Új hozzászólás Aktív témák

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz Cyberpunk #67 üzenetére

    Mi a túlzó? A zenék, filmek egyfajta szórakozás, egy szolgáltatás. Igénybe veszed a jogtulajdonos szolgáltatását a nélkül, hogy fizetnél. Mi ezen ennyire érthetetlen?
    A BKV-n is azért büntetnek, mert utaztál és igénybe vetted a szolgáltatást de nem fizettél érte.
    A parkolásnál is igénybe vettél egy szolgáltatást (ez mondjuk picit karcol) azaz várakozott az autód és ha nem fizetsz érte jön a csekk.
    Magyarázd már el nekem milyen jogi iránymutatásba ütközik az, ha valakit rajtakapnak, hogy nem fizetett a szolgáltatásért (letöltés), kiküldik a büntetést és ha az nem fizeti be kilátásba helyeznek egy vagyoni kártérítési pert, ahol behajtják az összeget.
    A kiadók, jogtulajdonosok nem hülyék és jogilag teljesen védhető módon helyezkednek, és a tendencia szerint a törvény is nekik ad igazat.
    Pusztán 3 helyen tévednek:
    - ha perre kerül a sor az egyébként is irreálisan magas összeg négyzetét követelik (hiába nehéz olcsó és jó ügyvédet találni)
    - lejáratják magukat, hogy kis halakon, fiatalokon statuálnak példát a legtöbb esetben
    - egy olyan tartalomszolgáltatási módszert akarnak még mindig a népekre ráerőltetni, ami kb. 10 éve idejét múlta... de egyébként teljesen jogszerűen és célorientáltan járnak el.
    Ha kiadóm lenne én is lecsapnék azokra akik az engedélyem nélkül és nulla anyagi ráfordítással igénybe veszik a szolgáltatásomat, ahogy gondolom te sem örülnél annak, ha közös családi vacsorára én is beülnék minden este és felzabálnám előled a csirkecombot. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák