Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz Sanyix #152 üzenetére

    Láttál már életedben "sokgépes" környezetet? És itt nem egy iskolai, autodidakta matektanárok által felügyelt környezetről beszélek (elnézést a matektanároktól;)). Ha valahol, akkor éppen a sokgépes környezetekben működnek aztán igazán intenzíven az adott funkciók. (Egyes nem vállalati feature-ök vannak letiltva a helyi policynak megfelelően, de ne keverjük már az előtöltést, a biztonsági/hálózati szolgáltatásokat a témákkal vagy a médiaplayerrel.)

    A restore pedig az egyik legfontosabb funkció otthon és munkakörnyezetben is. Az esetek 99%-ban megoldja a dolgot. Persze csak akkor, ha nincsenek kikapcsolva a biztonsági funkciók, és nincs szétk*rva már az egész rendszer vírusokkal, wormokkal. Ez utóbbi esetben tényleg jobb reinsztallálni, de azok a funkciók amiket "kigyepálsz" éppen arra szolgálnának részben, hogy ez az eset ne forduljon elő.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Sanyix #162 üzenetére

    A restore éppenséggel nem vírusos gép rendberakására való. Vírustalanításra a vírusirtók valók. Már abban az esetben, ha normálisan van konfigurálva és használva a rendszer. Kikapcsolt UAC-vel, adminisztrátorként használva persze egy vírus szétcs*szhet mindent, de ilyen normális vállalati környezetben nincs. (Merthogy erről beszéltünk.)

    Megjegyzem, átlagos felhasználó számára még otthon sem szabadna ilyennek lennie. Az az ember, aki be tud kapni egy vírust vagy wormot, de közben kikapcsolgat funkciókat, az az ember a vérpistike. És már bocsánat, de az is, akinek 2 nap után belassul az XP-je vagy Win7-je, és ezt úgy oldja meg, hogy kiherélt windows-t telepít. Nincs ezzel baj, az ember a saját tapasztalataiból tanul. Csak ne fogjuk rá, hogy ez a nyerő megoldás. ;)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Inv1sus #192 üzenetére

    Nézd, nekem ez a szakmám, ebből 15 évig ezt csináltam nagyvállalati környezetben, most pedig azokat vezetem, akik ezt csinálják. (Nem karbantartok, hanem rendszert tervezek.) Csak azért szóltam hozzá, mert konkrétan szóba került, hogy vállalati környezetben mi a szokás, és az olyan messze volt a valóságtól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ezen kívül nem akarok beleszólni a dologba, otthon mindenki azt csinál amit akar. Ráadásul tudom, hogy nagyon sokan kénytelenek is saját maguk megoldani a gondjaikat, mert a szakembert találni nem könnyű, és drága.

    Amit leírsz az kényszermegoldás, nem pedig megoldás. De neked lehet, hogy ez a legjobb, mert ez követhető és legalább működik. Amúgy a problémát így vakon nyilván nem fogom neked tudni megmondani, de egy ilyen jelenség esetén tipikusan vírusírtó szoftverre, vagy a lemezmeghajtó driverre gyanakodnék (helyi fájlok esetén). Egy biztos: Tuti, hogy nem az volt a probléma, hogy vanila windowst telepítettél, aminek esetleg "sok" lett volna a feltelepített programok mennyisége.

    (Egyébként a belassulások - pl. a lassú indulás - leggyakrabban egyszerűen azért vannak az otthoni gépeken, mert sok program felrak magával valami autoupdatert, tray ikont, vagy hasonló, automatikusan induló modult, és ezeket nem tiltják le/távolítják el. Ha már takarítás, akkor ezeket érdemes eltávolítani, nem az oprendszer beépített szolgáltatásait.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák