Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    válasz dabadab #5 üzenetére

    Igen liberális. De liberális és liberális között is van nem kis különbség. Deák Ferenc is liberális volt mégsem lehet egy lapon említeni a mai "liberálisokkal". És ebben az epizódban pont ezt figurázzák ki. A valóság nem egy olyan dolog, amit csak úgy felakasztunk azt megpusztul, vagy jelen esetben kitörlünk a FB-ról, ami most egy az egyben leköveti azt, ami Butters feladata az epizódban.

    Ugyanaz történik: a német kormány Safe Space-t épít. Ezt is megértük. Egy agyament South Park hülyeség valóssággá válik. Ez pedig már azért elég beteg dolog. Szerintem.

    A rasszizmusról meg csak annyit, hogy az is egy afféle előítélet, meglehetősen negatív. Az előítéleteknek pedig mint tudjuk azért van némi valóságalapja, még ha nem is túl sok. Hazai viszonylatban is ismert például, hogy kik ellen jönnek elő mindig ezek a dolgok. Személyes negatív tapasztalat kapcsán többek között én is előítéletes vagyok velük szemben. És ha én emiatt egyesek szemében rasszista vagyok akkor ám legyen, engem nem zavar.
    Még mindig jobb, mint a valóság felett folyamatosan szemet hunyni és úgy tenni, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #5 üzenetére

    Jelenleg most az zajlik és terjed szerte a világon mint a futótűz, hogy aki pusztán nem ért egyet a migránsok erőszakos betelepítésével, azaz a liberálisoktól ellenkező véleményen van, az egy gyűlöletkeltő rasszista.

    Ha valaki ellenkező véleményen van a kormánnyal a migránsügyben, az szintén gyűlöletkeltő rasszista.

    Akik valóban rasszisták és szélsőséges nézeteket vallanak, azok elég nagy valószínűséggel átlagon aluli intelligenciával rendelkeznek, és ők vannak kevesebben.

    Azért amikor már olyan nagy tömegek keltenek "gyűlöletbeszédet" hogy eurómilliókat költenek arra hogy töröljék a kommentjeiket, azért el lehet gondolkodni hogy vajon hogyan és miért jutottunk idáig.

    A helyes eljárás minden ügyben az lenne, hogy megvizsgálják a kiinduló okokat. De ezt nem teszik, mert agyhalott módon inkább mindenkit lerasszistáznak, ezzel elterelik a figyelmet a valós problémákról.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Asd

    Kicsit félrefogalmaztam, jogos a felvetés! Szóval arra gondoltam kemény munka alatt, hogy komoly munka, ami képzett, szellemi erőt is igényel, nem pedig levélszedegetésre meg betonozásra.
    Tisztában vagyok hogy mi van Németországban kb, török kisebbség, akik már annyira nem is nagyon kisebbség. Ők végzik a f-osch munkát amit mások nem tennének meg. Meg egyéb bevándorlók is persze.
    Arra a kemény munkára gondoltam, ami magát az országot működteti, ami valóban számít. Ha ezt kicserélik olcsó munkaerőre, a munka minősége is majd egyszer olyan lesz. Just sayin'..

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz dabadab #5 üzenetére

    "a rasszista marhaságokról meg hosszú távon is lehet látni, hogy marhaságok voltak."

    ez most vicc, ugye? 0 ilyen van a lipsi oldalon, és minden ilyen a rászistán. Kezdve azzal, hogy Mo déli határa legyen õriztlen, mit az ember- és fegyvercsempészek, ugyan, (vagy hogy az EU összes többi határa zárt, a görögöt kivéve);
    az autóval migránsokat szállító osztrákokon át
    egészen a millióknak ingyen jólétet ígérõ, majd õket a mi nyakunkba rásózni akaró Merkelig MINDEN.
    (Merkelt nem is értem miért nem szedi le egy sniperes TEKes, az usák titkosszolgálatok simán ölhetnek külföldi vezetõket, akkor a magyar is)

    -

Új hozzászólás Aktív témák