Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz Nekomajin #12 üzenetére

    Az informatika tanár képzése is ugyanúgy öt év, mint a programozónak, csak nekünk még egy csomó szakmódszertant meg pszichológiát is kell tanulni ugyanannyi idő alatt, plusz még egy másik szakot is el kell végezni, mert ma Magyaroszágon nem képeznek egyszakos tanárokat. Innentől fogva nem is lehet elvárni, hogy egy tanár ugyanannyit tudjon a szakterületén, mint egy szakember.

    A Számtech tanárok (általános/középiskolára) általában matekot választanak, hiszen a matek alapképzettségek az informatikai követelményekbe is beleszámítanak (-hatnak).

    A problémát én inkább abban látom, hogy a tanárok felé is van továbbképzési követelmény - de a továbbképzésnek legtöbbször nem az a következménye, hogy jobb felkészültségű tanárokat képzünk (és eszerint megfizetjük), hanem hogy a piaci igényt megütő tanároknak szűkös lesz a felfelé alig araszoló tanári fizetés. Az én lányomnak pl az elmúlt 2 év alatt 5 informatika tanára volt...
    Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy tanári alapbérért ki lesz matek/infó tanár (plusz rendszergazda, helpdesk-es, beszerző, hálózati szakember).
    Én is szívesen tanítanék (akár általános iskolában is, részmunkaidőben), de nem szívesen buknám el a fizetésem 50%-át, csak hogy tanítsak. Egyszerűen nem tudnék miből megélni.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák