Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz twollah #1 üzenetére

    Medical Tribune 2009.05.17.: "A klímaváltozás a 21. század legfontosabb egészségügyi kérdése – állítják vezető brit akadémikusok, akik szerint sokkal komolyabban kell venni a fenyegető veszélyeket.

    A klímaváltozás kérdésének elhanyagolása morálisan legalább annyira elítélendő, mint a 18. századi rabszolga-kereskedelem – állítják a Lancet orvosi lap tanulmányát író szakemberek, akik egy terjedelmes jelentésben foglalták össze véleményüket a klímaváltozással kapcsolatban.

    A tanulmányban az olvasható: a növekvő globális hőmérséklet élelmiszerhiányhoz, aszályhoz, háborúkhoz és áradásokhoz vezethet az elkövetkező száz évben, és akár több milliárd ember fertőződhet meg valamilyen betegséggel vagy zuhanhat kilátástalan szegénységbe. Arra hívják fel az orvosok és az egészségügyi szakértők figyelmét, hogy vegyék komolyabban a klímaváltozás jelentette veszélyeket. „A klímaváltozás olyan egészségügyi kérdés, amely több milliárd embert érint. Ez nem csak a jegesmedvékről és az erdőirtásokról szól” – hangoztatják a szakértők.

    A tudósokból, ügyvédekből, orvosokból, közgazdászokból és mérnökökből álló szakértői csapat az ENSZ égisze alatt működő és Nobel-békedíjjal kitüntetett Éghajlat-változási Kormányközi Testület előrejelzéseit vette alapul, amelyek alapján az optimista becslések szerint két Celsius fokot, a „katasztrofális” forgatókönyv szerint pedig hat Celsius fokot emelkedik a globális hőmérséklet.

    A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a melegebb időjárás növeli az olyan rovarok és baktériumok által terjesztett betegségek kockázatát, mint a malária vagy a szalmonella. A legnagyobb egészségügyi hatás a világ legszegényebb részeit fogja érinteni – figyelmeztetnek a szakértők, akik szerint az aszályok és az áradások sokkal sebezhetőbbé teszik a fejlődő országok mezőgazdaságát és emelkedni fognak az élelmiszerárak a hiány miatt. Ez növeli a vízért és az élelmiszerért folyó háborúk kitörésének az esélyét, és akár több mint egymilliárd ember is arra kényszerülhet, hogy elhagyja otthonát – olvasható a jelentésben."

    Ladakh mint téma már vagy 15 éve terítéken van...amúgy. Szerintem pont arról szól a cikk, h most helyi szinten akarnak tenni valamit, valamint arról, h a globális felmelegedést nem lehet lokális problémaként kezelni, ti. a felmelegedést ott nem tudják megszüntetni, csak enyhíteni a hatásait.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz twollah #1 üzenetére

    Szóval az nem számít, hogy tízezrek halnak éhen naponta?

    ***

Új hozzászólás Aktív témák