Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #27483136 #44 üzenetére

    Értem értem. Tehát könnyen lehet pánikot kelteni a semmiből magyarul... : ) Oks.

    A 2009-es érték szerintem azért olyan alacsony, mivel még csak 5 hónap telt el az évből, és ahogy nézem azok inkább évi összesített adatok.
    Azért nem értem mért gond a Co2 kibocsájtási dolog, mivel az mérhető.
    Tény, hogy ne menjünk bele a részletekbe, mert én se értek hozzá, és megfelelő adatok sincsenek a kezemben, és nem szeretem a 'szerintem' kezdetű érvelést... (amit néha én is elkövetek).
    Viszont az tény, hogy mérhető adat. Ballonokkal esetleg műholdakkal(?) stb le tudják mérni a Co2 kibocsájtást, és a légkörben lévő tartalmat is. És hát csak nem hamisítják meg az adatokat annak érdekében, hogy pánikot keltsenek :)
    Persze van némi rés, + - az ismeretlen tényezők miatt amit te is leírtál.
    De a grafikonból ami látszik, az az, hogy a 80'-as évek végén és a 90'-es évek elején a Co2 szint nem ment 5000ppm fölé. Sőt, ha átlagot nézünk, akkor az csak 2500 környékére tehető.
    Aztán látható egy emelkedés, illetve egy emelkedő szakasz.
    Az ezredforduló utáni átlag nagyjából, sacc per kb, 20.000-re tehető. Ergo 20 év alatt majd 20x-ra növekedett ez a szint!
    Ami igazán érdekes lenne, az egy hasonló grafikon 1500-2009-ig.

    Ha már a tőzsdénél tartunk, a kiugrások (süllyedések) nem számítanak.
    Ha ez most mondjuk az EUR-USD árbája lenne, akkor húznának egy vonalat fent, egyet lent ( also ill. felső max-minimumokat összekötve) és azt mondanák, hogy emelkedő trend van érvényben. Meg esetleg egy mozgó átlagot középre, ami szintén erősödést jelezne.
    Szal azért mert a növekedés nem nyíl egyenes, attól még az létezik.

    Másrészt, képzeld el, amikor akkor a smog, hogy le kell állítani a forgalmat...
    Ugye írtad, hogy bolhák se vagyunk az elefánton, és ez így igaz.
    Kb baktériumok vagyunk az elefánton. Viszont van belőle 5milliárd. Ebből 6-700 millió autó. Plusz repülő stb... És akkor még a gyárak sehol sincsenek...
    Tehát amikor egy egész városban leállítják a forgalmat, mert egyszerűen akkora a szmog... Akkor képzeld el, hogy mennyi az, ami a levegőbe kijut évente!
    Anno ugye Angliában több napra szüneteltettek minden közlekedést és gyárat, mivel több ember is meghalt a szmogban...
    Szal azt kell elképzelni, hogy ez a szmogriadós dolog csak 1-1 nap. Amikor nincs csapadék, vagy szélcsend van és nincs ami elvigye a szmogot...
    De attól még az a mennyiség minden egyes nap kiszabadul a levegőbe...
    És itt még mindig csak autókról volt szó. A repülők gyárak még ehhez hozzájönnek...

Új hozzászólás Aktív témák