élet is csak a mi élőlény szemszögünkből tekinthető életnek. Ez így kissé zavaros lehet, de én értem és ez a lényeg:). Ezt Szentgyörgyi Albert írásában olvastam egyszer, és ez lett az én hitem is. Szerintem Ő is ebben hitt, mint tudós ember. Sajnos ez rendkívül sivár képet fest a halál utáni "létről". Magyarán visszamegyünk az élettelen anyagok szerveződésébe, és ennyi. Újra egyszerű élettelen atomok leszünk. Magyarán szerintem csak egyszer élünk. Most és soha többé. Megpróbálom ennek tükrében élni az életemet is. Remélem nem volt unalmas és kiábrándító az írásom.
    Megyek vissza a pokolba, üdvözlettel: L. (mint Lucifer:)

  • PC-rev-RM

    tag

    Sajnos az ember képtelen elfogadni a racionális világot és kapaszkodik mindenbe, amibe tud, akár még ki is talál dolgokat ennek érdekében. Én így látom.
    1. hozzászólást osztom.

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

  • PC-rev-RM

    tag

    Bocsánat, de fontosnak tartom ideilleszteni Douglas Adams, a "Galaxis útikalauz stopposoknak" írójától származó idézetet:
    "Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?"

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

  • pcnet

    addikt

    Sziasztok!

    Érdekes téma! Lehet nekem meg pont ez a karmám, hogy amíg várakozok, benéztem a Logoutra és itt várt ez a cikk. :) No, viccet félre téve, engem is foglalkoztat a téma. 29 vagyok. Már kb 16 éves korom óta foglalkoztat a dolog. Miért születtünk, ki is vagyok én, mi a feladatom? Középsuliban egy elég "érdekes fazon" volt az osztályfőnökünk, ő indította el bennem/bennünk ezeket a dolgokat. Életemben most megint jobban előtérbe jött a kérdés. Bevallom depis vagyok, Sokszor büntetésnek fogom fel az életet. Elvégre Isten nem azért száműzte a Földre az embert, hogy hawaiozzon, hanem mert bűnhődnie kell. Aztán agyalok miért nem tudok kijönni depiből? Ezer és egy féle módszert próbáltam. antidepresszánssal kezdtem, de a sokadik sem használt, csak kába lettem tőle meg zizis. Ok, ez nem fog menni. természetgyógyászat felé vettem az irányt. Teák, vitaminok, táplálék kiegészítők, stresszoldó technikák, tanfolyam... Rájöttem nem várhatom bogyóktól teáktól a gyógyulást, nekem kell akarnom és nekem kell változtatnom. Kb 2 hónapja elmentem egy pránanadi tanfolyamra, csináltam az önkezeléseket, vártam a csodát, de csak nem jött. Megint vissza csúsztam. Most azon agyalok mi van ha az a feladatom hogy bűnhődjek? Ha még nem vagyok kész a gyógyulásra? Mi van ha nekem ez a sorsom, ezt kell megtapasztalnom? Nem igaz ennyi gyógymód közül egyik sem hat és én sem tudok lépni, nem tudom akarni a gyógyulást. Vagyis akarom csak lépéseket nem tudom megtenni valamiért. Tanfolyamon volt szó karmáról. Tégy jót és veled is jó történik. Segíts másokon és veled is jó dolgok fognak történni. Egy példa: egy rokonom megkért a külső vinyóját konvertáljam NTFSre, mert nem tud rá HD filmeket másolni. Ok, hozd le, egy convert parancs a parancssorban és kész. Lehozta, rádugom gépre, nem ismeri fel. RAW formátumba vágta a fájlrendszert a Windows és mindenáron erősködött, hogy formázni kell használat előtt, nekem meg égett a fejem, hogy elcsesztem 200 gigányi cuccát. Programmal sikerült vissza állítani szerencsére. Szóval kiderült alaplapi USB vezérlő IC gondom van, vettem egy PCIos USB kártyát. Pár napra rá kiderült, hogy egyik USB azon is xar. Most harcolok, hogy cseréljék ki. Először neten akartam rendelni, de piszkálta a csőröm, hogy ismerős vinyója holtan fekszik az asztalomon, megvettem itt kicsit drágábban. Mikor a gépbe pakoltam be a kártyát, észre vettem, hogy meg van karcolva a lemez a rögzítő résznél. Látszott a csavar fejének lenyomata, tehát már volt gépben. Aztán a működésképtelen USB port. Aztán a harc, hogy cseréjék ki. Nem elég, hogy drágábban vettem mint neten a webshopokban, de gondoltam futárt ha rá számolom ugyan ott vagyok. Szóval nem elég, hogy használt cuccot kaptam új áránál drágábban még hibás is. Aztán vettem egy kártya olvasót (Pennyben, tudom aki ott veszi ezer forintért megérdemli) azzal is szívok. Vissza viszem , kicserélik a másik is rossz. Írok szerviznek, vigyem be, vagy küldjem fel postán, de többe kerül a posta mint maga az olvasó. Szóval megint előjött a kisördög és azt mondja, hiába fordulok jó szándékkal az emberek felé, ha ők új ár felett adnak használt hibás xart pl. Hiába nyomom a mantrákat, önkezelést, pozitív gondolatokat, semmi jelét nem látom pl a vércukor szintem normalizálódásának. Ehh! Nem tudom melyik szemlélet a valós. Senki nem jött még vissza, hogy elmondja mi van odaát. Nem vagyok vallásos. De ha van reinkarnáció az nagy szívás. :( Most kövezhettek, hogy nyafogok, meg depi nem betegség stb... No de, hogy a témához is szóljak: Mi is/ki is az ember? Régebben egy chaten beszélgettem egy egészségügyis csajjal és szerinte csak hús és vér vagyunk.. Vagy mint a terminátor, élő szövet fémvázon. :) Csak mi csontvázon. Szerinte életünket érzelmeinket csak a hormonok és vegyületek, enzimek irányítják. Hát én ebben nem hiszek és hangot is adtam neki. Ez neki nem teccet, "ne gyere a vallásos maszlanggal..." De ha bele gondoltok, minden reprodukálható az életben. Még az emberi szervek is klónozással. De a lélek? Az nem reprodukálható. Az valami "Isteni". Istentől eredő és Istenhez tartozó. Nem tudunk lelket létre hozni. És az öntudat? Milyen halottnak lenni? Milyen állapot? Olyan mint mikor este elalszunk? De reggel mikor felébredünk nem emlékszünk az éjszakára. Pedig éltünk. Csak kiesik az idő. Az alváshoz hasonló a "nem lét" is? Ha a chates leányzó elmélete helyes és hormonok enzimek fura játéka az életünk a megtapasztalásaink, az érzelmeink... akkor miért van az, hogy más a hobbink, más típusú emberekhez vonzódunk, más ételeket szeretünk? Ha egy enzim a hús ételeket vonzza, akkor a másik ember miért vega? Rá miért nem úgy hat az az enzim? Miért szereti egyik pasi a vékony csajokat a másik a husi csajokat? Egyik a szőkét a másik a barnát? És ha nem létezik a lélek és tényleg csak enzimek és hormonok vagyunk egy kis hússal és vérrel megspékelve, akkor hogy tudunk felhőkarcolókat tervezni, építeni, embert küldeni a Holdra stb? Erre ő azt válaszolta "mi a lélek és hol van a testben? Mert egy anatómia tankönyv sem tesz említést róla." És ha a testünk meghal ezzel a lélekkel mi lesz? Hova kerül? Mi történik vele? Milyen nem lenni? Hogy tapasztalod meg a nem létet és hogy írod le? Olyan mint ha elaludnánk? Alvás állapota? Tényleg örök nyugalomra szenderedünk? Pfff! Miért vagyunk itt? Miért azokkal találkozunk akikkel? Nagyon összefonódnak a dolgok. Pl középsuliban miért abba az osztályba kerültem ahova? És a többiek miért? Mi dolgom velük? Azt a szakmát választottam oda kellett mennem. Ez egy szál. De miért az xy-nal kellett találkozni? Az is egy szál. De miért pont azt az osztályfőnököt kellett kapnom akit kaptam? Az is egy szál. Miért az történt osztálykiránduláson ami történt? Az is egy szál. Uhhh, jó hosszúra sikerült, bocsi! Nem is írok többet, mert tényleg elég betegnek tűnhetek. :) Mindenesetre kíváncsian, érdeklődéssel fogom figyelni a témát kinek milyen gondolatai vannak a témával kapcsolatban.

    Szép napot!

    Sziasztok!

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • Sir Pocok

    őstag

    A karmáról engedjetek meg gondolatot:

    A karma alapvetően azt jelenti, hogy cselekedeteink visszahatnak ránk és a környzetünkre is. Ez visszahatás nem pozitív és nem negatív. Az hogy pozitívan vagy negatívan értékeljük/értékelik az az egyéntől és a környezettől függ.

    Sokan tévesen gondolják azt, hogy ha jót teszünk, akkor jó történik velünk, ha rosszat teszünk rossz történik velünk. Nem ezt jelenti a karma, hanem a visszahatást.

    Mivel a cselekedeteink visszahatnak a környezetünkre és magunkra így belátható, hogy mások karmái is hatnak ránk. Ezt az életben tapasztalható karmikus kapcsolatokat hívják szaknyelven függőkeletkezésnek.

    Ennyit gondoltam hirtelen erről a dolgoról elmondani, mint gyakorló buddhista.

    Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

  • kefete

    tag

    Spirituális útkeresők figyelmébe ajánlom: [link]
    Ha nyitott vagy rá, ez a film egy csoda. :)

    -= Répahegesztő kisiparos =-

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz baryll #1 üzenetére

    Igazából érdekes téma, jó cikk, de bizonyos szempontból mindegy, mi van a halál után.

    Ma a legtöbben valóban "a semmiben" hisznek - de sokan mennek ennél tovább.

    Én kereszténynek tartom magam, annyit mondhatok, hogy ez a menny/pokol dolog általában rosszul van ábrázolva. Elvileg annyi a dolog, hogy ha elhiszel, megértesz bizonyos dolgokat az ember és Isten kapcsolatáról, mármint úgy igazából, és saját meggyőződésed alapján ezek szerint élsz, akkor halálod után a lelked tovább él majd, különben meg nem. De az a lényeg itt is, hogy igazából nem azzal kell foglalkozni, mi lesz a halál után.

    Nem hiszek személyes őrangyalokban, ám amennyiben egy mindenható isten létezik, akkor az teljesen egyértelműen személyes is kell legyen mindenki számára.

    Tehát ha elhiszed, hogy van Isten, mindenható és - emberi fogalommal szólva - "jó" (szerető) is, akkor ebből következik, hogy ha őt követed, személyes utad során segít téged, s így teljesen biztos lehetsz abban, hogy minden helyzetben, legyen az jó vagy rossz, legalább egyféle módon boldogságra és békére lelhetsz.
    És abban is biztos lehetsz, hogy ha te ezen az úton jársz, valószínűleg még másoknak is jobb lesz az élete!
    És akkor egy nehéz kérdéssel kevesebb lehet a világon. :)

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz pcnet #4 üzenetére

    Az, hogy "depis" vagy, nagyon sok mindentől lehetséges. Ez egy összetett dolog.
    A gyógyszer csak segítség, ám legtöbbször nem elég (sosem szedtem). Akárcsak a különféle spirituális "tanfolyamok".

    Személyes tapasztalatom esetében a "depit" (tehát nem súlyos depressziót, csak a fásultságot, rosszkedvet, mélabút, enyhe szorongást, kavargó gondolatokat) a következők tudják okozni:
    - Meg nem válaszolt alapvető kérdések spiritualitásról, életcélról stb.
    - Fel nem dolgozott élmények, kérdések korábbról, akár gyerekkorról.
    - Hosszú távú célok hiánya (mondjuk ahogy körülnézek, az emberek 90%-ának nincsen tízéves célja, de hát ki hogy érzi jól magát.)
    - Életvitel: lakás, munkahely, párkapcsolat, barátok, család, sport stb. harmóniája külön-külön és együtt is
    - Öröklött hajlam, melankolikus temperamentum
    Alapvetően a "depi" tehát egy hasznos jelzés, ami mutatja, hogy valami nem stimmel!

    Még annyit tudok mondani, hogy ha segíteni akarsz magadon, akkor valószínűleg meg tudod tenni. Isten is megsegít. ;)
    Vannak ingyenesen hozzáférhető önsegítő anyagok is (ha kell, küldök linkeket is, mert volt, amit különösen megvilágosítónak találtam), de ami minden "módszerben" közös: meg kell változnod neked is, az életednek is, így mindkettő jobb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • pcnet

    addikt

    válasz 3psilon #8 üzenetére

    Köszi, linket szívesen fogadok. Háááát, ahogy olvasom, hogy mi okozhatja a depit, már nem is csodálkozok, hogy az vagyok! :(

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • gabor85

    őstag

    Elgondolkodtam már.
    És abban a pillanatban amikor tudatosult bennem hogy mit jelent az hogy egyszer élsz (és utána soha) elhatároztam hogy többet ilyeneken nem gondolkodok.

  • Tibor92

    tag

    Nagyon érdekes cikk, nagyon elgondolkodtató, engem nagyon érdekel az ilyen.

    Nagyon jó volna itt együtt beszélgetni erről, és meginni egy csésze forró teát.. Grat a cikkhez nyugodtan jöhet a következő, én tuti olvasód leszek. :R

    - 2001/9/11 WTC Never Forget -

  • Brianiac

    aktív tag

    Erről a sok kérdésről Stephen Hawking egyik könyve jut eszembe ahol valami olyasmit írt hogy az élet es az univerzum azért ilyen amilyen, mert ha nem ilyen lenne (nem léteznénk) akkor nem tudnánk megkérdezni hogy miért ilyen. Egyébként ha jól tudom ezt az antropikus elv fogalmazza meg. Mindenesetre érdekes szerintem. Remélem a lényeg érthető, a pontos megfogalmazást google-val sem találtam, meg 32kbps nettel a böngészés is elég nehézkes.

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 520

  • aram01

    nagyúr

    érdekes :U

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

  • BoB

    veterán

    Mindenki azt firtatja hogy mi lesz a halál után. Azt senki sem hogy mi volt születés előtt. Mert ugyanaz lesz. A nagy semmi.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • ReFleXx

    addikt

    válasz pcnet #4 üzenetére

    Én sem vagyok vallásos, próbálok mindenre tudományos választ találni, de az butaság szerintem is hogy csak hús és vér (azaz hardver) vagyunk, mert van valami ezek mellett (nevezzük szoftvernek ;) ) ami irányítja ezt a hús és vér kupacot. Nah de valakinek kellett írnia a szoftverünket, de ki volt az? Illetve mi volt az a pont amikor élettelen anyagból "élő" anyaggá váltunk?

    2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

  • gaborbol

    őstag

    válasz kefete #6 üzenetére

    Nem tudom, hogy mit is kerestem eddig az eletben, de ebben megtalatam az osszegzeset.

    Koszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • BoB

    veterán

    válasz ReFleXx #16 üzenetére

    Jaj persze. Nem az idegrendszered irányítja a tested?

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz Brianiac #12 üzenetére

    http://en.wikipedia.org/wiki/Anthropic_principle

    ;)

    De ennek semmi köze a "nagy" kérdésekhez.
    - Miért ilyen az univerzum?
    - Ha nem ilyen lenne, nem tehetnéd fel a kérdést.

    Analógia:
    - Miért pont anyát vetted feleségül?
    - Ha nem őt vettem volna, ezt most nem kérdezhetnéd meg.
    Na, ezek után csöndben marad a gyerek? :DDD

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • ATEE77

    tag

    Ez remélem sokmindenre választ ad.+
    szerintem hogyha úgy éled az életed hogy boldog vagy.Akkor nem fogsz reinkarnálódni.Hanem az örökkévalóságban fogsz létezni.Mert azért kerültél a földre hogy boldog légy.És mindenki úgy éli meg az életet amilyen világot épít magának.Mindenki a maga istene!!Senki nem fog elszámoltatni tetteiddel.Se most,se később.Ajánlom figyelmetekbe még a Titok c. filmet.HIDJÉTEK EL HOGY MŰKÖDIK!!!Legyen szép napotok.

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • ATEE77

    tag

    Még egy kis adalék a lét megértéséhez.

    Fankadeli

    Ördög hozott isten vihet
    LélekJelenLét

    Ezeket az albumokat ajánlom még a tisztelt nagyérdemű figyelmébe.Elég mélyenszántó gondolatokkal van átitatva mind a két lemez.Nyugodtan tedd félre az előítélteidet.És hallgasd meg.

    [ Szerkesztve ]

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • Prophetic

    csendes tag

    válasz ATEE77 #22 üzenetére

    Megnéztem a videót, elképesztően érdekes.
    Meghalni, majd átkerülni valahova máshova, találkozni a Teremtővel, végül vissza... Hihetetlen.

    szerintem hogyha úgy éled az életed hogy boldog vagy.Akkor nem fogsz reinkarnálódni.Hanem az örökkévalóságban fogsz létezni.Mert azért kerültél a földre hogy boldog légy.És mindenki úgy éli meg az életet amilyen világot épít magának.Mindenki a maga istene!!Senki nem fog elszámoltatni tetteiddel.
    Akkor ki vagy mi alapján derül ki, hogy boldog voltál és reinkarnálódsz-e? :P

    A videóban is benne van: azért került (vissza) a földre, mert feladata volt. A feladat nem csak úgy van, hanem azt jelenti, hogy a tetteid valami fölötted állót szolgálnak. Ez esetben viszont mégiscsak értelmezhető az "elszámoltatás" fogalma.

    Egyébként a keresztény tanítás a következőket tartalmazza: lelkeink az időből kilépve egyszerre kerülnek ítélet alá (látta, hogy sok-sok lélek megy egyetlen pont felé, és magát az időt is kívülről látta).
    Hogy mi alapján, nos, emiatt már sok vér folyt a különböző vallások/felekezetek között, szerintem ezt legbelül mindenkinek tudnia kell, mert ilyen az ember. (Szerintem nem sok köze van a vallásokhoz vagy épp a templomba járáshoz.)
    A "menny" és a "pokol" fogalma valójában egyszerű: vagy tovább létezel az Isten mellett, vagy nem. A videóban is erről beszél László: úgy érzi, hazaért, megtalálta a "mindent", azt amit az ember egész életében hiába keres, ha nem tudja, hogy itt nem találhatja meg.

    És rövid időre betekintést nyert a "pokolba", a nem-létbe is. Alig talál szavakat. Lehet ennél rosszabb?

  • ATEE77

    tag

    válasz Prophetic #23 üzenetére

    "Akkor ki vagy mi alapján derül ki, hogy boldog voltál és reinkarnálódsz-e?"
    Akkor "tanultad" meg az élet értelmét,ha az örökkévalóságban maradsz.Nem reinkarnálódsz.
    "A videóban is benne van: azért került (vissza) a földre, mert feladata volt"
    Igen az volt a feladata hogy boldog legyen.Jó ember volt,de lelke legmélyén nem volt boldog.Ezt kell még megtanulnia.ezért került vissza a földre.
    "Egyébként a keresztény tanítás a következőket tartalmazza: lelkeink az időből kilépve egyszerre kerülnek ítélet alá"
    Nem fog senki ítélkezni tetteid felett.Egyébként ha már itt tartunk,akkor el kell hogy mondjam hogy ,nincs pokol!Te teremted meg magadnak a földi poklot ha negatív vagy.És utat adsz ezáltal a félelmeidnek.Amiket lassan de biztosan be is vonzol a negatív hozzáállással.Ja és az egyház is egy zsákutca.Te vagy a magad istene!
    "És rövid időre betekintést nyert a "pokolba", a nem-létbe is. Alig talál szavakat. Lehet ennél rosszabb?"
    Ezt a részt még nem sikerült megfejtenem.De talán majd később megértem. :D

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • kisbalázs

    tag

    Szerintemaz élet egyetlen célja a fajfentartás tehát a szex és az egyre tökéletesebb utód létrehozása, felnevelése, tanítása. Csak az a probléma állt elő hogy túl sokan vagyunk, ezért már ez annyira nem fontos. Az ember egy érdekes helyzetben van.
    1 túl hosszú az élete, nem tud vele mit kezdeni.
    2. túl sok energiát rabol el a természettől amire nincs is szüksége csak már nem érzi mi az igazi szükség
    3 azt hiszi hogy valami magasztos célja van az életének, nem pedig egy érdekes véletlene az anyagok összeségének (amiből megjegyzem valszeg több milliárd van még a világegyetemben)
    4 elfelejtett élni, kevés ember van aki tudja hogyan kell. Ezen a szinten amin mi vagyunk képesek lennénk együtt élni a természettel hiszen szimbiózisban élünk vele, mint minden állat.De nem akarunk. Van egy érdekes elméletem az indiánokról és szerintem mi is odatartunk csak még senki sem látja a végét. Amikor az indiánok megérkeztek Amerikába akkor maguk számára egy paradicsomot találtak, hatalmas növényevő állatokat akik nem féltek tőlük és nem is támadták meg őket, el is kezdtek vadászni rájuk míg nem a nagyrészét kiírtották (megafauna) ezzel kipusztultak a rájuk vadászó hatalmas ragadozók is.
    Az indiánok ekkor gondolkodást váltottak, innentől együtt éltek a természettel, és így talált rájuk az európai ember. (és ugye csak afrikában élnek hatalmas állatok akik a mai napig megtámadják az embereket (elefánt, viziló) mert ők együtt fejlődtek az emberiséggel és tudják mit kaphatnak ha megbíznak egyben)
    A másik csoport aki ugyan így kiírtotta az állatokat más módszert talált ki, tenyésztett és termesztett és annyira nem tűnt fel neki a természet haldoklása és nem is tűnik fel.

    tényleg jó írás és elgondolkodtató. :C

    Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

  • B.Tibi

    tag

    Péld14:12. Van olyan út, mely helyesnek látszik az ember előtt, és vége a halálra menő út.

    Mt7:13. Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

    Jn14:6. Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

    Mk4:3. Halljátok: Ímé, a magvető kiméne vetni. Mk4:4. És lőn vetés közben, hogy némely az út mellé esék, és eljövének az égi madarak és megevék azt. Mk4:5. Némely pedig a köves helyre esék, a hol nem sok földje vala, és hamar kikele, mivel nem vala mélyen a földben. Mk4:6. Mikor pedig fölkelt a nap, elsűle, és mivelhogy nem volt gyökere, elszárada. Mk4:7. Némely pedig a tövisek közé esék, és felnevekedének a tövisek és megfojták azt, és nem ada gyümölcsöt. Mk4:8. Némely pedig a jó földbe esék; és ád vala nevekedő és bővölködő gyümölcsöt, és némely hoz vala harmincz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig száz annyit. Mk4:9. És monda nékik: A kinek van füle a hallásra, hallja.

  • BoB

    veterán

    válasz B.Tibi #26 üzenetére

    Asszem National Geographic-on volt egy fasza műsor ami Jézusról szólt. Abban az időben nagyon sok próféta szaladgált, volt olyan is, akivel az élen a zsidóknak sikerült visszafoglalni Jeruzsálemet. Csak aztán a rómaiak megint visszaszerezték így azt a prófétát dobták :)

    A lényeg egyébként az, hogy Jézus csak azért emelkedett ki a rengeteg "próféta" közül mert neki volt a legjobb marketingje.

    Személyes véleményem hogy ő is csak ember volt ráadásul dilis. A többit már nem mondom mert úgyis kitaláljátok :D

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • B.Tibi

    tag

    válasz BoB #27 üzenetére

    Az NGC helyett inkább a próféciákra kéne figyelned, úgy vélem némileg megfontoltabb volna.

  • baryll

    tag

    Sziasztok!
    Tudnátok-e ajánlani karácsonyi ajándéknak valami jó kis olvasnivalót az itt megemlített témákkal kapcsolatosan? Köszi!

  • ATEE77

    tag

    válasz baryll #29 üzenetére

    Szia!

    Nyugodt szívvel merem ajánlani a Titok című könyvet.Nekem nagyon sok mindenben segített.És ami a legfontosabb hogy amit leírnak benne az MŰKÖDIK.

    [ Szerkesztve ]

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • baryll

    tag

    válasz ATEE77 #30 üzenetére

    Szia! Köszönöm az ajánlást, de a Titok című könyv már megvan, és olvasta is az illető, akinek keresem az ajándékot. Egyébként mennyiben más a könyv, mint a film? A filmet a napokban néztem, az agykontrollra emlékeztet, de az nekem könnyebben emészthető. Nekem inkább az agykontrollal kapcsolatban vannak tapasztalataim, és az is MŰKÖDIK.Üdv!

  • ATEE77

    tag

    válasz baryll #31 üzenetére

    Akkor ajánlom a Kulcs C.könyvet,Vagy az Erő c. könyvet a Titok folytatásai.A film és a könyv között nem sok különbség van.Mondjuk nekem is először a film kapcsán agykontroll ugrott be.De szerintem egy kicsit több annál. :R

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • ATEE77

    tag

    válasz baryll #31 üzenetére

    .

    [ Szerkesztve ]

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • DrGonzo22

    őstag

    A halál után megszűnünk létezni (pont ugyanannyira nem fogunk ebből semmit sem érzékelni, mint ahogy azt sem érzékeltük, hogy az élet előtt nem léteztünk). Maga a halál vagy pillanatszerűen gyors, vagy egy intenzív spirituális (drog hatáshoz, agyi traumához hasonló) élmény lesz - bomba esik a fejünkre vs. lassan megfagyunk stb. A halál maga semmiféle tudással nem fog szolgálni, belőle információ nem nyerhető, egyetlen ember privát hite sem fog igazolódni, vagy cáfolódni (ez alól az én álláspontom sem kivétel), mivel már nem lesz kinek, és nem lesz mi, ami igazolódhatna, vagy cáfolódhatna. De az sem történhet meg, hogy a zavart tudatállapot miatt végül, a meghalás folyamata során mégis túlvilág hívők leszünk, mert ezek a felfokozott, és zavart állapotok egyben le is rombolják a logikus gondolkodást, ezeket inkább csak átélni lehet, közben a reflexió egyáltalán nem működik. Egyébként a meghalás valószínűleg nagyon kellemes, karaktikus élmény lesz.

    Tehát ha valaki meg akarja tudni mi lesz a halál után (bár ezen már sok kutatnivaló nincs, csak el kell fogadni a tényeket, tudományos eredményeket), akkor azzal még életében foglalkozzon, mert a válasz kipróbálásból nem tudható meg. Pont ezért ögyilkosnak lenni azért, hogy megtudjuk mi lesz a halál után, a legostobább dolog.

    Egy másik, és szerintem sokkal érdekesebb kérdés ennél, a fizikalizmust (mint messze a legjobb átfogó elméletet) érintő problémák. Ma még, abból kifolyólag, hogy a természe

  • DrGonzo22

    őstag

    Ma még, abból kifolyólag, hogy a természettudományok nem tudnak minden "hogyan típusú" kérdésre választ adni, lehet olyan gondolatkísérleteket felvázolni, amelyeket a fizikalizmus elmélete nem tud magyarázni - hozzátehetjük, hogy a fizikalizmus konkurens elméletei még kevésbé. Az egyik ilyen problémakör a test-elme viszony (más fizikalista problémák még az absztrakt entitások ontológiája, stb.) Nekem a kedvenc ilyen "problémás" gondolatkísérleteim a hirtelen duplikációs mesék (mocsári emberrel, vagy "klónozógéppel", vagy teleporttal előadva).
    De azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy tudatos létezés/öntudat alatt azt értjük (az a minimuma), hogy valamiképpen érzékelünk valamit. Lehet, hogy nincsenek már emlékeim, nem tudom, ki vagyok, képtelen vagyok bármit is felismerni, nem tudok beszélni, nem igazán érzékelem az időt, a térben nem tudom magamat hova pozicionálni, sőt, lehet, hogy a teret sem érzékelem, mert a látványt szinte csak színkavalkáként fogadom be, nincs saját test vs. környezet érzetem, nincs "énem"..., de mégis létezem mint elme, és érzékelek, vagy jobban fogalmazva van egy valamiféle "megélt" érzékfolyam, de nincs "én". Szerintem ez az a minimum, ami ahhoz kell, hogy ne tekintsünk valakit (egy elmét) nem létezőnek, halottnak, és ez egy átélhető élmény is (bár tudatmódosító szerek, agysérülések, meditációs technikák, stb. nélkül nem). Viszont egy ilyen állapotban nincs semmi személyes, ez minden tudatos lényben (ember, fejlettebb állat, al

    [ Szerkesztve ]

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz DrGonzo22 #36 üzenetére

    Viszont egy ilyen állapotban nincs semmi személyes, ez minden tudatos lényben (ember, fejlettebb állat, alien) egyforma, ráadásul az is teljesen nyilvánvaló, hogy a fizikalizmus (meg bármilyen más filozófiai elmélet) pont ezt nem tudja magyarázni. Olyannal pedig senki nem találkozott tudtommal, hogy egy másik testben, másik elmében találja magát, tehát van valami mechanizmus, ami ezt a nagyon absztrakt, látszólag semmihez sem hozzáköthető "megélt érzékelést, minimál tudatosságot" odaköti a tér és idő egy nagyon konrét részéhez. Ha nem így lenne, akkor egyik percben Mariska néniből érzékelném a világot (persze Mariska néni emlékein, véleményein, vágyain.. azaz elméjén keresztül), a másik percben meg mondjuk a Riska tehén elméjéből megélve legelésznék, és így tovább. De mi folyton a saját testünk és saját elménk "rabságában" vagyunk. Az elme működéseinek (visszaemlékezünk valamire, megoldunk egy problémát, felállunk...) sok esetben már tudjuk a hogyanját is, tehát az már egy tény, hogy ez egy fizikai folyamat. A "leülés egy székre" folyamatnak semmivel sem kevésbé fizikai része az, ami az agyban lejátszódik, mint ami az izmokban. Az elmében meg az történik, amit az agy idegsejtjei csinálnak. Igazából jól esne az egész elme/éntudat/létezés érzékelése... dolgokat kidobni a fenébe, mivel bármilyen folyamat tökéletesen leírható, magyarázható, reprodukálható nélkülük is. Nem egy elvetendő gondolat az egész tudati létezés illúzióvá min�

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz DrGonzo22 #37 üzenetére

    Nem egy elvetendő gondolat az egész tudati létezés illúzióvá minősítése. Az, hogy mi tudatként éljük meg magunkat nem jelenti feltétlenül azt, hogy azok is vagyunk. Az egyedüli ok, amiért ezt nehéz belátni az az, hogy mi nem tudunk másképp létezni, amennyiben létezünk, akkor tudatosak is vagyunk, érzékeljük a létezést, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ugyanolyan ontológiai státusz illeti meg ezt az érzést, mint egy atomot, sőt lehet, hogy semmilyen ontológiai státusza nincs ennek az érzésnek. Azt elég könnyű belátni, hogy olyan, mint asztal nem létezik, atomok léteznek, melyek meghatározott módon csoportosulnak... és egy asztal benyomását keltik, az elmére ugyanez áll, mint az asztalra. (Atom alatt azt értem, ami tovább már nem osztható bla bla bla, nem pedig a fizika által leírt atomot, hiszen azt már felosztották szubatomi részecskékre, így ebben az értelemben már ugyanúgy nem létezik, mint az asztal.)

  • B.Tibi

    tag

    Az ember születése pillanatától három részből áll; a testből, a lélekből, és a szinte teljesen elcsökevényesedett szelleméből, amit a legtöbben egyáltalán nem is tapasztalnak meg, ez a szellem azonban Isten számára teljesen halott. A test az a részünk, amellyel kommunikálni tudjuk a lelkünket a fizikai világ felé, a test nem az én, a test lényegében az én kifejezésére szolgál. A lelkünk három fő! részből áll; értelemből, akaratból, és az ezeket követő érzelmekből, lényegében ezek összessége az én. Az embert ebben az állapotában érzéki vagy testi embernek nevezi a Biblia, és csak a magasabb intelligenciája, és testének okos tervezése különbözteti meg az állatoktól (jó esetben). Amikor az ember úgy dönt, hogy Jézus Krisztust elfogadja személyes megváltójának, és Isten Fiának, akkor születik újjá szellemileg. Az ember szelleme az a része, amellyel kapcsolódik a szellemi világhoz, az az ember aki nem született újjá szellemileg nem érzékelheti a szellemi világot, -legalábbis a legtöbben. Mivel Isten szellem, nem értheti meg a Bibliát sem, csupa bolondságnak fogja értékelni, hiszen Isten nem testtel, és lélekkel, hanem az Ő Szelleme által inspirálta a bibliai könyvek íróit. Ha tehát az érzéki/testi ember nekilát a Biblia olvasásának, akkor egy történelem könyvet talál, amelynek olvasását számos nemzetségtáblázat, és próféták hosszú, és érthetetlen beszéde teszi kényelmetlenné. Ellenben a szellemileg újjászületett ember megérti Isten üzenetét. De lássuk, hogyan fogalmazza meg ezt a Biblia: 1Kor 2.14: "Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok neki; meg sem értheti, mivelhogy szellemiképpen ítéltetnek meg." Ezért van ennyi gúny a Biblia körül, de lásd be: Péld9.12: Ha bölcs vagy, bölcs vagy te magadnak; ha pedig gúnyoló vagy, magad vallod kárát.

  • B.Tibi

    tag

    válasz Prophetic #23 üzenetére

    A videót szintén megnéztem, de szubjektív! És, hogy mire alapozom ezt?

    Te ezt állítod:
    "Egyébként a keresztény tanítás a következőket tartalmazza: lelkeink az időből kilépve egyszerre kerülnek ítélet alá (látta, hogy sok-sok lélek megy egyetlen pont felé, és magát az időt is kívülről látta)."

    A Biblia viszont ezt tanítja: 7 ítélet lesz.

    I. A Krisztus hívők ítélete:

    a) Ítélet: A hívők cselekedeteié.
    b) Ideje: Az elragadtatás, és a második eljövetel között.
    c) Helye: Krisztus ítélőszéke.
    d) Személyek: A Krisztusban hívők.
    e) Alapja: A keresztyén életvitel.
    f) Következménye: Jutalom, vagy a jutalom elvesztése.
    g) Igehely: 1Kor3:10-15, 2Kor5:10

    II. Az ószövetségi idők hívőinek ítélete:

    a) Ítélet: Az ószövetségi szenteké.
    b) Ideje: A nagy nyomorúság végén a 2. eljövetelkor.
    c) Helye: Ismeretlen.
    d) Személyek: Az ószövetségi idők hívői.
    e) Alapja: Az Istenben való hit.
    f) Következménye: Jutalom.
    g) Igehely: Dán12:1-3

    III. A nagy nyomorúságban megölt hívők ítélete:

    a) Ítélet: A nagy nyomorúság időszakának vértanúié.
    b) Ideje: A nagy nyomorúság végén a 2. eljövetelkor.
    c) Helye: Ismeretlen.
    d) Személyek: A nagy nyomorúság időszakában élő hívők.
    e) Alapja: A Krisztusban való, hitük, és a hűségük.
    f) Következménye: Krisztussal való együtt uralkodás az 1000 éves birodalomban.
    g) Igehely: Jel20:4-6

    IV. A nagy nyomorúságot túlélő zsidók ítélete:

    a) Ítélet: Az élő zsidóké.
    b) Ideje: A nagy nyomorúság végén a 2. eljövetelkor.
    c) Helye: A népek pusztája.
    d) Személyek: A nagy nyomorúságot túlélő zsidók.
    e) Alapja: A Krisztusban való hitük.
    f) Következménye: A hívőknek a Királyságba való bemenetel, a lázadóknak: büntetés.
    g) Igehely: Ezék20:34-38

    V. A nagy nyomorúságot túlélő pogányok ítélete:

    a) Ítélet: Élő pogányoké.
    b) Ideje: A nagy nyomorúság végén a 2. eljövetelkor.
    c) Helye: Jósafát völgye.
    d) Személyek: A nagy nyomorúságot túlélő pogányok.
    e) Alapja: A Krisztusban való hitük a cselekedeteik alapján.
    f) Következménye: A hívők bemennek Isten országába, a hitetlenek a Tűz-tavába vettetnek.
    g) Igehely: Jóel3:1-2; Mt25:31-46

    VI. Sátán és angyalainak ítélete:

    a) Ítélet: Sátáné, és a bukott angyaloké.
    b) Ideje: Az 1000 éves Királyság végén.
    c) Helye: Ismeretlen.
    d) Személyek: Sátán, és a démoni világ (a Sátánnal fellázadt angyalok).
    e) Alapja: Sátán hamisságához való ragaszkodásuk mértéke.
    f) Következménye: A Tűz-tava.
    g) Igehely: Mt25:41; 2Pt2:4; Júd1:6; Jel20:10

    VII. Minden idők hitetlenjei:

    a) Ítélet: A megváltatlanoké.
    b) Ideje: Az 1000 éves Királyság végén.
    c) Helye: A Nagy Fehér Trón.
    d) Személyek: Minden idők hitetlenjei.
    e) Alapja: Isten elutasítása.
    f) Következménye: A Tűz-tava.
    g) Igehely: Jel20:11-15

    Ezt ne vedd személyesnek, nem támadni akarlak, csupán pontosítottam, minthogy ez volna a teljes igazság, amit kötelességemnek érzek szem előtt tartatni, és tartani. Az idő szintén a teremtett világ része, Isten nincs alávetve, ezért az egyik neve: Örökkévaló Isten. Szóval ezt én is így látom, de itt a földön számunkra nem több lesz belőle, mint ahogy az óra előre halad, hanem igazából egyre kevesebb időnk van, de az ember szubjektivitása miatt az óra mégis előre jár.

    [ Szerkesztve ]

  • B.Tibi

    tag

    válasz DrGonzo22 #41 üzenetére

    Nem beszélhetünk traumáról, a kiváltó ok a Bibliában lejegyzett igazság, és annak a teremtett világgal való tökéletes összhangja, aminek nem voltam rest utána nézni, és amire minden embernek el is kéne jutni:

    Róm1:16. Mert nem szégyenlem a Krisztus örömüzenetét; mert Istennek hatalma az minden hívőnek üdvösségére, zsidónak először meg görögnek. 17. Mert az Istennek igazsága jelentetik ki abban hitből hitbe, miképpen meg van írva: Az igaz ember pedig hitből él. 18. Mert nyilván van az Istennek haragja a mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják. 19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nékik: 20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek. 21. Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett. 22. Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; 23. És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.

    Egyrészt Istentől kapott parancsom az, hogy hirdessem ezt, másfelől az ember, amint magára eszmél el kezd keresni, ez belénk van programozva. Ha nem így lenne, akkor ez a topik sem létezne...
    Ha a fenti rész keményen érintett akkor olvasd tovább, mert a Római levél első nyolc fejezetében minden le van írva, amit a keresztyén tanításról minden embernek tudnia kell. Ez így önmagában tényleg erős, de mondom olvasd tovább...

    [ Szerkesztve ]

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz B.Tibi #44 üzenetére

    Ennek igazán örülök, hogy nincs semmiféle trauma a háttérben. A virtuóz Biblia idézési képességed mindenképpen elismerésre méltó:) Amúgy, ha nem veszed tolakodásnak szeretném megkérdezni, hogy tényleg mindent elhiszel, ami a Bibliában le van írva, vagy csak azokat a részeket, amiket a "hagyományos hívők" szoktak. Értem ezalatt azt, hogy a Föld életkora, formája, stb. mert ezekben a témákban a legtöbb egyházi méltóság (pl. a pápa) sem szó szerint követi a szöveget. Sőt, ha jól tudom nemrég volt valamilyen pápai kijelentés arról, hogy a Föld milyenségét, az élővilág kialakulását, stb. a Bibliában jelképesként kell kezelni, és, hogy a valódi válaszokat a természettudományok adják meg. Ezzel például egyet értesz, vagy úgy gondolod, hogy a pápa tévedett, amikor ezt nyilatkozta?

    Egy pillanat és keresek valami hivatkozást is, mert csak a híradóban hallottam, és az is biztos, hogy volt már egy pár éve...

    [ Szerkesztve ]

  • B.Tibi

    tag

    válasz DrGonzo22 #45 üzenetére

    Észrevetted, hogy a Biblia milyen kevés információt ad meg nekünk a föld, és az ég keletkezésére vonatkozóan? Ezzel Isten azt akarja mondani, hogy az ember számára ez nem igazán lényeges. Több éves Istennel való járás után azt mondhatom, Istennek igaza van ebben! Ami igazán fontos az az igazság a belső részekben! Isten akarata igazából az ember számára ez: "tisztítsd meg előbb a pohár és tál belsejét, hogy külsejük is tiszta legyen". Minden egyéb kérdés másodlagos, pláne azt figyelembe véve, hogy a lelke a pokol és a menny között lebeg, amíg nem jutott hitre Jézus Krisztusban. Mivel a hitre jutás tulajdonképpen minden embertől csak egy döntésnyire van, nos szóval ezért "menthetetlenek". Szinte hallom Isten szavát az ítéletkor: Mindent elvégeztem helyetted, csak el kellett volna fogadnod...

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz B.Tibi #46 üzenetére

    Messze nincs olyan Biblia ismeretem, mint neked, viszont azt tudom, hogy az ezzel foglalkozó részek talán a leginkább mindenki által ismertek (többek között Neil Armstorngnak is köszönhetően). Tehát ezeknek a részeknek a kulturális hatása óriási. Meg persze ezek a kérdések minden korban érdekelték az embereket, biztos ezért is az adott helyek nagy népszerűsége. Azt is látom, hogy te más véleményen vagy erről. Ha jól értem a válaszodat, akkor lényegtelennek tartod azt, hogy a Biblia ezen részét ki hogy értelmezi, téged pedig személy szerint nem foglalkoztat az a kérdés, hogy milyen alakja van a Földnek, vagy hány éves, stb. és így a Bibliának ezt taglaló részét sem tartod a könyv lényeges elemének.

  • B.Tibi

    tag

    válasz DrGonzo22 #47 üzenetére

    A cikkről ez jutott eszembe: Mt23:24. Vak vezérek, a kik megszűritek a szúnyogot, a tevét pedig elnyelitek. Érdemes ennek a versnek a környékén a többi verset is elolvasni a 23. fejezetben...

  • B.Tibi

    tag

    válasz DrGonzo22 #48 üzenetére

    A könyvnek ez a része az egyik legfantasztikusabb, és legszebb, de a szellemi mondanivalójára értem!

    -...és így jöttek rá, hogy a föld banánalakú.
    -Bámulatos hol tart már a tudomány! :)
    Az évek során sokféleképpen vélekedtek erről, de a Krisztusban való hit üdvözíti az embert, és nem a fizikai világról, és annak törvényeiről való ismerete. Vagyis a téma isteni szemszögből abszolút másodlagos!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák