Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz citkar #49 üzenetére

    háát ez az, 1,5 millát költenek félévente a taníttatásra, aztán kimegy külföldre.
    Na de miért megy ki? Vajon miért? Talán azért mert a 10x annyit fizetnek neki ugyan azért a munkáért sokkal színvonalasabb környezetben.
    És igen, ahogy Isti is írta, minden igaz magyart hazahúz a szíve, de ha választhatnál a havi 80 és a havi 800 ezer között, akkor szerintem egyértelmű a válasz...

    Szal tök mind1 mennyit költenek az orvos képzésre, - ha tényleg jó orvos - , akkor is kimegy külföldre a 8-10x-es fizetésért.
    Ha nekem nem lenne b.nőm, aki minden áron itthon akarna maradni, és lenne kicsit konkrétabb lehetőségem, egy percig se hezitálnék, hogy kimenjek vagy ne....

    El kell ismerni és fogadni, hogy az emberek pénzből élnek. Az orvosi szakma pedig egy speciális része az általánosságban vett munkának. Ugyan is ott a munkás / dolgozó (orvos) közvetlenül is fele a beteg életéért! És nem egy estében függ a beteg élete az ő munkájától.
    Mert hát ha én elcseszek valamit, abba nem hal bele senki, de ha egy orvos akkor annak súlyos következményei lehetnek... Azért ez valamilyen szinten egy állandó erős stressz lehet nálunk... szerintem...

  • gabor85

    őstag

    válasz citkar #49 üzenetére

    Na meg, bárkinek lehet rossz napja, nem tudhatjuk, h miért volt épp ideges valaki, ők is emberek. Természetesen van olyan aki valóban kevésbé alkalmas emberekkel való foglalkozásra, gyógyításra...nehéz kiszűrni előre.

    Erre az éppen most folyó msnes beszélgetésünk egy részét idézném.:
    mint egy horrorfilmben
    tudod miket mondtak a nővérek szombaton?
    a fülem halatára
    le kellett volna vinni egy bácsit ct-re
    de cukorbeteg volt
    és elkezdi az egyik nővér
    idézem
    "a szar viszi le,nemám még ott hal meg nekem"

    Nagyon nehéz kiszűrni, igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák